Günlerden Karayı Seçenler

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
400 gösterim
Sevgi emek isterdi... Sevgi cesaret isterdi... Fakat tüm bu yürekliliğin içinde insanın içini yakan ve insanı çıkmaza iten yine aynı duyguydu. Sevgiydi...

Tıpkı yıllar önce annelerinin yaptığı seçim gibi... Akrabalarını hiç tanımayan iki kardeş, anne ve babalarının ölümüyle yalnızdırlar artık. Zorluklar ve sıkıntılarla geçen uzun yıllardan sonra, iki kardeş ilk defa akrabalarının bulunduğu memlekete gelmişlerdir. Amaçları akrabalarını bulmak ve onlarla tanışmaktır. Bir bakıma tanışıp, yıllar önce anneleri ve akrabaları arasında yaşanan acı verici olayın intikamını almaktır. Çünkü tüm aile annesini bilmediği bir toplumda yalnız ve karanlık günlere hapsetmiştir.

Şimdi ise sıra, zorlukların hüküm sürdüğü uzun yılların ardından akrabalarıyla geçrekleşen büyük buluşmadadır. Kimbilir belki de bu buluşma Günlerden Karayı Seçenler'e inat, aydınlığı seçenlerin buluşmasıdır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2011
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786054537006
 • Çeviri:
  Hülya Dayan
 • Yayınevi:
  Arvo Yayınları
 • Kitabın Türü:
Duygu Kr 
24 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Eugenia ihtiraslı ve hırslı bir kadın.. Felix maceraperest ve hayatı pek fazla ciddiye almayan yakışıklı bir adam.. Bu iki kardeş daha önce hiç görmedikleri kuzenlerinin hayatlarına planlı bir şekilde sızıp, deyim yerindeyse onların hayatlarında bomba etkisi yaratıyorlar. Sıradan hayatları olan kuzenler ve etraflarındaki insanlar aniden renkli günler yaşamaya başlıyorlar. Biraz intikam ve hırs.. Biraz aşk ve entrika..

Kitaptan 1 Alıntı