Günaydın Sızım

7,6/10  (18 Oy) · 
32 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.076 gösterim
Gittiğinizde ardınızdan gelen birisi yoksa, siz zaten çoktan terk edilmişsinizdir...

Seninle denizin karşısına oturup sohbet edilemez artık, sen denizleri de kurutursun. Ben küller arasında güller yetiştirmeye çalışmışım aslında. İşte öyle inanmışım sevildiğime. Sen yüreğimin merkezine oturmuş en büyük hayal kırıklığımsın. Kim bana uzaksa ona yakın oldum, ondandır kendime olan bu uzaklığım. Olmadı bu vedalar, sen benim dualarıma da yakışmazsın artık. Biraz yalnızlık iyileştirecek beni. Ama dönme geri yaralarım gittikten sonra senin gelmen haksızlık olur bu şehre. Geçmesi gereken şeyleri geçmişte bırakmayınca geçen giden sadece zaman oluyormuş.

Sonra yeni bir sayfa açarım kendime, kuşları ölmüş gökyüzüme kurşun kalemden kuşlar çizerim. Bir sokağın sonuna kadar kahkahalar atıp o sokağı maviye boyayacak yeniden gülüşlerim.

Belki mutluluktan uçmam ama en azından ayaklarım yere sağlam basar.

Beklemekten vazgeçtim, beklentilerimi boşa çıkaran insanlar yüzünden. Yazı bekliyorum, baharı, papatyaların yeniden yeryüzünü beyaza boyamasını bekliyorum ama seni asla.

Ben, beni mutsuz edenleri bile mutlu etmişim, bir kendime yetmemiş içimdeki baharlar. Şimdi yeniden yeşersin gülüşlerim gidişinle.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786059609692
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Blau 
24 Oca 08:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı kaçıncı okuyuşum , okumalara doyamadım. Bazı kitaplar vardır hani kendinizi bulursunuz. Sizi anlatan sözlere denk gelirsiniz. Bu mutluluktur bence kitaba bağlanmaktır. Duygulara tercüman bir kitap..

Okunmuşsu 
19 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her sayfasinda yureginize degen cümleleriyle, icinizi sızlatıyor. İste beni anlatiyor dedigim kitap size olgunlugu ve herseyin gececegine dair teselliler veriyor.

Hüseyin Ankara 
16 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 60 günde · Beğendi · 7/10 puan

yazarın önceki kitaplarını okumadım ama bu kitaptan sonra ilgimi çekti mutlaka diğer kitaplarınıda okuyacağım.sayfa 102: '' sen benim kendime yenildiğim,bende yeni duygular uyandıranımsın''..

Kitaptan 92 Alıntı

Nur-AL 
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Olmadı bir çay demler,
biraz kitap okuruz.
İçimizdeki sessizlikler dinene kadar
konuşmayız kimseyle.
Eski bir türkü çalsın radyoda ve
gökyüzünde birkaç parça bulut gezinsin.
Taşınalım buralardan.
Yüreğimizi de alıp gidelim bizi
anlayanların yanına.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 117 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 117 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
25 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İnsan yarasından anlayanı seviyor.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 80 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 80 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
24 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Biz seninle güzel anlaşırız çünkü aynı yerden yara aldık.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 79 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 79 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
29 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

...hayallerinden vurulunca insan kolay kolay iyileşmiyormuş.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 138 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 138 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Güzel duyguları güzel insanlara sunmak lazım, ileride duygusuz olmamak için.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 50 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 50 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
23 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yaralarının yerini gösterince oraya tuz basanı değil, yaranın yerini kendisi bulan insanı sev.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 75 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 75 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
15 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İstenmediğiniz yerde durmayın. Sevecekseniz yine sevin ama durmayın. Bu sizi sevmeye de küstürür.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 101 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 101 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Sünger gibi içinizi emen insanları çıkarın hayatınızdan.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 44 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 44 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Saçlarını kestirince her şeyin düzeleceğine inanacak kadar masum kadınlar var. Bir de gökyüzünü neşterle ikiye bölüp umudunu kesen kadınlar var. Muhtemelen güçlü kadınlar da ilk etapta saçlarını kesti ve bunun çözüm olmadığını görünce yenilenmek için başlangıcın saç olmadığını fark etti. Evet, başlangıçlarımız her zaman yanlış olur bizim.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 6 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 6 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)
Nur-AL 
21 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Gökyüzünü çalanlara sen papatyalar sun. İyilik nedir, öğrensinler. Seni üzen insanları gülümseyerek üz.

Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 69 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)Günaydın Sızım, Songül Ünsal (Sayfa 69 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı)