1000Kitap Logosu
Günahın Üç Rengi
Günahın Üç Rengi
Günahın Üç Rengi

Günahın Üç Rengi

Madalyonun Öteki Yüzü

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
2.357 Kişi
8,5bin
Okunma
2.563
Beğeni
57,2bin
Gösterim
286 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 6 dk.
Adı
Günahın Üç Rengi (Madalyonun Öteki Yüzü)
Basım
Türkçe · Türkiye · Remzi Kitabevi · Haziran 2013 · Karton kapak · 9789751412874
Diğer baskılar
Günahın Üç Rengi
Günahın Üç Rengi
Genç ve yakışıklı bir gencin mazoşizmin acısıyla renklenmiş dünyası... Bu acıdan alınan haz, ölüme yaklaştıkça hissedilen doyum... Yaşlı, göbekli bir holding patronunun cinsel tercihi nedeniyle varoşların kasketli orta yaşlı erkeklerinde aradığı yakınlık... Üç kuşak boyunca sürüp gelen fahişeliğin kadının ruhunu paramparça edişi... Dr. Gülseren Budayıcıoğlu bu kitapta insan denen muhteşem ve bir o kadar da karmaşık varlığa ait sahici yaşam hikâyeleri sunuyor. Bazen dehşete kapılacak, çoğu zaman da hüzünleneceksiniz... (Tanıtım Yazısından)
6 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺24,16
Kitabı Dinlebi İle Hemen Dinle
10 sa. 0 dk.
8.6
10 üzerinden
2.357 Puan · 475 İnceleme
Demet Çetin
Günahın Üç Rengi'yi inceledi.
286 syf.
·
69 günde
·
10/10 puan
Kahrolası kuşaklar !
Herkese merhaba, Yazarın tüm kitaplarını dikkatle okumuş bir kişi olarak nedendir bilmem bu kitap da takılı kaldım. Özellikle Hayat (eski adı ile Melek) ve annesinin hikayesini okumadım resmen yaşadım desem yeridir. Bu kitap bana hayatın çok küçük dar bir çemberin içinde dönüp durduğunu kaçtığımız her şeyin bizi çemberin ortasında yakaladığını ve yakalayacağını. Bazı şeylerden asla kaçamayacak olsak da onlardan kurtulmanın yolunun onlarla yüzleşip '' SİZ BENİ YILDIRAMAZSINIZ, SİZİNLE SAVAŞMAYACAK KADAR ZEKİYİM EĞER SİZİNLE SAVAŞIRSAM KAZANIRIM'' deme şekli gibiydi. Dediğim gibi kitap da en çok etkilendiğim bölüm Hayat ve annesi oldu. Hayatın annesinin, kendi hayatından kurtulma çabasıyla kaçtığını, kurtuldum artık tamam dediği anda kızında aynı hayatı gördüğünü ve hatta göremediğini.. Okumanızı değil yaşamanızı tavsiye ediyorum, kitabı :)
Günahın Üç Rengi
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
25
Kübra
Günahın Üç Rengi'yi inceledi.
286 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
İnanılmaz bir kitaptı. O kadar sıra dışı hayatlar var ki insan şok oluyor. Beni en çok etkileyen hayat Salih'in hayatıydı. Mazoşizim adı altında acılardan haz alan bu gencin yaşamı o kadar enteresan ki anlatamam. Köle adı altında haz almak için insanlara yapılan eziyetler ve bunun için para ödemeleri... İlk defa böyle bir şey okudum. Resmen aşağalanmak, rezil olmak, hatta şiddet görmek için para veren insanlar varmış, o acı onlara cinsel anlamda haz veriyormuş ne kadar garip geldi bana. Bu kitabı şok olarak okudum cidden Yazar harika. Diğer hikayeler de etkileyici anneleri yüzünden hayatları berbat hale gelen kardeşler, babası yüzünden sevgiyi yanlış tanımlayan Şevket ağa... Bu kitapta da gördüğümüz gibi insanların böyle hayatları seçmelerinin nedeni çok hüsran. Okurken etkilendiğim, üzüldüğüm hatta korkak gözlerle devam ettiğim bir kitap olarak bırakıyorum buraya.
Günahın Üç Rengi
OKUYACAKLARIMA EKLE
25
déniz
Günahın Üç Rengi'yi inceledi.
286 syf.
"Acının ilacı sevgidir."
Ah, Gülseren Budayıcıoğlu. Ne kadar mükemmel bir kitap olduğunu kelimelerle ifade etmem olanaksız gibi duruyor ama şu kadarını söyleyebileceğimi sanıyorum, herkesin anlayış göstermesi gereken ama herkesin - maalesef- anlayış ve incelik göstermeyeceği şeyler anlatılmış. Doktorun tüm bu insanların hayatlarını böylesi bir anlatımla okuyuculara sunmuş olması bence fazla güzel. Kimseyi bilemem ama bu kitap bana çok şey kattı. Yeri geldi kendime yakın bulduğum yerler oldu, yeri geldi nasıl davranmam gerektiğini öğrendim, yeri geldiğinde ise nasıl davranmamam gerektiğini. Bir kez daha bazen insanların yaptığı en ufak hareketin bile aslında çok büyük anlamlar taşıdığını öğrendim. Kitap, buraya sığdıramayacağım kadar çok şey kattı gerçekten bana. Özellikle insanların genelde çok karşılaşmadığı, böylesi insanların olup olmadığını bile bilip bilmediği insanların hayatlarının sunulmuş olması baya iyi bence. Psikolojik konularda en ufak bilgisi olmayan insanların her şeyi bilir gibi konuşmasına gülüyorum sadece artık. Şimdi size okudularımdan sonra, birkaç şey söylemek istiyorum. Hepimiz yaşarız bir şeyler. Hepimiz acı çekeriz, hepimizin canı yanar. Önemli olan sahip çıkmak, kendine sahip çıkmak. Geçmişine sahip çıkmak ve kendini affedebilmek. Hataları telafi etmek zor değildir, istenildiğinde yapılamayacak çok az şey vardır. Ölüler geri gelmez ama çok isterseniz ruhlarını tam solunuzda hissedebilirsiniz. Yeter ki, incelikli olun, kendinize sahip çıkın, insanları ve hayvanları aşağılamayın. Bir zamanlar sizin birilerine ihtiyacınız olduğu gibi, şu anda birileri size ihtiyaç duyuyor olabilir, gözünüzü kulağınızı kapatmayın dünyaya. Bir kez buraya geldiysek, neden uğraşmayalım daha iyi bir yer olsun diye? Başaramasak bile en azından daha fazla kirletmemiş oluruz. Bu bile önemli değil midir? Hayat uzaktan göründüğü gibi değildir, uzaktan bakarak yaşanılmaz hayat, acılardan korkarak, kenarda seyredilerek yaşanmaz. Tam ortasında, size izin verilmeyen her şeyi yapın, deneyin. Başınıza gelen hiçbir şey için pişman olmayın, elinizde kalan acılara değil iyiliklere bakın. Başkasının sizde bıraktığı pisliğe değil, iyi şeylere bakın. Bilindiğinin aksine, bazen kötü şeyler iyi şeylerden daha fazla katkı sağlar insana.. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum, umarım hayat her şeye rağmen ufak bir tebessümü esirgemez hiçbirinizden.
Günahın Üç Rengi
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
54