Güç Yüzüklerine Dair

8,7/10  (35 Oy) · 
128 okunma  · 
38 beğeni  · 
1.657 gösterim
J. R. F. Toikien'in en önemli çalışması olarak kabul edilen Silmarilion onun yarattığı dünyanın özüdür ve tüm eserleinin üzerine yerleşebileceği bir yapı oluşturur. Elinizdeki bu kitap ise güç yüzüklerinin üretimini anlatır.
Eşsiz Noldor ustaları pek çok yüzük dövdüler. Üç Yüzük Cüce Hükümdarlarına Dokuz Yüzük ise İnsanoğlullarına. Onları bu işe yönlendiren Sauron'un yüreğindeki düşüncelerse karanlıktı. Gizliden gizliye tüm yüzüklere hükmedecek olan Tek Yüzük'ü dövdü. Ama Elfler akıllıydı. Onun karanlık düşüncelerini anlayarak kendileri için dövdükleri Üç Yüzük'ü sakladılar ve onları ele geçirme isteyen Sauron'la aralarında çağlar boyunca sürecek savaşlar başladı...
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  175
 • ISBN:
  9799758467074
 • Çeviri:
  Funda Önkol
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Yayın
 • Kitabın Türü:
N. Emre Yılmaz 
04 Oca 15:37 · Kitabı okudu · 3 günde

Noldor soyundan belki de tek dedesine çeken olan Celebrimor'un yaptığı yüzükleri anlatır kitap. En bilgili ve öfkeli olan Curufinwe Feanor'un torununu. Celebrimor da tıpkı dedesi gibi maden işçiliğinde ustaydı ve yine dedesi gibi Galadriel'in saçlarına hayrandı. Narya, ateş yüzüğü, başta Gil-galad'a ondan da Cirdan'a ve son olarak Gandalf'a verilmiştir. Nenya, su yüzüğü ise Galadriel'e, Vilya, gök yüzüğü ise elrond'a verilmiştir.

Mehmet Faruk 
09 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer benim gibi bir Yüzüklerin Efendisi müptelası iseniz, filmleri tekrar tekrar izlemek ve ana 3'leme olan kitaplarını okumak size de yetmeyecektir. Peki ama bunları yaptıktan sonra geriye ne kalıyor? İşte bu kitap. Tolkien'in diğer eserleri filmin konusu olan 3'lemenin hikayesinden çok önceleri anlattığı için, eğer filmin gösterdiği zaman hakkında daha detay bir şeyler bulmak istiyorsanız bu kitabı okuyun. Yüzük Kardeşliği filminin en başında anlatılan yüzüklerin yapılış ve dağıtılışını ve Sauron'un hikayesini daha detaylı öğrenmek için birebir

Güç Yüzüklerine Dair benzeri kitaplar

Asıl hikâyedeki yüzükler hakkında ansiklopedik bilgi sayılabilir. Bu yüzükler nedir, nereden çıkmış, önemi nedir, onları anlatıyor. Roman serisini okumadan önce okumakta fayda var.

Tolga Demirci 
13 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sauron ve Feanor’un torunu Celebrimbor’un etrafında dönen hikayede Güç Yüzüklerinin ve Tek Yüzüğün nasıl yapıldıklarına dair bilgiler verilmekte.

mithrandir21 | Uğur 
 26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Güç Yüzükleri hakkında kısa bir roman, çevirisi ağır diye düşünüyorum ama Orta Dünya fanları için bir sorun teşkil etmeyeceğini de biliyorum.