Güneş Umuda Doğar

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
55 gösterim
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan itibaren, bu güne kadar devlet düzeninde karşılaşılan sorunlar makaleler halinde dile getirilmiştir. Kitabımızda devlet-siyaset, siyaset-din ilişkileri, tarihi derinlikleri ile ele alınmış ve topluma yansıyan yönleri eleştiriye tabi tutulmuştur. Toplum ve adalet, din ve millet, cemaat ve toplum ilişkileri, toplumdaki intibaları ve halkın yaşadığı sorunlar çok yönlü olarak ifade edilmiştir. Bu kitap: Tarihi, siyasi, sosyal ve güncel konuları içermekle birlikte, içine aldığı konuları sorgulayan bir kitaptır. Kısacası yaşadığımız asrın getirdiği sorunları irdeler. Sorgular ve doğrular, hayatımızı çepeçevre kuşatan yargılar… Dilimizi esiri altına alan, dinimizi unutturan bir düzenin içinde, kim olduğumuzu, nereden ve nasıl geldiğimizi hatırlatan tarihi yazar bazı kitaplar. Ve insan ne zaman en doğruyu bulursa… İşte o zaman Güneş Umuda Doğar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  243
 • ISBN:
  9786059258104
 • Yayınevi:
  Uğur Tuna Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Adalet özgür olmalı, tarafsız olmalı, adil olmalı...İdeolojilerin, yönetimlerin, siyasetin boyunduruğunda tutulmamalı,.Adalet ertelenmemeli.

Güneş Umuda Doğar, İrfan KılıçarslanGüneş Umuda Doğar, İrfan Kılıçarslan

HZ.Ali şöyle buyurur: Bir milleti iki sınıf insan topluluğu ya alçaltır ya da yükseltir.Alimler ve yöneticiler.Bu iki sınıf azar ise tüm bir devlet azıtır, düzelir ise yükseltir.

Güneş Umuda Doğar, İrfan KılıçarslanGüneş Umuda Doğar, İrfan Kılıçarslan