Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Güldeste

8.210 üzerinden
28 Puan · 4 İnceleme
210 syf.
7/10
·
3 günde okudu
Bu eseri fakülte yıllarımda okumuştum. 2. el olarak aldığım bu kitabı çok beğenmiştim. O zamanlar yazarının divan edebiyatı ile ilgili çalışmalarını yakından takip eder ve beğenirdim. İçinde esprili kıssalar olan bir kitap. Ancak yine de 2. okuyuşumda kitaptan sıkıldım.
210 syf.
·
Puan vermedi
Sen her çağda yeniden doğar, her bahçede yeniden açarsın mazlume, yanmak ve yakmak için. Yanışta mısın mazlume ve seni yandırmak için yarışta mı sefiller?
210 syf.
·
Puan vermedi
Şiir, görülmez; ancak kalbe doğabilir. Kalpleri titreten de, çizik çizik eden veya süsleyen de bir hissin ilhamıdır genellikle; bir zamanın akışı, bir ruh sıkıntısı yahut bir hazzın coşmasıdır. Heykel gibi, resim gibi bütüne dayalı bir sanata dönüşüveren bu küçük kitap, edebiyat...
210 syf.
·
25 saatte okudu
Hikmetin, derin bakışın ve ince düşüncenin eşsiz meyvelerini sunmuş yazar bu eserinde. Bir oku bin düşün bin hisset nevinden manidar ve veciz sözler, anekdotlar adeta dudak uçuklatıcı.Gönlünüze bereket ey ecdad.