Güz Davulları: Kısım 1 Outlander Serisi 4

9,6/10  (7 Oy) · 
21 okunma  · 
9 beğeni  · 
502 gösterim
Her şey antik bir taş halkada başladı. Orada, belli zamanlarda açılan bir kapı vardı ve yolcularını geçmişe - ya da ölüme - taşıyordu.

Claire Randall bu olağanüstü geçitten geçmeyi başardı, hem de iki kez. İlk yolculuğunu 18. yüzyıl İskoçya'sına yaptı ve Jamie Fraser ile tanıştı ama efsanevi aşkları Claire'in onun çocuğunu taşıyarak günümüze dönmesiyle sonuçlandı. İkinci yolculuğunu ilk seferinden yirmi yıl sonra yaptı ve iki âşık Amerika'daki İngiliz kolonilerinde birbirine kavuştu. Ancak Claire bir şeyi geride, 20. yüzyılda bırakmıştı: Kızları Brianna. Yabancı serisinin dördüncü kitabı olan Güz Davulları'nda ise Brianna korkunç bir sırrı keşfediyor. Geleceğini riske atıp annesini ve hiç tanışmadığı babasını bulmak için tarihi değiştirmeyi... ve onların hayatını kurtarmayı deniyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  638
 • ISBN:
  9789944824705
 • Orijinal Adı:
  Drums of Autumn
 • Çeviri:
  Yasemin Büte
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Tuğba 
08 Nis 00:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'İnsanlar tarladaki otlara benzer,bugün çiçek açar; ertesi gün solar ve fırına atılır.'

Güz Davulları: Kısım 1, Diana Gabaldon (Sayfa 374 - Epsilon Yayınları)Güz Davulları: Kısım 1, Diana Gabaldon (Sayfa 374 - Epsilon Yayınları)

Hayaletler her zaman geleceği saklayarak içimizden geçip giderler. Aynaya bakarız ve geçmişi gösteren diğer yüzlerin gölgelerini görürüz; boş bir kapı eşiğinde sapasağlam duran anıların şekillerini farkederiz. Kanla ve seçimlerimizle, kendi hayaletlerimizi kendimiz yaratırız; aslında kendimize biz musallat oluruz.

Güz Davulları: Kısım 1, Diana Gabaldon (Sayfa 5 - Epsilon Yayınevi)Güz Davulları: Kısım 1, Diana Gabaldon (Sayfa 5 - Epsilon Yayınevi)
Tuğba 
08 Nis 00:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hiçbir şey yok olmaz,Sassenach,sadece değişir."
"Bu termodinamiğin ilk yasasıdır ,"dedim burnumu silerken.
"Hayır,"dedi."Bu inançtır."

Güz Davulları: Kısım 1, Diana Gabaldon (Sayfa 374 - Epsilon Yayınları)Güz Davulları: Kısım 1, Diana Gabaldon (Sayfa 374 - Epsilon Yayınları)