Gündüz Ölüsü Sookie Stackhouse Serisi 1

7,3/10  (34 Oy) · 
127 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.091 gösterim
Belki de sevgilinizin bir vampir olması o kadar da şahane bir şey değildir...
"Komik, hızlı tempolu, eğlenceli ve müthiş merak uyandıran bir vampir ve aşk romanı; elinizden bırakamayacaksınız, sakın kaçırmayın."
-Susan Sizemore-

Sookie Stackhouse, Louisina'nın ufak bir kasabasında, kendi halinde bir bar garsonu. Sessiz, sakin, etliye sütlüye karışmaz ve öyle çok sık dışarı çıkmaz. Güzel olmadığından değil. Güzel bir kız. Sadece, Sookie bir çeşit 'beceriksizliğe' sahip. İnsanların zihnini okuyabiliyor. Bu yüzden de erkekler tarafından pek tercih edilmiyor, diyelim.

Bir gün Bill ile tanışıyor, uzun boylu, yakışıklı, esmer -üstelik Sookie adamın aklından geçen tek kelimeyi bile duymuyor. Bill, Sookie'nin hayatı boyunca beklediği erkek...

Fakat Bill'in de kendine has bir 'beceriksizliği' var. O bir vampir, hem de kötü şöhretlisinden. Ciddi anlamda tüyleri diken diken eden bir grupla takılıyor ve hepsi de -ne sürprizdir ki- potansiyel katil. Üstüne üstlük, Sookie'nin iş arkadaşlarından biri öldürülünce, Sookie sıranın kendisinde olduğunu düşünmeye başlıyor.

"Charlaine Harris temiz ve okuru ikna ederek yazıyor."
-The New York Times Kitap Eki-

"Nadir rastlanan yeteneklere sahip bir yazar."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  436
 • ISBN:
  9786050058864
 • Orijinal Adı:
  Dead Until Dark
 • Çeviri:
  Yiğit Değer Bengi
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Vildan Eyüpoğlu 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Alacakaranlık serisi ile asla kıyaslanamaz ama güzel bir seri.
Kitap diğer vampir temalı kitaplardan farklı bir kurgu içeriyor. Farklı bir vampir romanı okumak isteyenler için bence iyi bir seçim olur...

Damla 
 12 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitabı bir kaç sene önce okumuştum ve hatırladığım kadarıyla okumaktan zevk aldığım bir kitaptı. Vampir romanları okumayı sevenler için kesinlikle önerebileceğim bir seri.

TSena_gl 
 24 Tem 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

Fantastik konulu kitaplara ben hep büyük bir beklenti ile yaklaşırım. Bu seri sık sık gördüğüm bir seriydi ve fantastik olması da ilgimi çekiyordu. Serinin uzunluğundan ve artık beğenmeyeceğimi hissetmişliğimden falan mıdır bilmem pdf okumaya karar verdim, kitaplarını almak yerine. Ben şu zamana kadar iki kitabı falan yarım bıraktım. Bu kitapta 2. Kitabım. Hiç ilgi çekici bir kitap değildi. İlk kitap olduğundan okurun ilgilisi bir şekilde çekilmeli ki, okur seriye devam edebilsin. Bu kitapta kesinlikle bu durum yoktu. Hele ki fantastiğe aşırı sevgim nedeniyle, büyük beklentiyle başlayıp, bu derece güzel olmaması beni hayal kırılığına uğrattı diyebilirim.