Gül ve Haç Kardeşliği Avrupa Birliği'nin Gizli Masonik Kimliği

8,5/10  (19 Oy) · 
44 okunma  · 
21 beğeni  · 
953 gösterim
Aytunç Altındal, Gül ve Haç Kardeşliği'nde Avrupa Birliği'nin Türkiye'de hiç bilinmeyen "Gnostik-Masonik" yüzü ve özünü anlatıyor. Bugünkü Avrupa Birliği'ni kuran fikirlerin hangi gizli örgütlerce ne zaman ve nasıl ortaya getirildiklerini, Avrupa Birliği'nde kullanılan sembollerin, örneğin 12 yıldızlı bayrağın gerçekte neyin sembolü olduğunu açıklıyor.

'Göze görünmeden' hayatlarımıza yön veren gizli kişileri, örgütleri ve bunların Türkiye bağlantılarını, ismen Gül ve Haç Kardeşliği'nde okuyacaksınız.

"Avrupa'daki en esrarengiz örgüt 'Gül ve Haç Kardeşiliği', 'Tapınak Şövalyeleri' ve masonlar 18. Yüzyıllar bu yana ortak bir strateji izleyerek Avrupa Birliği'ni kurmaya çalışmaktadır. Son yüzyılda özellikle Avrupa siyasetinin 'perde arkasındaki' en güçlü temsilcileri bu üç gizli örgüttür."
(Tanıtım Bülteninden)
Samet 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Merhaba sayın okurlar, çok değerli bilim insanı rahmetli Aytunç Altındal'ın şahane eserlerinden birisini okumanın, bilgilenmenin keyfine vardım. Konusu biraz ağır olmakla beraber her sayfası dolu dolu bir kitaptı. Gizli örgütlerin, masonların oluşumları, yapılanmaları, dünyayı nasıl değiştirmek istedikleri, ABD'nin kurucularının tamamının mason olmaları ve dünyayı kendi inandıkları şekilde değiştirme planları anlatılıyor. Konu ile ilgisi olanların severek okuyacakları bir eser olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz tarihindeki olaylarla ilgili bilgilerde çok dikkat çekici, bazı yöneticilerimizin kilit noktalardaki diyelim, üst düzey seviye mason olmaları, kitapta isim isim belirtiliyor. Bunların gizli örgütler(masonik) amacına faaliyetlerde bulunmaları gibi ilginç konular yer alıyor.