Guguk Kuşu Cormoran Strike Serisi 1

7,9/10  (97 Oy) · 
242 okunma  · 
72 beğeni  · 
3.761 gösterim
Karla kaplı bir gecede, ışıltılı hayatıyla magazin haberlerinin gündeminden düşmeyen güzeller güzeli manken Lula Landry evinin balkonundan düşüp hayatını kaybeder. Tüm deliller intiharı işaret ederken Lula`nın ağabeyi John, cinayet şüphesiyle Özel Dedektif Cormoran Strike`ın kapısını çalar.

Eski bir asker olan ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak büyük yaralar alan Cormoran Strike bir dönüm noktasındadır. Lula`nın ölümünün ardındaki gerçeği araştırmak, bir yandan sorunlarıyla boğuşurken tamamen dibe batmaması için bir umut olur. Fakat şüpheler ve ipuçları bir araya gelmeye başladığında Strike bu gizemin, içinden çıkılmaz bir labirente dönüşeceğinin farkına varır…

Guguk Kuşu Mayfair`in sakin sokaklarını, Doğu Yakası`nın barlarını ve Soho`nun canlılığını yansıtan bir atmosferde, Londra`nın derinliklerindeki gizemi ortaya çıkartıyor. Cormoran Strike karakterini tüm dünyaya duyuran bu kitap, Robert Galbraith mahlasını kullanan J.K. Rowling tarafından yazıldı.

"Zihninizi ele geçirecek bir dedektiflik hikâyesi!"

-Observer-

"Dedektif Cormoran Strike ve asistanı Robin kesinlikle cennetten çıkma bir ekip!"

-Saga Magazine-

"Guguk Kuşu, dedektif romanlarına ilk kez âşık olduğum anı bana tekrar yaşatıyor."

-Val McDermid-

"Robert Galbraith`in çıkış romanı, başkarakteri Cormoran Strike gibi belalı ve haşin."

-Mike Cooper-

"Uç noktada yaşanan büyüleyici hayatların peşine düşen çekici bir dedektif ile zeki asistanının maceraları büyük bir şölen sunuyor!"

-Slate-

"Kitabı elimden bıraktığımda bir an önce okumaya geri dönmek istiyorum. Karakterler sanki canlanıp karşımızda dikileceklermiş gibi bir his yaratıyorlar."

-Peter James-
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786053433620
 • Orijinal Adı:
  The Cuckoo's Calling
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
16 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Guguk Kuşu, sıkılmadan okuyabileceğiniz güzel sade bir dille anlatılmış hoş bir kitap. Özellikle aralara serpiştirilen dedektif ve asistanı ile ilgili detaylar hoş bir tatlılık katmış kitaba. Konuda Kopukluk yok, rahatça takip edebiliyorsunuz. Polisiye tarzı sevenlere rahatlıkla tavsiye edebilirim :) Sevgiyle kalın...