Gün Işığı

3,0/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
311 gösterim
Audrey Grenwood, sınıfa gireli daha on dakika bile olmamıştı saatine baktı. Döndü on geçiyordu. Her şeyden bıkmıştı artık. Bu okuldan, öğrencilerden, lekeli sıralardan, kısacası hayatından... İki yıldır Tramon Yatılı Okulu'nda İngilizce öğretmenliği yapıyordu. Her sabah saat tam sekizde tramvayla okula gidiyordu. İngilizce öğrenmeye pek de meraklı olmayan bu küçüklere saatlerce ders anlatmaya çalışırdı. İşkence bu kadarla kalsa iyiydi. Maaşı çok azdı. Bu yüzden akşamları okul çalışmalarına kalıp çocuklara bakarak birkaç kuruş daha kazanıyordu. Ancak saat altıda okuldan çıkabiliyordu. Oturduğu evi de hiç sevmezdi. Okul çıkışlarında yolu uzatarak bol bol yürürdü.

Mutfağı öyle küçüktü ki bir kişi sağından soluna ancak dönebilirdi. Mutfakta yumurta, soğuk et ve meyveden başka bir şey yoktu. Yine de yemek saatlerini sabırsızlıkla beklerdi. Hiç değilse yalnız kalabileceği, kendini rahat hissettirdiği bir andı. Öğle yemeklerindeki gibi öğrencilerin gürültüsü, yemekhanenin o ağır kokulu havası yoktu.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  331
 • ISBN:
  9786054811090
 • Çeviri:
  Ayşen Türkmen
 • Yayınevi:
  AltınPost
 • Kitabın Türü:
Aslı Güneş 
29 Nis 14:19 · Kitabı yarım bıraktı · 3/10 puan

okurken baslarına dogru guzel gidiyoru ama sonrasında cok sıkıcı olmaya basladı kendimi sanki zorla okuttuyormus gibi hissetim bu yıl ilk defa yarım bıraktıgım kitaplardan birisidir ama hic okunmayacak kadar berbat degildir bence

Skyandbook 
28 May 2017 · Kitabı yarım bıraktı · 5/10 puan

Konusu için merak edip aldığım ancak okurken çok sıkıldım yarım bıraktığım bir kitap .Yakın zamanda geri dönüp okuyacağım ve yeniden yorumlayacağım .Umarım bu sefer sıkılmam .

Kitaptan 1 Alıntı