Elli Ton Serisi #1

Grinin Elli Tonu

E. L. James

Grinin Elli Tonu Konusu

Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı... Bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak! Edebiyat ögrencisi olan Ana Steele, genç girişimci Christian Grey'le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Ana, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Ana'nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır... Grey'in sıra dışı erotik istekleri karşısında şoka uğrayan ama bir yandan da heyecana kapılan Ana tereddüde düşer. Büyük başarısına rağmen -çokuluslu şirketleri, uçsuz bucaksız serveti ve sevgi dolu bir ailesi vardır- Grey şehvete esir olmuş ve hükmetme hırsı olan bir adamdır. Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken, Ana, Christian'ın karanlık sırlarını ve kendi gizli arzularını keşfeder. 
Tahmini Okuma Süresi: 16 sa. 19 dk.Sayfa Sayısı: 576Yayınlanma Tarihi: Mart 2013İlk Yayınlanma Tarihi: 2013Yayınevi: PegasusOrijinal Adı: Fıfty Shades Of Grey
ISBN: 9786055289836Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

6.910 üzerinden
1.934 Puan · 218 İnceleme

Grinin Elli Tonu Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Pervin Gasımova

Pervin Gasımova

@mrs_slytherin
·
13 Ekim 2022 14:43
2/10 puan verdi
Merhaba arkadaşlar, bu gün inceleme ile değil, eleştiri ile geldim. Zaten şu iki puanı da yayın evinin zahmetine verdim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, kitaplarda cinselliğin geçmesine karşı değilim. Benim karşı olduğum, böyle sadomazoşist hastaların zevklerini aşk maskesi altında gösterilmesidir. Aşk gerçekten bu kadar düştü mü? Nerede o klasik kitaplardaki saf ve temiz duygular, nerede bu kitaptaki gibi kamçıdan zevk alanlar?! Bir daha söylüyorum ki katiyen kitap içerikleri ndeki cinselliklere karşı değilim. Mesela polisiye ve korku türünde kitaplarda da cinsellik işleniyor. Ama normal bir şekilde. Kitabı nasıl sona vardırdım bilmiyorum. Üniversite zamanında sınıftan bir kız bu kitabı öve öve bitiremiyordu. Maddi SORUNLAR nedeniyle merak etsem de alıp okuyamamıştım. O zaman filmini izlemeyi önerdiler, lakin benim katı bir kuralım vardır ki kitabı olan bir filmi kitabını okumadan asla izlemiyorum. İyi ki de izlememişim. Biliyorum yine birileri bir yerlerden mantar gibi çıkıp diyecekki insanların zevkine karışamazsın. Ama arkadaşlar bu zevk değil, hastalık. Edebiyata bari iğrençlikleri bulaştırmasınlar. En kötüsüde ne biliyor musunuz? Ergenliğe yeni adım atmış 12-15 yaş çocuklar bunları okuyarak büyüyor ve bazıları da gelecek zevklerin de bunlar üzerine kuruyorlar. Anne ve babaları dikkate davet ediyorum. Sevgilerle Pervin.
48 etkileşim
Nazlı Demir

Nazlı Demir

@nazlid
·
01 Ocak 2016 20:01
7/10 puan verdi
Yılın en çok eleştirilmiş kitabı bu olmuştur sanırım.. Cinselliği tabu olarak gören bir ülkede böyle bir kitabın okunması ve üstüne üstlük filminin de çıkması anne babaları iyice endişelendirmiş anlaşılan. Ya bizler meğerse ne saf ne temiz bir milletmişiz de haberimiz yokmuş. Eşeyli ürüyormuşuz meğerse.. k1307.hizliresim.com/1c/u/qtv52.jpg Tamam kabul. Kitapta sado mazoşist bir ilişki yaşanıyor.. Yani gerçektende küçük çocukların okumaması gerekir. Ama burda sorarlar insana. Küçük bir çocuk neden böyle bir kitaba ilgi duysun ? Böyle kitaplar bu nesili bozuyorlada gelmeyin.. Nesili kitaplar bozmaz. Bilinçsizlik bozar. Körü körüne at gözlüğüyle yaşamak bozar.. Her cinayet romanı okuyan gidip birilerini öldürmeyemi kalkıyor ? Korkmayın zaten kitapta anlatılanları yapabilecek bir millet olamazlar hiçbir zaman bunca yasağın içinde. Kızlı Erkekli yaşanmıyor bile ülkemizde.. Bari bırakında zihinlerinde özgür olsunlar.
252 etkileşim
Ecitah

Ecitah

@ecitah2
·
03 Mayıs 09:51
Puan vermedi
Serinin ilk kitabında, edebi değeri olmayan, kadının ilk cinsel deneyiminin, erkeğin ise farklı cinsellik anlayışı anlatılıyor. Yaşanılanlarda, söylenenlerde ve davranışlarda aşk, tutku, her iki tarafında birbiri için nelerden vazgeçtikleri var. Gray'in davranışlarına neden olan geçmiş yaşantılarını öğrenmek istiyorsunuz.
22 etkileşim
Meşrebi Kalender

Meşrebi Kalender

@mesrebikalender
·
16 Şubat 2015 20:40
Puan vermedi
Kadın bakış açısıyla yazılmış soft bir porno kitabı. Kadının cinsel özgürlüğüne( ama özgürce teslim olmayı tercih ediyor) atılmış sağlam bir adım gibi gaz cümlelerle okumaya başlanan tam bir zaman kaybı... Ergenlerin sivilce sayısını arttırmaktan başka katkısı olmayan bir zırvalık... Ama bir şey daha söylemeliyim. Benim bu kadar değersiz gördüğüm bir kitaba övgüler düzen yorumları görünce gerçekten çok mutlu oluyorum. Birbirimizden bu kadar farklı olmamız "en güzel bir şey. " Lütfen "farklı" kalmaktan hiç vazgeçmeyelim. youtube.com/watch?v=mvGkJag...
78 etkileşim
tuba sürmeli

tuba sürmeli

@tuuba65
·
06 Ağustos 2014 19:33
10/10 puan verdi
kitabı aldığım günden itibaren elimden bırakamadım.4 gün içerisinde kitabı bitirdim.herkese şiddetle tavsiye ediyorum.her ne kadar ön yargılı insanlar içeriği farklı deselerde... mükemmel bir aşk kitabı.grey ve ana çok büyük bir aşk yaşıyor.öneriyorummm...
71 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 83.9
Erkek% 16.1
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

E. L. James
E. L. JamesYazar · 9 kitap
Erika Leonard, asıl adı Erika Mitchell, E. L. James mahlasıyla üne kavuşan, erotik üçlemesiyle çoksatanlar listesini altüst eden İngiliz yazar. Çoksatan serinin kitapları; Grinin Elli Tonu, Karanlığın Elli Tonu ve Özgürlüğün Elli Tonu`dur. Üçleme Amerika`da 35 milyonun, dünya genelinde ise 65 milyonun üzerinde kopya satarak en hızlı rekor kıran kitap olarak tarihe geçti. Time dergisi 2012 yılında James`in aıdnı "Dünyanın En Etkili 100 İnsanı" arasında gösterdi.

Grinin Elli Tonu Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
suutii

suutii

@suutii
·
02 Eylül 02:52
“I don't make love . . I fuck . . hard”
133 etkileşim
Volkan Ş.

Volkan Ş.

@Volkansirci
·
12 Kasım 16:04
Belki de tesadüf diye bir şey yoktu...
146 etkileşim
Volkan Ş.

Volkan Ş.

@Volkansirci
·
08 Kasım 15:39
Sanırım Harvey Frestone'un sözüdür:"İnsanların büyümesi ve gelişmesi, liderliğin en büyük görevidir."
140 etkileşim
Volkan Ş.

Volkan Ş.

@Volkansirci
·
12 Kasım 16:03
Neden bana tehlikeden bahsetmedin? Beni neden uyarmadın? Hanımefendiler kendilerini neden koruyacaklarını bilirler, çünkü onlar bu hilelere karşı uyaran romanlar okurlar.
140 etkileşim

Grinin Elli Tonu İletileri

Tümünü gör
Sinemaya Başarıyla Uyarlanmış Romanlar
Sinema-edebiyat ilişkilerindeki başarılı yapımları, tavsiye film listesi haline getirmek için öncelikle
Edebiyat Atlası
Edebiyat Atlası
‘ndan bir alıntıyı daha önce paylaşmıştım.(#46533729) Romanlardan sinemaya aktarılan filmlerde eserin aslına ne
Pervane bendim, alev oydu. Ve yanacaktım. Biliyordum.
Grinin Elli Tonu
Grinin Elli Tonu
SATİLİK KİTAP 15 TL
Arkadaşlar okudugum kitaplarimi kitapligimda yer kalmadigi icin tanesi 15 TL 'den satiyorum. İlginenler dm den ulasabilir. Kitaplarin listesini asagiya birakiyorum.
Emma
Emma
Takıntılar
Takıntılar
Açlık
Açlık
Arsen Lüpen - Kibar Hırsız
Arsen Lüpen - Kibar Hırsız
Jane Eyre
Jane Eyre
Bir İdam Mahkumunun Son Günü
Bir İdam Mahkumunun Son Günü