Güzel Şeytan

6,8/10  (4 Oy) · 
13 okunma  · 
5 beğeni  · 
537 gösterim
Karanlığın Kızı'nın sonundaki korkunç mezarlık savaşından sonra Ari ve arkadaşları neyle karşı karşıya olduklarının farkındalar. Ari'nin başında Medusa laneti var ve bir gün dönüşeceği şey kabuslarına giriyor. Daha da kötüsü, tanrıça Athena küçük Violet'ı kaçırdı ve şimdi Ari'yi yok etmekle tehdit ediyor.

Ari, gözlerini ayıramadığı Sebastian ile birlikte Athena hakkında öğrenebileceği kadar çok şey öğrenmenin ve Violet'ı kurtarmanın peşinde. Fakat iyilikle kötülüğün savaşı düşündüğünden çok daha büyük çapta. Bugüne dek hayal bile edemediği kadar dehşetengiz bir dünyaya çekiliyor yavaş yavaş.

Karanlığın Kızı ikinci kitapla devam ediyor. Bir kez daha mitoloji ve kötülük, bugünkünden çok farklı bir New Orleans'ta kol gezmeye devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9786050906646
 • Orijinal Adı:
  Gods & Monsters 2 A Beautiful Evil
 • Çeviri:
  Deniz Koç Pala
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tanrılar ve Canavarlar serisinin 2. kitabı Güzel Şeytan'ı da bitirmiş bulunmaktayım. Oldukça ilginç, açıklayıcı ve heyecanlı bir 2.kitap olmuş. Ve çok nadir yaşadığım bir durum olarak 2. kitabı daha iyi buldum. Üçlemelerde genelde ilk kitap çok sevilir, 2.kitap geçiş kitabı olur, 3.kitap zaten finalle bizi vurur. Ama bu kitapta ilk kitaptan daha hızlı bir tempo ve sanki daha akıcı bir anlatımla karşı karşıyayız.

İlk kitabın sonunda ortalık bayağı karışmıştı. Athena ortaya çıkıp Ari'nin gorgon halini herkese göstermişti. Üstelik ona saldıran Violet ile birlikte ortalıktan kaybolmuştu. Şimdi Athena'nın elinde daha fazla koz var. Ari'nin babası zaten elindeydi, Violet de yanına eklenmiş oldu. Bu nedenle de Ari artık ne kadar Nowem tarafından kabul görmüş olsa da aklı hep onlarda... Nowem'in okuluna bile kabul ediliyor ama umurunda bile değil. Sebastian'la arasının limoni olması da tüm bunların üzerine tuz biber ekiyor.

Ari bir yandan önündeki savaş için eğitilirken bir yandan da sadece Nowem'in liderlerine izin verilen kütüphanede araştırma yapıyor. "Athena cadısının zayıf bir yönü var mı? Babası ve Violet'i kurtarmanın bir yolu var mı? O cadının inine nasıl girilebilir?" gibi sorularının cevabını arıyor. Ve arayışlarının sonunda Olimpos Tapınağı'na girişin bir yolu olabileceğini öğreniyor. Kütüphane aslında garip bir yer... Pandora'nın Kutusu aslında burası ve yüzyıllar önce de Nowem'e teslim edilmiş. İçinde bunca zamandır bekleyen bilgiler, kitaplar, eşyalar, heykellerle birlikte... Zamanla Nowem de saklamak istediği her şeyi buraya yerleştirmiş. Bu arada savaşa hazırlanan sadece Ari değil, Sebastian da babasından büyücülükle ilgili eğitim alıp arayı kapatmaya çalışıyor. Zamanı geldiğinde ve Ari Athena'nın tapınağına girmek isteğinde de Sebastian ve Henri tereddüt etmeden, canları pahasına onunla birlikte gidiyorlar.

İlk kitapta hızla ilerleyen Sebastian-Ari ilişkisi bu kitapta biraz daha ağırdan alındığından mıdır bilmiyorum hiç de gözümüze batmıyor. Kitabın ilerleyen kısımlarında da çiftimiz öyle şeyler paylaşıyor ki bunlar hızlı gitmesin de kim gitsin yahu diyorsunuz ;) Çok fazla spoi vermek istemiyorum, o yüzden susuyorum. Ama bazı yerler çok etkileyiciydi. Sebastian gerçekten çok güçlü bir çocuk ;)

Genel olarak kitap oldukça iyiydi. Sonunda Athena cadısının neden zıvanadan çıktığını öğrenmiş olduk. Bulduğumuz cevaplar da yeni soruları beraberinde getirdi. Bu arada Violet de o küçücük bedeninde kim bilir nasıl bir güç saklıyor. Onun sırrını bir türlü çözemedik, çok merak ettim.

Maalesef çok uzun zaman geçmesine rağmen son kitap hala çıkmadı. Serinin sonunu öğrenmek için mecburen orjinal dilde okumak zorunda kalıcaz gibi gözüküyor. Son kitabın en kısa zamanda çevirisinin yapılması dileğiyle... Herkese iyi okumalar ;)

NOT: Dex sağolsun son kitabı çıkarmadı maalesef... Halbuki ne kadar da heyecanlı bir yerde kalmıştıı :(

Şule ALTAN 
19 Kas 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Güzel bir seri.Kapağı çok değişik olmuş.Yine paranormal yaratıklarla hareket ettik.Eğlenceliydi.