Gül ve Haç Kardeşliği Avrupa Birliği'nin Gizli Masonik Kimliği

8,3/10  (15 Oy) · 
40 okunma  · 
18 beğeni  · 
899 gösterim
Aytunç Altındal, Gül ve Haç Kardeşliği'nde Avrupa Birliği'nin Türkiye'de hiç bilinmeyen "Gnostik-Masonik" yüzü ve özünü anlatıyor. Bugünkü Avrupa Birliği'ni kuran fikirlerin hangi gizli örgütlerce ne zaman ve nasıl ortaya getirildiklerini, Avrupa Birliği'nde kullanılan sembollerin, örneğin 12 yıldızlı bayrağın gerçekte neyin sembolü olduğunu açıklıyor.

'Göze görünmeden' hayatlarımıza yön veren gizli kişileri, örgütleri ve bunların Türkiye bağlantılarını, ismen Gül ve Haç Kardeşliği'nde okuyacaksınız.

"Avrupa'daki en esrarengiz örgüt 'Gül ve Haç Kardeşiliği', 'Tapınak Şövalyeleri' ve masonlar 18. Yüzyıllar bu yana ortak bir strateji izleyerek Avrupa Birliği'ni kurmaya çalışmaktadır. Son yüzyılda özellikle Avrupa siyasetinin 'perde arkasındaki' en güçlü temsilcileri bu üç gizli örgüttür."
(Tanıtım Bülteninden)
Samet 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Merhaba sayın okurlar, çok değerli bilim insanı rahmetli Aytunç Altındal'ın şahane eserlerinden birisini okumanın, bilgilenmenin keyfine vardım. Konusu biraz ağır olmakla beraber her sayfası dolu dolu bir kitaptı. Gizli örgütlerin, masonların oluşumları, yapılanmaları, dünyayı nasıl değiştirmek istedikleri, ABD'nin kurucularının tamamının mason olmaları ve dünyayı kendi inandıkları şekilde değiştirme planları anlatılıyor. Konu ile ilgisi olanların severek okuyacakları bir eser olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz tarihindeki olaylarla ilgili bilgilerde çok dikkat çekici, bazı yöneticilerimizin kilit noktalardaki diyelim, üst düzey seviye mason olmaları, kitapta isim isim belirtiliyor. Bunların gizli örgütler(masonik) amacına faaliyetlerde bulunmaları gibi ilginç konular yer alıyor.

Kitaptan 5 Alıntı

Samet 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

''Siyasette hiçbir şey durup dururken olmaz. Eğer bir şey oluyorsa, emin olabilirsiniz ki bu o şekilde planlandığı için oluyordur.''

Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal (Sayfa 177 - ALFA)Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal (Sayfa 177 - ALFA)
Hakan Özdengül 
08 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

''21.yy karizmatik ( Allah vergisi özellikler ) çağın bittiği , enigmatik ( muamma,anlaşılmazlık,yanıltmacı ) çağın başladığı dönemdir.''

Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç AltındalGül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal

Yahudilik bir varoluş tarzı, Hristiyanlık bir dogma, ama İslamiyet kelimenin tam anlamıyla bir DİN'dir

Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal (Sayfa 35)Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal (Sayfa 35)
Medine 
12 Tem 2017 · Kitabı okudu

"AB'nin Tanrısı, Gül ve Haç Kardeşliği'nin tanımladığı ve daha sonra da masonluğun kabul ettiği "Deist Tanrı" anlayışıdır. Bu anlayışla, özellikle Protestan Etiği ve Ethosuyla belirlenmiştir. Kilise'nin "Kutsal" saydığı kitaplarda anlatılan "Kutsallıkla" hiçbir ilişkisi olmayan "Hümanist" bir "Dünya Görüşü" dür. Kısacası, "Yaratıcılık" misyonunu kutsal kitaplardan alıp kendilerine maletmiş olan bazı gizli örgütlerin "yarattıkları" bir "Din ve Tanrı" için hazırlanmış seküler bir "Yeni Kudüs"tür Avrupa Birliği."

Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç AltındalGül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal

AB, Batı uygarlığını geliştirmek amacı ile yapılmış olan bir projedir. Ne var ki, bu proje Türkiye'ye bir ''uygarlığını değiştirme projesi'' olarak dayatılmaktadır.

Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal (Sayfa 21)Gül ve Haç Kardeşliği, Aytunç Altındal (Sayfa 21)