·
Okunma
·
Beğeni
·
5,3bin
Gösterim
Adı:
Gümüş Patenler
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052005699
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
EMA Kitap
143 syf.
·10/10
Yine yine beğenmediğim bir kitap daha. Bir çocuk bu kadar mı iyi niyetli olur bu kadar mı kendinden vazgeçip kardeşini düşünür. Tabi kitap çocuk ve gençlik kitabı olduğu için çocuklara iyi mesaj verme zorunluluğu vardır.

Çocuklar bu kitabı okurken vay ne ne abiler var şu hayatta diye düşünüp iç geçirir ancak hiç biri aman ben giymesem de olur kazandığım parayı kardeşime paten alayım demez. Bu sebeple böyle kitaplarda yazılanlar hep masal olarak kalır çocukların belleğinde.
128 syf.
·10/10
Kaçıncıya okuduğumu bilemediğim, çocukluğumda yeri çok ayrı olan kitaplardan biri. Kitaptaki soğuğa rağmen içimi sıcacık yapan, hayatıma ufak bir nefes alma molası vermişim gibi hissettiren canım kitap. Her okuduğumda kalbimde o hafifliği hissedeceğime eminim. Canım Hans, canım Gratel ve ailesi. Umarım bir yerlerde halen çok mutlu yaşıyorsunuzdur, çatınızdan kuşlarınız hiç eksik olmasın
157 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Okudum okudum ve okumalara doyamadım nasılda özlemişim nasılda iyi geldi ruhuma çok uzun bir süredir çocuk kitapları okumayı ihmal ettiğim için utanç duydum kendimle her gün çocukluğuma dönmekteyim yeni bir hikayeyle onlarca güzel hikayeden sizde seçin kendinize bir tane. :))
128 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Yineee bir kardeş tavsiyesiyle buradayım :) Hoşuna giden kitapları benimle paylaşmak istiyor canımın içi. Tabiki güzel bir kitaptı. Bu seri genel olarak güzel sanırım devamını da alabiliriz. Daha geniş olan hikayeleri akıcı bir şekilde kısaltıp çocukların önüne koyuyorlar. Çocuklar da sıkılmadan okuyor tabii. Yakınınızdaki küçüklere tavsiyemdiir :)
128 syf.
·Puan vermedi
Çocukken okumuş olduğum nadir kitaplardan biri de Gümüş Patenler.
İnsanlar büyüdükçe çocuklukklarını unutuyor, maalesef katılaşmaya başlıyor. Böyle olduğumuzu hissettiğimiz zamanlar da bence açıp bir çocuk kitabı okumalıyız ya da bir çizgi film izlemeliyiz.
Böyle hissettiğinizde kalbinizi yumuşatacak, klişelerle dolu da olsa yüzünüzü güldürecek bir kitap. :)
128 syf.
·Beğendi·8/10
Bu kitap azim kelimesinin anlamı olabilir . Kesinlikle çok güzeldi . Hiçbir zaman pes etmeyen cocuklar ... yeri geldi biraz duygulu yeri geldi biraz mutlu ve yeri geldi biraz zafer sevinciyle dolu bir kitapti .
143 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Paten ayrı bi tutkudur zaten kitapta anlatılanlar insanın kalbine gerçekten dokunuyor.Okuyun ve bu kitabı sevin. Kitaplar sizi bekler .Badi başlayın okumaya.
157 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap öncelikle kitap okumayı sevmeyenler için güzel bir kitaptır. Ben kitap okumayı sevmezken o kitabı okudum ve kitap okumayı sevmeye başladım kitapta en beğendiğim bölüm Hildanın Hansa paten aşmak için para verip Hansında parayı geri çevirip ben bu parayı çalışarak almadım gibisinden sözler söylemesiydi.
143 syf.
Çok sevimli iki kardeşin, çok sevdikleri oyunun bir yarışa dönüşmesiyle kendilerini bir rakabetin içinde bulurlar. Bu arada babalarının hastalığıyla da baş etmeye çalışırken yaşadıkları olaylar zincirinde hem büyüyorlar hem de mutlu olmaya çalışıyorlardı...
156 syf.
·Puan vermedi
Her ne kadar fakir, yoksul çaresiz olsakta umudumuzu hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Sürekli çabalamalı ve çabamızın karşılığını almalıyız. Bıkmadan pes etmeden sürekli azmetmeli, umutsuzluğa düşmemeliyiz. Unutmayalım, bir kapının kapandığı yerde, öbür kapı açılır.
-Bu adamın bakışlarını hiç beğenmedim doğrusu dedi
Korsan kılıklı birşey...
KARL:
-Yok canım, korsandan daha çok yaşlı bir nineye benziyor, diye cevap verdi.
Mary Mapes Dodge
Sayfa 93 - Pırıltı Yayınevi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gümüş Patenler
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052005699
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
EMA Kitap

Kitabı okuyanlar 741 okur

  • Feylesof Büşra
  • Damla Ay
  • Halil Sopaoglu
  • Elif gündüz
  • Enbiya Aksoy
  • FatmaNY
  • Zeynep basak
  • beyza
  • Meryem Zehra Kanlı
  • Batuhan Emir Gencer

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.8 (5)
9
%0.6 (1)
8
%1.1 (2)
7
%0.6 (1)
6
%0.6 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0