Güller İçinde Yalnız

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
419 gösterim
Henüz bebekken bir manastıra terk edilen Rosa'nın kundağına bırakılan gümüş anahtar, kimliğine dair tek ipucudur...

Rosa on beş yaşına geldiğinde çalışmak için gittiği villada, onu geçmişine bağlayacak başka ipuçları da yakalayacaktır. Ancak evin hanımı markizin, onun için ölümcül planları vardır. Yaşadığı acılar ve başlayan II. Dünya Savaşı ile Rosa, artık büyük bir planın parçasıdır. Hem kendisini hem de ülkesini kurtaracak özel bir kadındır o. Rosa'nın zeka, sezgi ve sevgi dolu olağanüstü kapasitesi bu zor yaşamda onun hayatta kalmasını sağlamak için yeterli olacak mıdır?

Floransa'nın kendisi gibi çekici ve güzel başlayan bu tarihsel roman, Mussolini döneminin öncesi ve sonrasını anlatarak sizi fantastik dünyasına davet ediyor. Yazar bu davette siz okurlara tutku, aşk, özlem, cadılık ve büyünün zengin ve masalsı dokumasından çok daha fazlasını vaat ediyor. Bu görkemli hikâyede zamanda yolculuğa ve hayatta kalma savaşına şahit olurken, gerçekliği de iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

"Okumaya başladığınızda elinizden bırakamayacağınız harika bir hikâye..." Good Reading
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9786055092474
 • Orijinal Adı:
  Tuscan Rose
 • Çeviri:
  Sertaç Kahyaoğlu
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
18 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okumak için aldığım zaman, basit bir aşk hikayesi okumak üzere olduğumu düşünmüştüm. Kitabın kapağına bakarak bu yanılgıya düşmek çok kolay. Ancak kitap bittikten sonra söyleyebilirim ki kitabın içeriği basit bir aşk öyküsünden çok daha fazlasını barındırıyor.
İkinci Dünya Savaşı'nın İtalya'ya etkilerini okuduğum ilk kitap. Yazarın etkileyici bir kalemi, oldukça üstün bir hayal gücü ve gerçeklere dayandırılarak inceden inceye araştırılarak yazılan bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bu yıl içerisinde okuduğum harika kitaplara bir yenisinin daha eklendiğini ve yazarın favori yazarlarım arasında yerini aldığını belirteyim.