Gözyaşı Taşı - Kısım 1 Doğruluk Kılıcı Serisi 2

8,3/10  (10 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
463 gösterim
Büyücünün İlk Kuralı İle Başlayan Efsane Bu Kez Doğruluk İzcisi'nin Hem Bedenini Hem De Ruhunu Sınayacak Zorlu Bir Yolculukla Devam Ediyor.

Tam da Darken Rahl gitti, her şey yoluna girdi derken Yeraltı Dünyası'ndan tuhaf yaratıklar yaşayanların dünyasına geçmeye başlayınca iki dünyayı birbirinden ayıran perdenin zarar gördüğü anlaşılır. Yeraltı Dünyası'nın Bekçi'si de bu tarafa geçmeye çalışmaktadır. Eğer başarılı olursa kimse sağ kalmayacaktır, Richard'ın sevgili aşkı İtirafçı Ana Kahlan bile… Richard ise o esnada kontrol bile edemediği büyük bir gücün etkisi altındadır. Birden ortaya çıkan üç rahibe Doğruluk İzcisi'ne gücü kontrol edebilmesi için yardım teklif eder ancak çok önemli bir şartları vardır. Richard ya bu şartı kabul edecek ya da ölümüne neden olsa dahi gücü kendi başına kontrol altına almaya çalışacaktır.

"Kendi türünde büyük isimlerden biri olacağına kalıbımı basarım. Yaratıcılığı sınırsız, alışılmışın ötesinde."
-Piers Anthony-

"Son derece yaratıcı, akıcı ve nefes kesici bir fantastik efsane. Goodkind'ın yaratıcılığının sonu yok."
-Kirkus Reviews-

"Terry Goodkind okurlarını bir efsunun içine çekip kurtulmalarına imkân tanımıyor."
-Publishers Weekly-

"Pek çok zengin detayla taçlandırılmış bir dünya ve harika kurgulanmış karakterler fantastik edebiyat okurlarını cezbedecek."
-Library Journal-

"Doğruluk Kılıcı serisini okumaya başlayanlar bir daha ellerinden bırakamayacaklar. Büyüleyici!"
-Romantic Times-

"Romanın karakterleri ve dünyaları Terry Goodkind'la âdeta gerçek bir hayat bulmuş."
-Roland Green-

"Bu kitap yazarın şöhretini ileriye taşıyor. Bunun için gereken bütün unsurlara sahip; sempatik bir kahraman, güzel ve gizemli bir kadın, bütün dünyayı ele geçirmeye çalışan bir cani, artık eski gücü kalmayan bilge bir büyücü, iyilerin ya da kötülerin tarafını tutanlar, canavarlar, büyü ve sıradışı kültürler… Goodkind orijinal bir hikâyeyle karşımızda."
-Science Fiction Chronicle-

"Harika karakterler, güçlü bir hikâye ve unutulmayacak sahneler."
-Gordon R. Dickson-

"Karakterler ve dünyaları sayfaları çevirdikçe âdeta canlanıyorlar. Goodkind harika bir iş çıkarmış."
-Booklist-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  560
 • ISBN:
  9786053439196
 • Çeviri:
  Kerem Sanatel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çağla Büşra 
 18 Oca 21:53 · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

Doğruluk Kılıcı serisinin ikinci kitabı. Terry Goodkind sevdamı dünyalara bildirdim artık. Adam alışveriş listesi yazsa bile okurum.
Kahlan ve Richard en sevdigim çift. Ozellikle Kahlan en sevdigim kitap kadın kahramanı. Ama Kahlan'a bu kitapta o kadar sinir oldum ki. Kaş yapayım derken göz çıkardı, vur dedik öldürdü. Bu yüzden bu kadar uzun sürdü kitabı okumam, normalde 3-4 günde bitireceğim bir kitap. Ama HARİKAYDI tabii. Her şeye rağmen Kahlan ve Richard gibi kahramanları olan bir kitabı beğenmemek olanaksız.
PEGASUS, ARTIK BU KITABI %50 INDIRIMLI STANDINDA SATMA. MILLET, 'PEGASUS UCUZA KITAP SATMAZ, DEMEK KI KITAP İYİ DEĞİL' DEYIP ALMIYOR. VE BU YÜZDEN DEVAM KITABINI YAYINLAMIYORSUN, AYIP EDIYORSUN. ÜZÜLÜYORUM.
DUY SESİMİ PLS...