Gözyaşı Taşı - Kısım 2 Doğruluk Kılıcı Serisi 2

7,3/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
233 gösterim
Gözyaşı Taşı'nda Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor…

Richard, boynuna takılan tasma yüzünden Kâhinler Sarayı'ndan ayrılamamaktadır. Kahlan'ın ona ihanet ettiği düşüncesi ise zaten her şeye olan inancını sarsmış durumdadır. Richard'ın artık tek bir hedefi vardır; gücünü kontrol altına almak ve tasmadan kurtulmak. Öte yandan Kahlan, Richard'ı kurtarmaya çalışırken Bekçi'ye hizmet edenler tarafından büyük bir tuzağa düşmek üzeredir. O sırada İmparatorluk Düzeni denen yeni bir oluşum da Orta Diyar'a kan ve ölüm saçmaktadır. Bir an önce bir şeyler yapılmazsa Bekçi, canlıların dünyasını ele geçirecek ve hayat ile ölüm arasındaki hassas denge sonsuza dek bozulacaktır.

"Doğruluk Kılıcı serisini okumaya başlayanlar bir daha ellerinden bırakamayacaklar. Büyüleyici!"
-Romantic Times-

"Romanın karakterleri ve dünyaları Terry Goodkind'la âdeta gerçek bir hayat bulmuş."
-Roland Green-

"Bu kitap yazarın şöhretini ileriye taşıyor. Bunun için gereken bütün unsurlara sahip; sempatik bir kahraman, güzel ve gizemli bir kadın, bütün dünyayı ele geçirmeye çalışan bir cani, artık eski gücü kalmayan bilge bir büyücü, iyilerin ya da kötülerin tarafını tutanlar, canavarlar, büyü ve sıradışı kültürler… Goodkind orijinal bir hikâyeyle karşımızda."
-Science Fiction Chronicle-

"Harika karakterler, güçlü bir hikâye ve unutulmayacak sahneler."
-Gordon R. Dickson-

"Karakterler ve dünyaları sayfaları çevirdikçe âdeta canlanıyorlar. Goodkind harika bir iş çıkarmış."
-Booklist-

"Tolkien'ın Yüzüklerin Efendisi'nin altmışlarda yaptığı gibi bu serinin de bütün ülkeyi saracağına yürekten inanıyorum. Yazar için kısa zamanda eminim koroya dönüşecek olan övgülere ben de katılabildiğim için kıvanç duyuyorum. Daha şimdiden bir kere daha okumak için sabırsızlanıyorum."
-Marion Zimmer Bradley-

"Terry Goodkind okurlarını bir efsunun içine çekip kurtulmalarına imkân tanımıyor."
-Publishers Weekly-

"Pek çok zengin detayla taçlandırılmış bir dünya ve harika kurgulanmış karakterler fantastik edebiyat okurlarını cezbedecek."
-Library Journal-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  560
 • ISBN:
  9786053439202
 • Çeviri:
  Kerem Sanatel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayfesa 
16 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sayfalar o kadar doluydu, o kadar fazla olay oldu ki bir ara yazarın duramayacağını düşündüm. Tekrar edilmiş kalıplara rağmen yine de yazarın dünyasındakilerin yetenekleri öyle ilginç ki insan büyüsüne kapılmadan edemiyor ve gerisini görmezden geliyor. Doğruluk İzcisi, İtirafçı Ana, Mordsithler, Işık Rahibeleri vs. hepsi kendilerine has özelliklere sahipler ve bence kitabın en büyük artısı bu. Tek kötü yanı ise devamının daha basılmamış olması...