Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Gül Şiirleri

Gül Şiirleri
Şem-pervane misali.. :)
Aşk derdiyle hoşem el çek ilâcımdan tabîb Kılma dermân kim helâkim zehr-i dermânundadır Fuzûlî Ey tabip! Ben aşk derdinden şikâyetçi değilim. Bana ilâç vermeyi bırak. Benim derdime derman olma. Beni öldürecek zehir senin dermanındadır.Sayfa 43 - Kapı Yayınları, 2. Basım, Ocak 2005.
Şiir
Tıynet-i pâk, dürr-i yetim..
Bir goncaydı; inciler kokulu... Hiçbir gül fidanı dökmemişti bunca kutlusunu goncanın ve hiçbir gülde bir araya gelmiş değildi bunca güzellik. Bir goncaydı; dışından içi görülüyor, zahirinden bâtını okunuyordu. Bir goncaydı; yeşil kundağında gül-i râna; belki berrak sadefinde dürr-i yekta...Sayfa 31 - Kapı Yayınları, 2. Basım, Ocak 2005.
Şiir
Gönlümün şâiri.. :)
... 2. Kangı gülzâr içre bir gül açılır hüsnün kimi Kangı gül bergi leb-i lâ'l-i dür-efşânınca var Fuzûlî 2. Hangi gül bahçesinde senin güzelliğin gibi bir gül açılabilir ki?!.. Hangi gül yaprağı ki, senin inciler saçan yakut dudağına benzeyebilir?!.. ...Sayfa 20 - Kapı Yayınları, 2. Basım, Ocak 2005.
Şiir
Aşk gülü dikenleriyle avuçlamak ama kanayan ellerin hesabını Gül'den sormamaktır...
Edebiyat
Sen beyaz güllerin en beyazı yağmur gibisin...
Edebiyat
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.