Gül Ağacı Sokağı Cedar Cove Serisi 2

8,1/10  (42 Oy) · 
137 okunma  · 
38 beğeni  · 
2.150 gösterim
Her şeye rağmen hayatımızı anlamlı kılan insanlar varsa yaşamak için hâlâ bir sebebimiz var demektir...

Sevgili Dostlarım,

Cedar Cove'a hoş geldiniz! Olivia, Grace, Charlotte, Jack, Justine ve Seth öykülerine devam etmek -ve sizi yeni insanlarla tanıştırmak- için can atıyor. Bütün küçük yerleşim yerlerinde olduğu gibi, Cedar Cove da iyinin, kötünün ve beklenmeyenin bir karışımı. Bu vesileyle, romanda sizi birkaç sürprizin beklediğini de söyleyebilirim. Şimdi oturup arkanıza yaslanın. Arkadaşlarım, Cedar Cove'da olup bitenleri size anlatmak için sabırsızlanıyor.Debbie Macomber


Gül Ağacı Sokağı aşk, evlilik, ayrılık gibi insan ilişkilerine dair her alanda usta bir yazarın kaleminde hayat bulan sıcacık ve samimi bir roman. Macomber günlük yaşamdan seçtiği, kendinizden de bir şeyler bulabileceğiniz karakterlere yenilerini ekleyerek hikâyesini kaldığı yerden anlatmaya devam ediyor.


"Cedar Cove serisinin ikinci kitabı Gül Ağacı Sokağı'nda, Macomber gizemin ve okuru bekleyen sürprizlerin dozunu daha da artırmış gibi görünüyor."
-Booklist

"Cedar Cove'da olup bitenlerin hızına yetişemeyeceksiniz!"
-The New York Times-

"Macomber, insan ilişkilerini kelimelere dökmekte uzman ve rakipsiz bir yazar olduğunu bir kez daha kanıtlıyor."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053482789
 • Orijinal Adı:
  204 Rosewood Lane
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 8/10 puan

•Deniz Feneri Yolu'nun ardından bir diğer Cedar Cove romanı daha. Serinin ikinci kitabı olan Gül Ağacı Sokağı uzun zamandır görüşmediğim dostlarımla görüşmüşüm gibi bir his uyandırdı bende. Kitabı okurken ilk kitapta tanıştığım karakterleri özlediğimi fark ettim.

•Macomber kitaplarının en sevdiğim yanlarından biri kitaba konu olan olayların içinde her türlü zorluğa rağmen ayakta kalmayı başarabilen kadınların olması. Yazarımız birçok kitabında olduğu gibi Gül Ağacı Sokağı'nda da kadınların tek başlarına ya da bir araya gelerek nelerin üstesinden gelebilecekleri fikrini işliyor.

•Cedar Cove serisi ikinci kitabı itibariyle oldukça hoşuma giden bir seri. Gül Ağacı Sokağı klasik bir Debbie Macomber romanı ve bu yazarın dilini kesinlikle seviyorum. Samimi bir üslup ve içinde binbir çeşit duyguyu barındıran bir kitap. Özellikle bu tür kitaplardan hoşlanan kişilerin Cedar Cove serisine başlamalarını öneririm. Keyifli okumalar...

Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazarın yaratıcılığına, üslubuna hayran kaldım. Çok akıcı, renkli, okuyucuda merak uyandıran, Huzur veren bir romandı. Evet elinize alıp okumaya başladığınız an bir sonraki sayfayı delicesine merak ediyorsunuz. O hızla bir bakmışsınız kitabın yarısını okumuşsunuz, hatta yarısından da fazla... Kitabı bitirdiğinizde ise, etkisinden bir süre çıkamıyorsunuz. Şunu da yazmadan geçemeyeceğim, Kitaptaki sona ağzınız bir karış açık kalacak. Henüz okumamış olanlara şiddetle tavsiye ediyorum. İyi ki okumuşum diyeceğinizden eminim. Yazara bu akıcı mı akıcı romanı biz okurlarla buluşturduğu için sonsuz teşekkürler...

Zeynep 
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Cedar Cove serisinin ikinci kitabı. Yaş çıtasını bu kez 30-40 yaş arasında tutmuş. Beklenmeyen sürprizler, olasılıksız gibi görünen olasılıklar. İlişkilerde iki tarafın birbirine karşı güvenleri ve bu güvenlerin sağlamlığıyla ilişkilerin sınanmasının karakterlerle buluşması. Mutlu sonla biten Debbie hikayelerinin yerine Olivia iki erkek arasında kalmış bir şekilde son buluyor.

Gül Ağacı Sokağı aşk, evlilik, ayrılık gibi insan ilişkilerine dair her alanda usta bir yazarın kaleminde hayat bulan sıcacık ve samimi bir roman. Macomber günlük yaşamdan seçtiği, kendinizden de bir şeyler bulabileceğiniz karakterlere yenilerini ekleyerek hikâyesini kaldığı yerden anlatmaya devam ediyor.

ŞERIFE EROL 
15 Ağu 21:25 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Her şeye rağmen hayatınızı anlamlı kılan insanlar varsa yaşamak için hala bir sebebiniz var demektir... Gül ağacı sokağı aşk, evlilik , ayrılık gibi insan ilişkilerine dair her alanda usta bir yazarın kaleminde hayat bulan sıcacık bir roman...

DERYA... 
02 Mar 21:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın dili üslubu Harika...her sayfada umudu aşılıyor...adeta yaşam sevincini yeniden kazandırıyor...ve en önemlisi hayatın sevdiklerimizle daha güzel olduğunu bir kere daha öğretiyor...

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Debbie Macomber kitaplarına bayılıyorum. Her kitabını sıkılmadan ve büyük zevkle okuyorum. Konu itibari ile Türk aile yapısına pek bağdaşmasa da hikaye gayet sıcak , samimi ve güçlü duygular içeriyor. Sabırsızlıkla devamını bekliyorum..

Ayşenur Yalçın 
07 Haz 04:56 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

Yazarın dili ve üslubu harika her sayfada insana umudu aşılıyor ve en güzel yanı kitaptaki kadın karakterlerin güçlü oluşu olaylar karşısında yıkılmayıp birlikte hareket etmeleri. Olaylar sürükleyici ve insana çok şey katan bir kitap.

Gulileo 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Diğer serilerini de zevkle okudum ve okuyacağım :) Ben kim ne derse desin Debbie Macomber'ın üslubunu seviyorum ve yazdığı bir çok kitabı okudum okumaya da devam edeceğim. Samimi yazıları beni bulunduğum ortamdan ayırıyor ve ben bunu çok seviyorum :)

Kitaptan 13 Alıntı

Damla Köseoğlu 
11 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bazen hayatta her şey birdenbire değişiverir.

Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 214 - Novella Yayınları)Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 214 - Novella Yayınları)
Damla Köseoğlu 
11 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bazen duygusal yaraların iyileşmesi fiziksel olanlardan daha zor oluyordu.

Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 185 - Novella Yayınları)Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 185 - Novella Yayınları)
Damla Köseoğlu 
08 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İyi bir elemanı elinde tutmak istiyorsan, onlara hakkını vermek zorundasın.

Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 124 - Novella Yayınları)Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 124 - Novella Yayınları)
Damla Köseoğlu 
08 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bilmek, şüphe içinde yaşamaktan daha iyi değil mi?

Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 135 - Novella Yayınları)Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 135 - Novella Yayınları)
Damla Köseoğlu 
14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hayat, her şeyi yoluna koymayı biliyor.

Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 410 - Novella Yayınları)Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 410 - Novella Yayınları)
Damla Köseoğlu 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mazeret üretmek ve kendini haklı çıkarmaya çalışmak kolaydı.

Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 253 - Novella Yayınları)Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 253 - Novella Yayınları)
Esra elkin 
10 Eyl 17:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

"Kadınlar," diye mırıldandı Jack. "Ne onlarla oluyor ne de onlarsız."

Gül Ağacı Sokağı, Debbie MacomberGül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber
Sedâbiyât 
 12 Mar 13:02 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu yoldan daha önce geçmişti ve yaraları hala kapanmamıştı. Bazen duygusal yaraların iyileşmesi fiziksel olanlardan daha zor oluyordu. Hatta bazen, asla iyileşmiyordu.

Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 185)Gül Ağacı Sokağı, Debbie Macomber (Sayfa 185)
2 /