Gregor ve Kan Kehaneti Yeraltı Günlükleri (Underland Chronicles) 3

8,8/10  (68 Oy) · 
232 okunma  · 
60 beğeni  · 
1.545 gösterim
New York Tımes'ın Çok Satan Serilerinden,
 2006 Oppenheım Toy Portfolıo Ödülünün Sahibi

 Gregor ve Bot'un Yeraltı ülkesine geri dönmeleri ve orada yaşayan canlıların bir salgından kurtulmalarına yardım etmeleri gerekmektedir. Salgın hızla yayılmaktadır ve hastalığın kendi ailesinden birine de bulaşmasıyla birlikte, Gregor, Kan Kehaneti'ndeki rolünü gerçekten anlamaya başlar. Gregor'un bütün sıcakkanlı canlıların yaşamını tehdit eden biyolojik savaşı sonlandırmak için Yeraltı'ndaki etyiyen bitkilerin bulunduğu bir bölüme gitmesi gerekecektir.

 "Serinin bu son derece ilginç bölümü ilk iki kitabın hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak... Karakter gelişimi, tema, hikâye anlatımı ve betimleme olağanüstü; merak uyandıran bölüm sonları hikâyeyi şok edici ve aydınlatıcı sona doğru âdeta sürüklüyor."
 -The Horn Book Magazine-

 Collins bu özgün serinin ivme, cazibe ve renkli özelliklerini yeni kitapta da sürdürmekte. Her yeni kitapla, tanıdık bireylerin yeni yönlerini açığa çıkararak karakterleri daha karmaşık hale getirmeye devam ediyor. Bu yaratıcı serinin mevcut hayranları da, yeni okurları da hemen aksiyonun içine çekilecek ve gelecek yeni bölümleri dört gözle bekleyecek."
 -School Library Journal-

 "Sağlam, hoş karakterler, kolay okunurluk seviyesi ve durmak bilmez aksiyon, bu seriyi, okumaya istekli olmayan okurlar için bile cazip kılıyor."
 -Voya-

 "Collins olay örgüsünü son hızda ilerletiyor. Hikâyenin sonunda başka bir devam kitabı için yeni bir kehanet belirtilmemiş olsa da, okurlar elbette bir yenisini umut edecek."
 -Kirkus Reviews-

 "Annenin maceraya eklenmesiyle zaten hızlı, gerilimli olan hikâyeye yepyeni bir dinamizm katılmış. Serinin hayranları bu son çıkan, ustaca anlatılmış maceradan büyük keyif alacaklar." -Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)

 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2011
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786054456826
 • Orijinal Adı:
  Gregor and the Curse of the Warmbloods
 • Çeviri:
  Barış Sever
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Vildan Yüksel 
02 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

kesinlikle serinin en iyi kitaplarından birisi. karakterlere iyice ısınıyorsunuz. artık kendinizden biri yerine koyuyorsunuz. oldukça sürükleyici bir seri. mutlaka okuyun.

Şevval Esentürk 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Ahh, artık şu kehanetlerden ben bıktım;çocuk bıkmadı yaa.Bu arada gerçekten sevdim ve bağlandım.Kurgu güzel.Tabi ki bir Harry Potter kadar ayrıntılı işlenmemiş ama zevkli

Gregor ve Kan Kehaneti benzeri kitaplar

Mehmetcan Köse 
13 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Öncelikle tüm seriyi bitirdim bunu belirterek söylüyorumki eğer fantastik seviyorsanız o zaman bu kitap size ilaç gibi gelecektir umarım :)