Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Güvercin Gerdanlığı

Güvercin Gerdanlığı

Sevgiye ve Sevenlere Dair

"Kiminle istersen arkadaş ol , ama şu üç kişiden sakın: Aptaldan, çünkü sana faydalı olayım derken zarar verir; kararsız olandan, çünkü senin uzun ve sağlam dostluğun nedeniyle kendisine tam güvendiğin anda seni ortada bırakır ve yalancıdan, çünkü senin aklının ucundan bile geçmeyecek tarzda, senin aleyhinde bulunur ve sana kıyar; oysa sen ona en ufak bir güvensizlik belirtisi göstermezsin."
3
"Kiminle istersen arkadaş ol, ama şu üç kişiden sakın: Aptaldan, çünkü sana faydalı olayım derken zarar verir; kararsız olandan, çünkü senin uzun ve sağlam dostluğun nedeniyle kendisine tam güvendiğin anda seni ortada bırakır ve yalancıdan, çünkü senin aklının ucundan bile geçmeyecek tarzda, senin aleyhinde bulunur ve sana kıyar; oysa sen ona en ufak bir güvensizlik belirtisi göstermezsin."
Dargınlık mı yaman, ayrı düşmek mi bilinmez. İkisi de dik yokuş.
3
Göz gönlün sırlarını deler, mahremini ele verir, gizlenenlerin de tercümanı olur. Bakışın sevgiliye dikildiğini, hareketlerini onunkilere uydurduğunu, bir kenara çekildiğinde onun da çekildiğini, hep güneşi takip eden bukalemun misali o nereye yönelirse oraya yöneldiğini görürsün.
Bilesin ki aşk insana bütünüyle hükmeder, onun üzerinde tam bir iktidara, tartışılmaz bir otoriteye, alt edilmez bir buyruğa ve mutlaka bir hakimiyete sahiptir. En katı bağları koparır, en sağlam düğümleri çözer, en donmuşları gevşetir, en sağlam dikileni devirir, gönül çelinmelerini dağıtır, yasak olana müsaade eder.
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.