Göz Seğirmesi

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
324 gösterim
Göz Seğirmesi, Aylin Acar'ın sade, akıcı ve samimi bir dille, yer yer mizahi anlatımla kaleme aldığı öykülerini derlediği ikinci kitabı. Yazar, hayatın kâh hüzünlü kâh neşeli anlarına yaptığı kısa yolculuklara okuru tüm içtenliğiyle davet ediyor.

Deniz manzarasına karşı kahvenizi yudumlarken bazı ısrarcı tavırlar canınızı sıkabilir, kahvenizin tadını kaçırabilir. Buzdolabının kapağını sert bir şekilde kapattığınızda, kafanıza plastik pasta tabakları düşebilir. Hayat, size o sertliğin bedelini bu şekilde ödeterek mizah anlayışı ile ilgili bir tüyo verebilir.

Komşunuzun bir katil olduğunu düşünüp, değişik fanteziler kurabilirsiniz. Haberleri açtığınızda aşina olduğunuz mülteci sorunlarını tekrar izleyip üzülmekte bir sakınca görmeyebilirsiniz. Birini kaybettiğinizde, başka bir yerlerde başka bir hayat yaşadığını düşünerek daha az kahrolabilirsiniz.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen hayat ödül olarak sizin yerinize, zamanında fena halde canınıza okumuş birinin tam kalbine sıkarak, şahane bir intikam alabilme fırsatını verebilir. Hayat işte! Sürprizlerle dolu tabii, ama yine de, hayatı nereden yakalamak istediğinizi en iyi siz bilirsiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  91
 • ISBN:
  9786059782531
 • Yayınevi:
  Yitik Ülke Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aslı Murat 
09 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Onaltı kısa öyküden oluşuyor Göz segirmesi ...sade ve akıcı bir dille yazılmış...Kah güldürüyor peşinden aglatiyor,kah düşündürüyor....Kelimeler içtenlikle yazılmış her bir harfden samimiyet damlıyor ve okurken bu samimiyeti yüreğinizde hissediyorsunuz....Demem o ki ben çok sevdim bu kitabı ve yazarın kalemini....Yitikulke yayinlari 'ndan çıkan kitaplara ayrı bir zaafim var gerçekten çok güzeller...

Kitaptan 1 Alıntı

Aslı Murat 
09 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Kapının önünde bir süre bekledim, anahtarı çevirmeden önce. Biliyorum kapıyı sen açmayacaksın. Öylece dikilerek bu gerçekle yüzleşmeye çalışıyorum. Tüm gece ağlamaktan yüzüm gözüm şişmiş. Gözlerim acıyor. Gözlerime gelene kadar iliklerime kadar acıyorum.”

Göz Seğirmesi, Aylin Acar (Yitikulke Yayınları)Göz Seğirmesi, Aylin Acar (Yitikulke Yayınları)