Gümüş Patenler

7,6/10  (39 Oy) · 
164 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.491 gösterim
Yıllar ve yıllar önceydi. Hollanda'nın şirin bir kentinde eylül sabahıydı. Hava soğuktu ve ortalık yeni aydınlanıyordu. Ama ufuktaki kurşuni duman yavaş yavaş aralanıyordu. Üreticilerü sevinçle, yeni doğan güne hazırlanıyorlardı.
(Arka Kapak'tan)
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  143
 • ISBN:
  9789751019646
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Yeşim Gökyıldız 
 12 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Ara sıra çocuk kitapları da okurum , merak ettiğim için . 5-6 senedir kanepenin altında duruyordu ve bir türlü okumak istemiyordum ama bir gün artık bunu da okumalıyım dedim . Güzel bir çocuk / gençlik klasiği tavsiye ederim .Her ne kadar yazarın dilinden hoşlanmasam ve yazım yanlışları olsa da beni neşelendiren bir kitap oldu .

Çok sevimli iki kardeşin, çok sevdikleri oyunun bir yarışa dönüşmesiyle kendilerini bir rakabetin içinde bulurlar. Bu arada babalarının hastalığıyla da baş etmeye çalışırken yaşadıkları olaylar zincirinde hem büyüyorlar hem de mutlu olmaya çalışıyorlardı...

instgrmkahvecisi 
05 Tem 21:32 · Kitabı okudu · 1 günde

Çocukluğumda okuduğum kitapları yeniden okumak ve o zaman düşündüğüm şeylerle şimdikilerin farkına varmak harika bir duygu. Gümüş patenler sayesinde paten sporu girmişti hayallerime. Yaşadığım şehirde o yıllarda paten pisti de yoktu. Nasıl üzüldüğümü dün gibi hatırlıyorum. Sonraki yıllarda buz pateni pisti şehrime yapılmış olsa da ben o zaman okumak için başka bir şehre gitmiş bulundum ve bu hayal gerçekleştiremeden bitmişti. Şimdilerde kitabı yine elime alınca anladım ki ölmeden yapılması gerekenler listeme pateni tekrar eklemeliyim. :)

instgrmkahvecisi 
08 Haz 22:49 · Kitabı okudu · 1 günde

Ne oldum değil,ne olacağım denmeli ve fakir diye asla kimse hor görülmemeli. Çocukluk yıllarımda okuduğum kitabı tekrar okuma fırsatı yakaladım. Bir klasik mutlaka okunmalı.

Alperen Özdemir 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

10 sene önce okuduğum bir kitap şimdi tekrar okuyorum ve hala çok zevkli işte gerçek bir klasik böyle olur, aradan yıllar geçse de hiç bir şey kaybetmez!..

A.ozden 
31 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

yıllar önce beğenerek okuduğum klasik bir cocuk kitabı

Mehmet Kesdal 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 5/10 puan

Gümüş patenlerin kazanılmasından daha önemli bir çok konu, ustalıkla işlenmiş.
Aile bağlarının, arkadaşlığın, paylaşımın önemi akıcı bir anlatımla, serüven tadında kaleme alınmış.İyilik kazanmış; ne güzel.