Gregor ve Felaket Kehaneti Yeraltı Günlükleri (Underland Chronicles) 2

9,0/10  (47 Oy) · 
168 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.422 gösterim
TUTKUNU OLDUĞUNUZ AÇLIK OYUNLARI SERİSİNİN YAZARI SUZANNE COLLINSTEN FARKLI YENİ BİR DÜNYA!
YERALTI GÜNLÜKLERİ ARTAN TEMPOSUYLA YEPYENİ BİR MACERADA DEVAM EDİYOR.

Gregor bu kez, New Yorkun Yeraltı diyarına ait başka bir kehanette anahtar bir rol alacaktır. Bu kehanet, uğursuz bir fare olan Felaket hakkındadır. Yeraltındakiler Gregoru geri getirmek için küçük kız kardeşi Botu kaçırırlar. Gregor, kendine bağlı yarasa arkadaşı Ares ve huysuz prenses ile birlikte, Botu ve Felaketi aramaya başlar. Gregor eğer kehaneti zamanında tamamlayamazsa ne kendi hayatı ne de Yeraltı dünyasındakilerin hayatı bir daha aynı olacaktır…

"Birinci kitapta olduğu gibi, maceracılar yolculukları sırasında serüven, tehlike, ölüm, kayıp ve değişimle karşı karşıya geliyorlar ve sürprizli son bir başka bölümün yolunu açıyor. Gregorun birinci macerasını bilmeyen okurlar dahil, fantastik türün hayranlarını çok mutlu edecek."
-School Library Journal

"…hayranlar, finali daha birçok maceranın sırada olduğuna işaret eden bu heyecan verici, aksiyon yüklü devam bölümüyle hayal kırıklığına uğramayacak."
-Booklist

"Collins insanı sürekli merak içinde tutan bir başka macera daha konu ediniyor… Gregorun kehaneti çözmesi kadar, eve Döndüğünde bavulunda yeni bir kehanet görmesi de, okurları hem hayrete düşürecek hem de sevindirecek. Evvettt!"
-Kirkus Reviews

"Tehlikelerin bolluğu, cesaret ve beceriyi de beraberinde getiriyor. Gregor sürekli doğru seçimler yapıyor ve kazanıyor. Hızlı tempolu macera ve sevimli karakterler bu kitabı genç fantastik okurları için mükemmel bir seçim haline getiriyor."
-Voya
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786054456109
 • Orijinal Adı:
  Gregor and the Prophley of Bane
 • Çeviri:
  Gürkan Genç
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şevval Esentürk 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Enfes bir kitaptı.Yaşım büyük olmasına rağmen böyle hayal dünyalarında gezmeyi çok seviyorum.Ve beni çocukken kurduğum hayal diyarına gönderiyor bu tarz kitaplar...

Mehmetcan Köse 
13 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle kitabın serisini bitirmiş biri olarak kitabı çok sedim.Ancak birazda olsa romantik anılar oluyor seri boyunca. Eğer siz romantik kısımlara aldanırda ana karakter için mutlu son bekliyorsanız umarım okumazsınız... sonu hiç tagmin ettiğim gibi bitmemişti üzüldüm doğrusu yinede güzel bir seri fantastik severlere şiddetle tavsiyemdir ;)

abit yasin cetin 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

aşırı bilim kurgu ve fantastik kitapları sevenler için güzel mantık aranmamalı okunurken sadece eğlenmek amaçlanmalı