Kitap
Güneşe Dön Yüzünü

Güneşe Dön Yüzünü

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.6
124 Kişi
683
Okunma
97
Beğeni
5,1bin
Gösterim
109 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 5 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Remzi Kitabevi · 5 Haziran 1999 · Karton kapak · 9789751407494
Diğer baskılar
Güneşe Dön Yüzünü
Güneşe Dön Yüzünü
Güneşe Dön Yüzünü
İlk baskısı 1984'de Yazko tarafından yayınlanan Ayşe Kulin'in ilk öyküleri. Ayşe Kulin bu kitaptaki öykülerinde, 40'lı yıllardan başlayıp 80'li yıllara uzanarak, öykü kahramanlarının gözünden, Türkiye'nin siyasal ve toplumsal panoramasını yansıtıyor.
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,06
6.6
10 üzerinden
124 Puan · 32 İnceleme
uğur.
Güneşe Dön Yüzünü'ü inceledi.
82 syf.
1940’lı yıllardan 80’li yıllara kadar, Türkiye’de olan değişimler, yozlaşmalar dokuz ayrı öyküde anlatılmaya çalışılmış. Yer yer güzel mesajlar verdi ama çok da içine giremedim kitabın. Sade bir dil kullanıldığından ve 82 sayfalık bir kitap olduğundan çabucak okuyup bitirebilirsiniz. Çevremdekilere “Bunu da okumalısın” diyeceğim kitaplardan değil.
Güneşe Dön Yüzünü
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
S. Şahin Çetin
Güneşe Dön Yüzünü'ü inceledi.
123 syf.
·
10 günde
·
Puan vermedi
Nasıl söylesem bilemedim. Belki okuduğum baskıdan kaynaklı belki 70'ler - 80'lerde böyle yazmak modaydı belki de Ayşe Kulin böyle yazmayı seviyor emin değilim. İmla hataları, " beyendim " 'ler, başlangıçta birbirini takip eden 3-4 öyküsü tamamlanmadan bütünüyle farklı küçük hikayelerden oluşan bir kitap. Sevmedim açıkcası...
Güneşe Dön Yüzünü
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Taçlı Hatun
Güneşe Dön Yüzünü'ü inceledi.
109 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Umut ile bak...
Güneşe Dön Yüzünü evladım. Dünyaya farklı bakış açıları ile bak. Her farklı bir bakışında farklı şeyler göreceksin. Dön yüzünü ve umutla bak, sevgiyle bak, huzurla bak ama sakın karamsar olma! Vatanına, milletine, bayrağına aşk ile yaklaş. Dünyada güzel yaşamak istiyorsan nefsine hakim çık ve geleceğe hazırlık yap. Kitap güzel, kısa öykülerden oluşuyor ve hepsinin vermek istediği mesajlar farklı.
Güneşe Dön Yüzünü
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
54
Betül
Güneşe Dön Yüzünü'ü inceledi.
82 syf.
·
Puan vermedi
Sevgili gönül dostlarım.Gönlümde farklı bir yere sahip Ayşe Kulin ile karşınızdayım Kulin ile ilk tanışmam son kitabi "Tutsak Güneş" ile olmuştu. Kalemi o kadar lezzetliydi ki.. Bu dev kalemin ortaya çıkış serüvenine şahit olmak için adım adım ayak izlerini takip etmek lazımmış İşte bu kitap tamda o zaman karşıma çıktı. Kulin'in emeklemeye başladığı ilk kitap yaş aldıkça yıllandıkça kelime denizi, derinliği o kadar artmış ki insan hayran kalıyor. Zaten kaleme aldığı yazılılar ya hayrından izler taşıyor ya da büyük bir emek harcanarak araştırılarak adeta puzzle parçalarını bir araya getirmek gibi.. İlmek ilmek işliyor.. Velhasıl bu kitap da sıcacık birbirinden samimi 9 öyküden oluşuyor ️Ona dair yaşanmışlık, hayata dair birikimleri.. Bir ikindi vakti odana sızan güneş ışığı gibi kelimeleri aydınlatır yüreğini.... Yüreğinden akan kelimelerine sağlık.. ️"Çiçekleri yolup durma," dedi babası, "bozkırda susuz büyür çiçek ve kısadır ömrü. Kıymetini bilmek gerek. Gözlerinle sev, koparma sakın" #ayşekulin #güneşedönyüzünü #kitapmüptelaları #kitapaşıkları #kitapyorumu #kitapmanyakları #kitapkurdu #kitspaşkı #okuyanbilir #okumaaşkı #kitapsever #kitapkokusu #kitaptavsiyesi #bookstagram #bookself #bookworm
Güneşe Dön Yüzünü
OKUYACAKLARIMA EKLE
9