Güvercin Kayalıkları

9,0/10  (5 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
632 gösterim
Her şey bir benzin istasyonundaki saldırıyla başladı. Cinnet geçiren bir şehir eşkıyası, elindeki 'Uzi' ile benzin kuyruğunda bekleyen insanlara rastgele ateş açmış, etraf bir anda cehenneme dönmüştü.

Olay, sıradan bir cinnet gibi görünüyordu ama inşaat müteahhiti genç mimar ile eşi ve iki çocuğunun hayatını bir kabusa çevirmeye yetecekti. Çünkü, benzin istasyonunda ölen eşkıyanın ailesi kan davası peşindeydi artık. Hedefleri ise, tekerlekli sandalyeye mahkum bir adamla, onun korumasız ailesiydi...

Osman Aysu ile ölümün kol gezdiği bir gerilimin doruklarında dolaşmaya hazır olun!..
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  556
 • ISBN:
  9789751016904
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir polisiye roman. Tolga Kayacı bir benzinlikte benzin alırken bir adam silahlı saldırıda bulunur. Saldırganı öldürmeyi başarır ancak kendi de yediği kurşunlardan dolayı yatalak kalır. Eşi Nur, çocukları Hakan ve Oya ne yapacaklarını bilememektedir. Öldürülen Hasan Mardin'li Talat Ağa denen bir mafya babasının oğludur ve Talat kan davasından dolayı intikam istemektedir. Olayı soruşturan Komiser Nihat, Nur'a karşı boş değildir ve onu korumak için yıllardır gitmediği babasının çiftliğine götürür. Ancak Talat güçlü bir adamdır ve çiftliğin yerini tespit ettikten sonra Ayı Abdül, Sansar Tevfik, Arap Musa ve Çakal ile intikam almaya gider. Acaba Nur bu azılı katillerden kurtulabilecek midir? Tolga iyileşebilecek midir? Nihat, aşkına karşılık bulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Zeynep Y. 
12 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Osman Aysu, başkahraman Nur'dan yola çıkarak hislerinin tahlilinde yaşadığı gel gitlerin kıskacında bulunan bir kadının ahlaki değerleriyle içgüdüleri arasındaki savaştan sıyrılmak için çırpınışlarını çok iyi tahlil etmiş ve okuyucuya da bunu hissettirmiştir. Kahramanlar hayatın içinden gibidir. Kitabın güzel tarafı sadece sürükleyici olması değil kahramanlarının psikolojik yönlerine gerçekçi ve yeteri derecede yaklaşabilmesidir.