Gül Kokulu Hikayeler

10,0/10  (2 Oy) · 
27 okunma  · 
2 beğeni  · 
777 gösterim
Gerçekleri örneklendirerek anlatma metodu, Peygamber Efendimiz'in (sas) sözlerinizde sıkça karşımıza çıkan hoş bir anlatım vasıtasıdır. Bu tarz anlatım, söz sultanı Efendimiz'in (sas) hadislerinin ne kadar edebî bir inceliğe sahip olduğunu gösterir.

Elinizdeki çalışmada yeni bir üslup tarzı ile kaleme alınan ve herkesin çok rahat anlayabileceği birer metin haline getirilen, hadislerde geçen 50 hikayeyi ve bu hikayelerde anlatılan olaylardan alınacak ibretlik neticeleri bulacaksınız.

Bu çalışma ile hem Efendimiz’in (sas) her biri altın değerindeki sözlerini öğrenmiş olacak, hem de bu hikayelerden alınacak derslerle hayatımıza yön vereceğiz. Bu yolda, bir adım dahi olsa atmanıza ön ayak olabilirsek kendimizi bahtiyar sayacağız.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789756096345
 • Yayınevi:
  Rehber Yayınları
 • Kitabın Türü:
AYNUR 
02 Eki 2015 · Kitabı okudu

Kitabın içereisinde Peygamberimizin sahabelerine anlatmış olduğu çok güzel ve ibretlik hikayeler var. Herkesin okumasını isterdim.
Uzun olmasalardı hepsini burada paylaşabilirdim. :)

Kitaptan 4 Alıntı

AYNUR 
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi

Dostlarının ağlamasıyla ağlayamayan, onların gülmesiyle gülemeyen dost, vefalı dost sayılmaz.

Gül Kokulu Hikayeler, Kemal TuranGül Kokulu Hikayeler, Kemal Turan
AYNUR 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi

...bir kuş uçarak önlerine kondu. Daha sonra denize doğru uçtu ve gagasıyla denizden bir damla su aldı. Hz. Hızır, Hz. Musa'ya kuşu göstererek şöyle dedi:
-Bak Musa! Şu kuşu görüyor musun? Benim ilmim ile senin ilminin toplamı Allah'ın ilmi yanında, şu kuşun gagasıyla aldığı su kadar bile değildir.

Gül Kokulu Hikayeler, Kemal TuranGül Kokulu Hikayeler, Kemal Turan