1000Kitap Logosu
Habibullah

Habibullah

Sallallahu Aleyhi Ve Sellem

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
9.5
5 Kişi
11
Okunma
4
Beğeni
172
Gösterim
510 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 14 sa. 27 dk.
Adı
Habibullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)
Basım
Türkçe · Türkiye · Erkam Yayınları · Temmuz 2015 · Karton kapak · 9944835381
Gönüller Sultânı Habîbullah Efenimiz, sadece Cenâb-ı Hakk'ın sevgilisi değil, bizim de sevgilimizdir... Üstelik biz O'nu sevmeye mecburuz; çünkü O'nu bizden de çok seven Kâinatın Rabbi, bizi O'nu sevmeye mecbur ediyor ve bize O'nu sevdiğimiz kadar değer veriyor. Asıl sevgi, sevgilinin sevdiğini sevmek ve onun her istediğini severek yerine getirmektir. Sevginin zirvesi işte budur... Şimdi kendimize soralım; Habîbullah Efendimiz bizden ne istemişti? Kısaca belirtecek olursak: Kendisine tâbi olmamızı, izinden gitmemizi, dinimizi onun gibi yaşamaa gayret etmemizi yani sünnet-i seniyyesini yaşama üslûbu haline getirmemizi istedi. Elinizde tuttuğunuz bu kitaptaki yazılar, Peygamber muhabbetini gönlümüzde hep canlı tutmak için yazıldı. Fahr-i Âlem Efendimizin hadis ve sünnetine sarılmadan bir yerevarılmayacağını ve kendimizi dünya kapanından kurtarmanın mümkün olmaycağını anlatmak için kaleme alındı.
Neslihan N.
bir alıntı ekledi.
Bilinmeyenler dünyasının o imtiyazlı kaşifini dinlediğimiz, gözümüzü ona çevirdiğimiz zaman, daracık ve incecik bir patika, sisli ve karanlık bir ufuk yerine, geniş ve muazzam bir caddenin, aydınlık ve pırıl pırıl bir ufkun önümüze serildiğini göreceğiz.
2
Vaveyla
bir alıntı ekledi.
Dünyanın en kıymetli pırlantasına sahip olduğu halde, onu cam zannedip yokluk ve sefâlet içinde yaşayan bir kimse kendine ne kadar yazık etmişse, Peygamberlerin şâhına ümmet olduğu halde, bu bahtiyarlığın farkına varmayıp mânevî bir züğürtlük içinde yaşayan kimse kendine daha da yazık etmiş demektir.
16