Güleryüzlü Ciddilik

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
45 gösterim
Akılla, mantıkla yüreği birleştirebilen, sayısı pek az "insancı" yazarlarımızdan biridir Vedat Günyol.

Yurt gerçeklerine, sanat ve soyekin (kültür) varlığımıza ilgisini bir an bile eksiltmez. Görüşlerini yazıya dökerken -yukarıda belirttiğimiz gibi- aklıyla yüreğinin sesi yönlendirir onu.

İnsan'a, onun kafasına, yüreğine inanır. İnsanlığın bugüne değin böyle yükselip yüceldiği inancı ona bu güzel denemeleri yazdırmıştır. Her okuyanı, ulusaldan evrensele kanatlandırmayı amaçlayan bu yazıların dili de güzel Türkçemizin tadını duyurmaktadır kişiye. Yapmacıksız, tumturaksız, her zaman olduğu gibi, "Bakın ben neler biliyorum!"dan uzak.

İşte "Güleryüzlü Ciddilik"te bulacaklarınız.
Sami Karaören
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 1998
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789757720195
 • Yayınevi:
  Çağdaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Günümüzde koşarak hayatımızdan uzaklaşan en önemli değer bana kalırsa "İnsanlık". Yaşanan bütün sorunlar, kalp kırmalar, şiddet, tahammülsüzlük, kibir ve insana yakışmayan bir çok eylemin kaynağı insanlıktan mahrum kalan kısmımızdır.
Güleryüzlü Ciddilik kitabı Vedat Hoca'nın hemen her konuda öznesi insan olan denemelerinden oluşmuştur. Başarılı olmuş kimi büyük insanlar, başarılarının sırlarını yaptıkları işlerini ciddiye almalarına bağlarlar. Ancak ciddiyet insanı robotlaştıran bir olgu değildir. Bu kitapta bu yanlıştan dönmek için çok güzel örnekler, mesajlar ve alan için öğütler bulunmakta.