Güneş De Doğar Bütün Eserleri 8

6,5/10  (21 Oy) · 
67 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.365 gösterim
Aşklarındaki, yaşamlarındaki düş kırıklıklarını eğlenerek, bohem hayatı yaşayarak ve başka mutluluklar arayarak unutmaya çalışan insanları anlatan Hemingway, yaşamı, ister av, ister savaş alanında, isterse arenada, düş kırıklıklarıyla dolu bir savaş gibi algılar. Yaşadıklarına gözlemlerini de katınca her biri ötekinden güzel, inandırıcı ve dünyanın dört bir yanındaki okuyucuya seslenen dev yapıtlar ortaya çıkar. 
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789752202801
 • Orijinal Adı:
  The Sun Also Rises
 • Çeviri:
  Orhan Azizoğlu
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
İrma Uğurlu 
15 Şub 23:17 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Doğar inşallah ne diyeyim:D ihtiyar balıkçıdan sonra üzgünüm dostum ama beni tatmin etmedi hiç. Çünkü sıkıldım biraz.. Çok heyecanlanmadım spoiler vermek istemem lakin başlık sizi yanıltmasın bence gerçi zaten kötü bir jenerasyonun yansımasını gördüm ve yazar da umut etmek istiyor bence belki de ondan böyle dedi. Zira vasatlık gördüm ve de kopukluk. Yahu savaş görmüş adamlardan bahsediyoruz ki Hemingway'in kendisi de öyle yani insan ne yaparsa yapsın bazı şeyleri atamıyor kafasından. Ölüm ne demek adamlar onu bizzat izliyorlar tanık oluyorlar insan mesela bundan ne kadar eğlence duyabilir? Mesela kendimi orda hayal ettim ve bana hiç de bayram havası vermedi ama kültür olarak benimsemiş gerçi adamlar :D bilemiyorum bana doğru gelmiyor hayvanların eğlence ve kültür amaçlı öldürülmesi.
Her neyse bunun dışında evde çok oturan biriyseniz bol bol gezeceksiniz bu en sevdiğim tarafı oldu. Hele Harris'le balık tutmaları falan. Biraz On The Road kitabını hatırlattı bana. Ordan oraya gitmek bazen amaçsızca gezmek de gerek bence :)) yani rüzgarı takip etmek bu da böyle bir dönemi içeriyor. Bilemedim güzel tarafları var dediğim gibi ama biraz sıkıcı geldi :) Olsun Hemingway'cim sana saygım sonsuz bir dahakine inşallah yeniden aşık olacağım.
Not: Çok akıcı bir oturusta çabuk çabuk okuyabileceginiz kolay anlaşılır bir dili var.

İlayda G. 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Gayet güzel bir kitap ama konusunda kahramanların hiçbir gayesi yok bu yüzden çabuk sıkıyor insanı. Yarım bıraksam da bitirsem de aynı gibi.

Kitaptan 21 Alıntı

İrma Uğurlu 
06 Şub 04:29 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Emin olun efendim, ünvanın insana hiç faydası yoktur. Tersine çoğu vakit pahalıya mal olur."

Güneş De Doğar, Ernest Hemingway (Sayfa 77)Güneş De Doğar, Ernest Hemingway (Sayfa 77)
İlayda G. 
28 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Ben kendimde denedim bunu. Bir yerden bir yere gitmekle kendinden, içindeki o şeyden kurtulamazsın.

Güneş De Doğar, Ernest HemingwayGüneş De Doğar, Ernest Hemingway
İlayda G. 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Belki de bu doğru değildi. Belki insan giderek yeni şeyler öğreniyordu. Niçin böyle olduğu beni ilgilendirmiyordu. Bütün istediğim nasıl yaşanılacağını öğrenmekti. Belki insan nasıl yaşanılacağını öğrenebilirse, nedenini de öğrenebilirdi.

Güneş De Doğar, Ernest HemingwayGüneş De Doğar, Ernest Hemingway
İrma Uğurlu 
06 Şub 03:27 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"İnsanı; Acaba kendi gözleriyle mi bakıyor? diye düşündüren bir bakışı vardı, o anda da işte öyle bakıyordu."

Güneş De Doğar, Ernest Hemingway (Sayfa 43)Güneş De Doğar, Ernest Hemingway (Sayfa 43)
juliet 
20 Şub 20:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Herkes kötü olabilir" dedim. "Ellerine bir fırsat geçmeye görsün."

Güneş De Doğar, Ernest HemingwayGüneş De Doğar, Ernest Hemingway
3 /

Kitapla ilgili 2 Haber

Son anda isimleri değişen 10 klasik roman
Son anda isimleri değişen 10 klasik roman Edebi bir eser ortaya çıkartmak kadar, ona bir isim bulmak da güçtür. Aşağıdaki listede, bugün severek okuduğumuz pek çoğu artık klasikleşmiş eserin, isim konusunda başlarından geçenlerle ilgili ilginç bilgiler bulacaksınız. Bir kısmı sadece pazarlama gayesiyle, bir kısmı da daha akılda kalıcı olması amacıyla isimleri değiştirilen 10 edebiyat eserini, mentalfloss’tan filmlervekitaplar.com çevirdi.