Güneş De Doğar

7,0/10  (14 Oy) · 
52 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.083 gösterim
Aşklarındaki, yaşamlarındaki düş kırıklıklarını eğlenerek, bohem hayatı yaşayarak ve başka mutluluklar arayarak unutmaya çalışan insanları anlatan Hemingway, yaşamı, ister av, ister savaş alanında, isterse arenada, düş kırıklıklarıyla dolu bir savaş gibi algılar. Yaşadıklarına gözlemlerini de katınca her biri ötekinden güzel, inandırıcı ve dünyanın dört bir yanındaki okuyucuya seslenen dev yapıtlar ortaya çıkar. 
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789752202801
 • Orijinal Adı:
  The Sun Also Rises
 • Çeviri:
  Orhan Azizoğlu
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
İlayda G. 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Gayet güzel bir kitap ama konusunda kahramanların hiçbir gayesi yok bu yüzden çabuk sıkıyor insanı. Yarım bıraksam da bitirsem de aynı gibi.

Kitaptan 4 Alıntı

İlayda G. 
28 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Ben kendimde denedim bunu. Bir yerden bir yere gitmekle kendinden, içindeki o şeyden kurtulamazsın.

Güneş De Doğar, Ernest HemingwayGüneş De Doğar, Ernest Hemingway
İlayda G. 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Belki de bu doğru değildi. Belki insan giderek yeni şeyler öğreniyordu. Niçin böyle olduğu beni ilgilendirmiyordu. Bütün istediğim nasıl yaşanılacağını öğrenmekti. Belki insan nasıl yaşanılacağını öğrenebilirse, nedenini de öğrenebilirdi.

Güneş De Doğar, Ernest HemingwayGüneş De Doğar, Ernest Hemingway
İlayda G. 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Ahmaklık budur, sizi sonradan iğrendiren şeyler. Yo, ahlaksızlık bu olmalıydı. Ne kadar da kocaman sözlerdi bunlar. Nasıl da saçma sapan şeyler düşünebiliyordum gece olunca.

Güneş De Doğar, Ernest HemingwayGüneş De Doğar, Ernest Hemingway

Kitapla ilgili 2 Haber

Son anda isimleri değişen 10 klasik roman
Son anda isimleri değişen 10 klasik roman Edebi bir eser ortaya çıkartmak kadar, ona bir isim bulmak da güçtür. Aşağıdaki listede, bugün severek okuduğumuz pek çoğu artık klasikleşmiş eserin, isim konusunda başlarından geçenlerle ilgili ilginç bilgiler bulacaksınız. Bir kısmı sadece pazarlama gayesiyle, bir kısmı da daha akılda kalıcı olması amacıyla isimleri değiştirilen 10 edebiyat eserini, mentalfloss’tan filmlervekitaplar.com çevirdi.