Gümüş Damarları Drizzt Efsanesi 5.kitap

8,2/10  (11 Oy) · 
40 okunma  · 
15 beğeni  · 
656 gösterim
'Mithril'in sularına vardığında gözlerin kamaşacak'.

Drizzt, Cüce Bruenor, Barbar Walfgar, Buçukluk Regis, Bruenor'un atalarına ait zengin cevherlerle dolu kayıp bir madeni; yüzyıllardır konuşulan ama nerede olduğu bilinmeyen Mithril Salonu'nu bulmak için yola çıkacaklar.

Bu soğuk, çorak coğrafya önlerindeki tek engel olmayacak. Yolculuğun bir yerlerinde onları bekleyen kiralık katiller, büyücüler ve türlü tehlikeler var... Yine soğuk... Drizzt, kendi kadar iyi kılıç kullanan, ölümcül bir düşman ile karşı karşıya gelecek. Ve Bruenor kabilesine ait eski büyüleri keşfetmeye başlayacak... Kanı donduran bir soğuk... Karanlıklarda gizli, kuytularda saklanmış yaratıklar, üstünde kar eksik olmayan bu toprakları daha çetin, daha aşılmaz yapacak. Yolculuk devam etmeli... edecek... soğuk da... Genç ve cesur bir kadın, belki de bu yolculuğun kaderini değiştirecek.

Bu çorak topraklarda bir destan yazılacak:
Buzyeli Vadisi Destanı
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789758904501
 • Çeviri:
  Ali Seval
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 May 14:54 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Drizzt, Bruenor ve Wulfgar anlaştıkları gibi Mithril Salonunu bulmak için yola çıkarlar. Ve hemen Regis de onlara katılır. Çünkü meşhur katil Artemis Entreri, Regis'in çaldığı yakut taşın peşine düşmüştür. Hatta bunun için Cattibrie'ye de zarar verir. Bu arada Kessell'e Morkai adlı ustasını öldürten büyücü Dendybar, Artemis'e işbirliği teklif eder. Çünkü kristal parçasını Drizzt'te zanneder. Kiralık katilin yanına Sydney adlı büyücü çırağını, Bük adındaki golemi ve Jierdan adlı askerini verir. Pek çok maceradan sonra salonu bulan ekip büyük bir tehlikededir. Arkalarındaki kötü ruhlu ekibin elinde Cattibrie esirdir. Ayrıca salonu zamanında işgal eden Kasvetparıltısı adındaki ejderha da misafir sevmemektedir. Acaba bu savaştan kim galip gelecektir? Bruenor hak iddia ettiği tahta geçebilecek midir? Mitheil salonuna tekrardan cüceler hakim olabilecek midir? Drizzt ve Artemis arasındaki savaşta kim galip gelecektir? Buçukluk Regis nerededir? Ayrıca Dendybar ve Morkai arasındaki savaşın galibi kim olacaktır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.