Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Sallallahu Aleyhi Ve Sellem

Habibullah

Mehmet Yaşar Kandemir

Habibullah Gönderileri

Habibullah kitaplarını, Habibullah sözleri ve alıntılarını, Habibullah yazarlarını, Habibullah yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Okuyalım bakalım 🌹📕
Habibullah
Habibullah
Ey Peygamberler Sultanı! Biz sana kurban olmayı en büyük şeref bildiğimiz halde nefis putunu kırmakta zorlanıyoruz. Sen bize dünyanın tatlı, manzarasının hoş olduğunu, câzibesiyle bizi aldatacağını hatırlatarak dünyadan sakının buyurdun (Müslim, Zikir 99). Dünyaya gönül kaptırmanın tehlikesinden bahsettin (Buhârî, Zekât 47). “Dünya değersizdir. Malı mülkü kıymetsizdir” dedin (Tirmizî, Zühd 14). "Ümmetimin fitnesi maldır" diye bizi uyardın (Tirmizî, Zühd 26) ve bizim mal ile imtihan edileceğimizi haber verdin. Gerçek hayatın âhiret hayatı olduğunu söyledin (Buhârî, Rikak 1). Dünyada bir garip, bir yolcu gibi olmamızı tavsiye buyurdun (Buhârî, Rikak 3). Bize yap dediğini bizzat yaptın. Gün oldu, birkaç hurma bulup da karnını doyuramadın (Müslim, Zühd 36), Medine'yi şereflendirdiğin günden vefat ettiğin âna kadar üç gün arka arkaya buğday ekmeği bulamadın (Müslim, Zühd 20). Dünya bizi mağlup etti, Yâ Resûlallah Sırtımızı yere vurdu. Elimizi kolumuzu bağladı. Dünya bir dev, biz cüce olduk.
Reklam
Bilinmeyenler dünyasının o imtiyazlı kaşifini dinlediğimiz, gözümüzü ona çevirdiğimiz zaman, daracık ve incecik bir patika, sisli ve karanlık bir ufuk yerine, geniş ve muazzam bir caddenin, aydınlık ve pırıl pırıl bir ufkun önümüze serildiğini göreceğiz.
Sayfa 452Kitabı okudu
Yanağı ağı devrinde cihan bir nokta-i mevhum Pes idrak edemez kimse dü alemden mu’arrayı
Sayfa 107 - YAZICIOĞLU MEHMED EFENDİKitabı okudu
510 syf.
·
Puan vermedi
·
15 günde okudu
Resulullah sallallahu aleyhi ve şeklen Efendimizin aşıklarına ve O'na aşık olmak isteyenlere hitap eden muazzam bir eser Herkes tarafından okunabilecek bir sadeliğe ve akıcılığa da sahip olması kitabı daha cazip kılıyor....
Habibullah
HabibullahMehmet Yaşar Kandemir · Erkam Yayınları · 201518 okunma
13 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.