Günahkar Aşık Legend of the Four Soldiers Serisi 1

8,3/10  (12 Oy) · 
47 okunma  · 
7 beğeni  · 
804 gösterim
Aşkın çıkmaz sokaklarında kaybolmuş iki tutsak kalp...

Leydi Emeline Gordon, şıklığı ve kusursuzluğuyla Londra'nın yüksek sosyetesinin gözdesidir ve Amerikan sömürgesinde askerlik yapmış olan, Boston'lu Samuel Hartley'nin kız kardeşi Rebecca için mükemmel bir hami adayıdır. Samuel, Amerika'nın yaban topraklarında yetişmiştir ancak oldukça varlıklı bir adam olmasına rağmen, tavırları medeniyetten uzaktır. Sosyetenin şıklık yarıştırdığı büyük bir baloya kim Kızılderili makoseni giyerek gider ki? Samuel'ın genel adaba karşı gösterdiği kibirli umursamazlık, Emeline'i çileden çıkarsa da cüretkârlığı içten içe onu heyecanlandırmaktadır.

Ancak Samuel'ın pervasız tavırlarının ardında, yakasını bırakmayan bir trajedi yatmaktadır. O Londra'ya âşık olmak için değil, intikam almak için gelmiştir. Bu adamın ellerini ellerinde hissetmek, onu baştan çıkaran dudaklarının tadına bakmak isteyen Emeline'se kendisine hâkim olmak zorundadır; çünkü özgür değildir. Ancak bazı şeyler bir leydinin bile iradesinin ötesindedir... Çünkü aşk söz dinlememektedir.

"Muhteşem... Büyülü bir peri masalı, aşk ve gerçeklikle yoğrulmuş leziz ve duygusal bir ziyafet."
-Romantic Times-

"Baştan çıkarma sanatına alışılmadık bir yaklaşım. Mutlaka okunmalı."
-FreshFiction.com-

"Hoyt güçlü bir hikâye ve ihtiraslı bir aşkla karşınızda."
-NovelTalk.com-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055360153
 • Orijinal Adı:
  To Taste Temptation
 • Çeviri:
  Seden Gürel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Müge Göktürk 
11 Tem 11:31 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Elizabeth Hoyt 'ın yazdığı bir tarihi aşk romanı Günahkar Aşık. Benim yazardan okuduğum ilk kitap. Gayet yalın ve esprili bir üslubu var romanın. Bazı yerlerinde sıksa bile hoş bir kitaptı,vakit geçirmek için okunabilir.

Librarian 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Dörtlemenin ilk romanıydı Günahkar Aşık. Ben kitapların elime geçme şeklinden dolayı sıralamayı takip edemeden okudum. Bu ilk romandaki olay zincirini ve karakterleri biraz zorlama buldum. Dörtlemenin ana teması İngilitere ve Fransa arasında geçen savaşta Spinner's Falls'ta yaşanan vahşet dolu bir katliamdan sağ dönmeyi başaran dört adamın aşk hikayeleri yer alıyor. Bu ilk romanda sosyetede önemli bir yere sahip olan Leydi Emeline Gordon ile sömürgelerde yaşayan Samuel Hartley arasında yaşanan tutku dolu aşk hikayesi işlenmiş. Öncelikle Hoyt'un romanlarında sevdiğim o güçlü, gizemli ve duygularını kendi içinde yaşayan erkek karakter figürünü bu romanda tam anlamı ile bulamadım. Bay Hartley çok hızlı bir şekilde aşık olup bunu kabullendiği gibi ilişkilerine engel koymaya çalışan Leydi Gordon'un mazeretleri çok yersiz ve anlamsız geldi. Ve romanın Leydi Gordon'un bu manasız itirazları üzerine temellenmiş olması da hoşuma gitmedi. Hoyt'un bu serisinde en sevdiğim kısım ise romanlarla paralel bir şekilde anlatılan masallardı. Tarihi aşk romanı severler eğer bu tarzda roman arayışına girdiler ise serinin ikinci ve üçüncü romanlarını alıp okuyabilirler. Bunu es geçmeleri konu bütünlüğünü kesinlikle etkilemiyor çünkü sıralamaya paralel olarak bağlantılı olan konular tekrar anlatılıyor romanlar içinde.

Kitaptan 2 Alıntı

Nur D. 
16 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erkekler kadınları hayatın kötü gerçeklerinden korumaları gerektiğini düşünürlerdi. Ne saf yaratıklardı şu erkekler. Doğum yapmanın öğle yemeğinden önce yapılan bir gezinti olduğunu mu düşünüyorlardı?

Günahkar Aşık, Elizabeth Hoyt (Sayfa 68)Günahkar Aşık, Elizabeth Hoyt (Sayfa 68)

Unutmak o kadar kolay olsa, ilk once ben unuturdum, unutmak çabuk olsa ilk sen bana kendini unutururdun.

Günahkar Aşık, Elizabeth HoytGünahkar Aşık, Elizabeth Hoyt