Güneşten De Sıcak

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
498 gösterim
J. Mario Simmel, 12 Eylül darbesi sonrasında kitaplarının Türkiye'de yayımlanmasına uzun süre izin vermemişti. Everest Yayınları okurlarını, yasağı ancak 2008 yılında kaldıran bu büyük yazarla buluşturmaya devam ediyor.

Yazar bu kez, farklı bir gerilim öyküsüyle çıkıyor karşımıza. Hollyvvood'da senaryo yazarlığı yapan James Elroy Chandler, beynindeki bir tümör yüzünden yakında öleceğini öğrenir. Çok az zamanı kalmıştır ve o an şunu fark eder: Hayatından bıkmıştır.

Yaşadığı senaryoyu ölmeden değiştirmek için sahte bir kimlikle yeni bir ülkeye kaçmayı planlar. Fakat hastalığı onu çoktan etkisine almaya; onu yalan söylemeye ve hırsızlığa itmeye başlamıştır. Zihninde yeni beliren bir soru vardır: Eğer bir gelecek yoksa ahlaklı olmak neye yarar?

Güneşten de Sıcak, sizleri, mutlak bir sona doğru yolculuk ederken kafasında beliren seslerle savaşmaya devam eden bir adamın sürükleyici serüvenine davet ediyor.

"Bizi derinden sarsan olaylar hakkında konuşma içgüdüsü, suçlular kadar azizlerde de vardır. Doktor Crippen nasıl cinayeti işlediği yere tekrar gitmek ihtiyacını duyduysa, Aziz Yuhanna ve Aziz Lukas da kendilerini İncil'lerini yazmak zorunda hissetmişlerdir." J. Mario Simmel


Yazarın kitapları dünya çapında milyonlarca adet satılmıştır. Romanlarının pek çoğu 1960 ve 1970 yıllarında filme çekilmiştir. İçerisinde Award of Excellence of the Society of Writers of United Nations ödülünün de bulunduğu çok sayıda ödül kazanmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  354
 • ISBN:
  9786051414249
 • Orijinal Adı:
  İch Gestehe Altes
 • Çeviri:
  Ahmet Cemal,ahmet Arpad
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Kar yağıyor.
Yazı yazmakta olduğum odanın pencerelerinin önünde kar taneleri sessizce toprağa iniyor. Odanın ışığı loş ve yumuşak. Gözlerime ve beynime huzur veriyor.

Güneşten De Sıcak, J. Mario Simmel (Sayfa 5 - undefined)Güneşten De Sıcak, J. Mario Simmel (Sayfa 5 - undefined)

Bizi derinden sarsan olaylar hakkında konuşma içgüdüsü, suçlular kadar azizlerde de vardır. Doktor Crippen nasıl cinayeti işlediği yere tekrar gitmek ihtiyacını duyduysa, Aziz Yuhanna ve Aziz Lukas da kendilerini İncil'lerini yazmak zorunda hissetmişlerdir.

Güneşten De Sıcak, J. Mario SimmelGüneşten De Sıcak, J. Mario Simmel