Güzel Ölüler 1. Kitap-Jonas

3,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
366 gösterim
Aşk ölümü gerçekten yenebilir mi?

Ellerton Lisesi'nde tuhaf şeyler oluyor.
Phoenix bir yıl içinde ölen dördüncü genç.

Phoenix'in bir kavgada öldüğü haberi, tıpkı onun kadar ani ve tuhaf şekillerde ölen Jonas, Summer ve Arizona'nın ölüm haberlerini takip ediyor. Hayaletlere ve garip olaylara dair söylentiler kasabada kulaktan kulağa dolaşıyor. Phoenix'in kederli kız arkadaşı Darina ise çıldırmak üzere; kanat sesleri zihnini bir türlü terk etmiyor ve ne kalp ağrısından ne de öldüğünü sandığı insanları görmekten kurtulabiliyor.

Bu gizemli olaylara bir açıklık getirmek için kolları sıvayan Darina, arkadaşlarına ve Phoenix'e yardım etme görevini üstlenince aşk ile ölüm karşı karşıya geliyor.

"Muhteşem bir üslup ve güçlü bir gizemle yüklü, inandırıcı karakterler.

Gerçekten sürükleyici bir kitap."
-Julia Eccleshare-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786055360115
 • Orijinal Adı:
  Beatiful Dead Book 1-Jonas
 • Çeviri:
  Müge Kocaman Özçelik
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deniz 
03 Tem 16:53 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitabın sayfa sayısı az olması, okuma sürecimi ne hızlandırdı ne de keyif vericiydi. Hikaye tekdüze ve hiçbir duygu aktaran öge yok. Kitapta 'var' olan yok, 'yok' var. Okurken resmen eziyet çektim. Söz sanatlarına hiç yer verilmemiş. Betimleme çok az. Yazım yanlışları var. Çeviriden dolayı mı hiç keyif alamadım bilemiyorum ama sonuçta çevirmen de ne yazmışsa yazar, onu uygun şekilde çevirir. Kitabın kurgusu gerçekten güzel, fantastik tarzda. Fakat yazar nasıl güzel bir kurguyu karman çorman, sönük ve ruhsuz şekilde yazabilirim diye iyice düşünmüş sanırım. Serinin birinci kitabı bu kitaba nazaran biraz daha iyiydi. Serinin bir de üçüncü kitabı var. Okumakla okumamak arasında kaldım. Size önerir miyim, önermem. Okumak isteyen kesinlikle okusun çünkü benim eleştirilerim hiçbir şey ifade etmeyecektir.