Günahın Üç Rengi Madalyonun Öteki Yüzü

8,9/10  (20 Oy) · 
36 okunma  · 
18 beğeni  · 
858 gösterim
Genç ve yakışıklı bir gencin mazoşizmin acısıyla renklenmiş dünyası... Bu acıdan alınan haz, ölüme yaklaştıkça hissedilen doyum...

Yaşlı, göbekli bir holding patronunun cinsel tercihi nedeniyle varoşların kasketli orta yaşlı erkeklerinde aradığı yakınlık...

Üç kuşak boyunca sürüp gelen fahişeliğin kadının ruhunu paramparça edişi...

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu bu kitapta insan denen muhteşem ve bir o kadar da karmaşık varlığa ait sahici yaşam hikâyeleri sunuyor.

Bazen dehşete kapılacak, çoğu zaman da hüzünleneceksiniz...
(Tanıtım Yazısından)
Irem 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Dr.Gulseren Budayicioglu'nun okudugum ilk kitabi.Gunahin Uc Rengi yazarin yayinlanan 2.kitabi... Kitabin dili oldukca akici, yazarin dili sizi sıkmıyor.Gercek yasamdan alinmis hikayeler, daha dogrusu Dr'un hastalarinin hayat hikayelerinden kesitlerden olusuyor.Ben gercek yasamdan alinmis kitaplari severim bu yuzden okurken oldukca keyif aldim.Ayrica kitabi okurken sorguladigim baska bir sey ise su oldu.Hayat kimse icin adil degildir, hepimiz gundelik yasamimizda pek cok sorun ve problemle yuzlesmek durumunda kaliyoruz.Hatta bazen yasadigimiz sıkıntılar karsisinda " en buyuklerini ya da en zorlarini biz yasiyoruz" gibi gelebiliyor.Oysa hayatta ne zorluklar, ne acilar ve ne sıkıntılar var.Her sey insan icin, her sey hepimiz icin. Kitabi gonul rahatligi ile tavsiye ederim.Bir cirpida okunacak bir kitap, keyifli okumalariniz olsun.

Özge Uzun 
22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitapta dört ayrı vaka anlatılıyor aslında. Hepsi de okuduğum için memnun olduğum gerçek hikayeler. Ama nedense yazar sadece hastanın hayatını ve aslında sorununu derdini anlattığı kısıma çokça yer verirken çözüm kısmını kısa kesmis. Oysa ki aylar süren seanslarda Terapisti en çok zorlayan hastanin dünyasını sarsan bu kısımdır. Sorun ve sebep ortaya çıktıktan sonra gerisi çözülecek gibi kısa bir şekilde geçilmiş. Salih'in hikayesinde ise yazarın bu kadar şaşırmış olması ve bu kadar bilgiye ihtiyaç duymasını garipsedim biraz da. Çok tecrübeli bir Terapist sonuçta. Bunlara rağmen benim için asıl hazine Hayat'ın hikayesiydi. Bana çok şey öğrettiğini düşünüyorum.

Merve Kocatürk 
25 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Meslektaşlarima buradan sesleniyorum::: yabancı yazarlardan terapi hikayeleri okumak yerine gelin bizim kültürümüzün en değişik hikayelerine hakim olun. Eminim pişman olmayacaksınız.

Nur Arslan 
21 Mar 12:13 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Yazarın Okuduğum 2. Kitabı ve ilk kitabı gibi bu kitabınıda çok sevdim kesinlikle hayal ürünü olmadan gerçek hayatları okumak ve onlardan ders çıkarmak güzel bir şey.

Rabia Özen 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

güzel
Sıra geldi Gülseren Budayıcıoğlu yazarımızın ikinci kitabına psikiyatri doktorumuz ilk kitabında olduğu gibi hastalarıyla diyaloglarını anlatmaktadır bu kitabında ise hastalardan bahsetmek gerekirse ; - Sevgisizlikle büyüyen bir erkeğin kadınların ayakları altında mazoşizmi yaşayarak mutluluğu yakalama çabaları, - Ölüme meydan okuyan güzelleri güzeli hayat ve kendisi isteyerek seçtiği "fahişelik" mesleğini ruhundan atma çabası, - Herkesin saygısını ve sevgisini kazanmış olup kimsenin onun erkeklere olan ilgisini bilmeyen Şevket Ağa , - Annesinin kendi bedenini sattığına şahit büyüyen bir kadının hafız olup çektiği acılar ve ıstıraplar... İşte sizi maceradan maceraya sürükleyecek bir kitap daha şiddetle tavsiye ettiğim okurken hiç anlamadan okuyacağınız bir kitap ben tam üç gün de bitirdim sizinde hızla okuyacağınıza eminim :)

Nur E. 
05 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gülsere Budayıcıoğlu okurlarını şaşırtmayı seviyor. iyi okumalar.

Şahin Bağcı 
09 Haz 00:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gülseren Hanım'ın kitaplarının beni en çok etkileyen yanlarından biri, bu kitapların birer kurgu değil, gerçekten yaşanmış birer hayat hikayesi olduğunu bilmek ... Özellikle ilk hikaye insanın içini parçalayacak türden, gerçek olabileceğine inanmak istemiyor insan.Insan kitaplari okudukça düşünme firsati buluyor. Hayatımızda yer ediniyor roman kahramanlari hüzünlü hikayeleri.
Hayatın bir yerinde üç kişi üç farkli hikaye kesişiyor. Kurgulansa bu kadar olmaz dedirten bir roman. Bir psikiyatristin yazmış olduğu siradan bir roman değil.
Kendinizden bir seyler bulmaniz temennisiyle.

Kitaptan 15 Alıntı

Muzaffer Akar 
07 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Demek şiir seviyorsunuz. Duyguları güçlü, iç dünyaları zengin ve zeki insanlar sever şiiri. Çünkü onlar şiirin içinde bir yerlere saklanan duyguları bir bir keşfetmeyi, yakalamayı, bu farklı renkteki duyguları tanımayı bilirler.

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 136)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 136)
Muzaffer Akar 
05 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir insan, ancak kendi kendini bağışlayabilirse kötülükten kurtulabilir. Küskün insan iyi insan olamaz. Marifet insanları küstürmemekte, kendi gözlerinden yine kendilerini düşürmemektedir.

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Önsöz)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Önsöz)
Muzaffer Akar 
 06 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çünkü müzik, sözcüklerin ifade edebileceğinin, hissettirebileceğinin çok ötesinde şeyler hissettirir insana.

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 114)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 114)
Muzaffer Akar 
 07 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İşte bu yüzden kiminin tanrısı sert, katı ve hoşgörüsüz, en ağır cezaları vermeye hazır, çatık kaşlı olurken, kiminin Tanrısı her zaman güler yüzlü ve hoşgörülüdür. Affetmeye her zaman hazırdır. Tanrısı çatık kaşlı olanlar, ondan korkmayı bilir sadece. Cezalar ne kadar caydırıcı olabiliyorsa, o kadar durdurabilir Tanrı onları. Ancak, güler yüzlü Tanrının çocuklarını durdurmak için çoğu zaman cezaya gerek yoktur. İki taraf da birbirini sevdiğini ve hoş gördüğü için, aralarında pek sorun çıkmaz. O nedenle daha kolay, korkmadan sorgulayabilirler hayatı ve kendilerini...

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 180)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 180)
Muzaffer Akar 
08 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peki sizce mutluluk nedir?
...

Mutluluk ancak başımıza gelince ne olduğunu hissettiğimiz duygudur. Beklenmedik ve kişiye özeldir.Yani reçetesi olmayan bir idealdir mutluluk. Ona ulaşmanın anahtarı ise insanın kendini tanımasında saklıdır. Önce kendini tanımalı insan. Yargılamadan, aşağılamadan, seve okşaya yapmalıyız bunu.

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 239)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 239)
Muzaffer Akar 
08 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hani bir laf vardır; yamalıklı böğrüm, neler ister gönlüm diye...

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 268)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 268)
Irem 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Zoru kolay, uzağı yakın eden, karanlığı aydınlatan, acıyı hafifleten, ölümü unutturup suçları bağışlatan UMUT... İyilik de kötülük de bulaşıcıdır, devamlılık gösterir. Kötülerin içinde iyi olmak kadar, iyilerin içinde kötü olmak da zordur. İyiliklerin en güzeli UMUTTUR. Önce biz başlayalım düzeltmeye, sevmediklerimizi sevmeye, saymadıklarımızı saymaya, suçladıklarımızı bağışlamaya. Belki bir gün kendimizi de bağışlarız. Dünya işte o zaman bizim düşlediğimiz gibi olur. Bu düşün çok geç kalmaması dileğiyle..."

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 284)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 284)
Ayçagül Akar 
29 May 22:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hepimiz kendi dünyalarımızın hapishanesinde, vazgeçemediğimiz düşünce ve duygularımızla adeta tutsaklığımızı yaşarız. Arzularımız, beklentilerimiz, korkularımız ve düşünce tarzımızdan kaynaklanan ıstıraplar kol gezer bu hapishanede.

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 114)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 114)
Muzaffer Akar 
08 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Derman kar eylemez ferman dinlemez
Dertli gönül deli gönül
Derdinden ölse de yine dinlemez
Yaralı bereli gönlüm

O bir gözyaşıdır çağlar derinden
Ses vermez bir lahza bin kederinden
Kırılmış gibidir ince yerinden
Hep sevdi seveni gönül

Nasibi hicranmış bahtı avare
Neyesin derdini desin de yare
Yazılmış alnına böyle ne çare
Ezelden çileli gönül

Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 272 - Kitapta verilmemiş, TSM Sadettin Kaynak, Segah)Günahın Üç Rengi, Gülseren Budayıcıoğlu (Sayfa 272 - Kitapta verilmemiş, TSM Sadettin Kaynak, Segah)
2 /