Hacı Komünist

8,6/10  (8 Oy) · 
26 okunma  · 
5 beğeni  · 
801 gösterim
"Ülkemiz insanlara maddesel zenginlikler sunmak için çok yoksul olsa da, onlara eşitlik duygusu, insanlık onuru sunamayacak kadar yoksul değildir." diyen adamın gizemli adasına doğru alçalmaya başladı uçak.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2005
 • Sayfa Sayısı:
  302
 • ISBN:
  9789757904106
 • Yayınevi:
  Ortaoyuncular Yayınları
 • Kitabın Türü:
ayhan özköroğlu 
04 Nis 13:11 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

oyunlarında filmlerinde piyeslerinde neyse o aynı Ferhan Şensoy. Bunları sevenler kitabını da severler. Küba'da çevirdikleri filmin kamera arkası aslında konu. Ama Şensoy'un nalına da mıhına da vurmaları burada da aynen devam. İroniler alışa geldiğiniz cinsten zekice. Film tuttu mu tutmadı mı bilmiyorum, ama ben seyrettim vasattı. Onun da çok umurunda değil film falan zaten. Yaşadığı anın keyfini almış sizde okurken öyle yapın. Küba, Castro ve Che ile ilgili duymadığınız bilmediğiniz pek çok şeyi de ayrıca bulacaksınız.

Abdullah Ç. 
25 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok güzel ve samimi bir anı kitabı. Kitap "Şans Kapıyı Kırınca" filminin çekimi için Küba'ya giden Ferhan Şensoy ve yanındaki ekibin yaşadıklarına, duygu ve düşüncelerine tanıklık eder niteliktedir. Okuması gerçekten eğlenceli bir kitaptır öneririm...

ilker Görkem 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Küba ve idari yönetimi hakkında ilginç bilgilerin edinildiği bir kitap. Bir de üslup Ferhanca olunca tadından yenmiyor. Uçakta içilmesi gereken sigara hikayesine epey gülmüştüm.

Kitaptan 1 Alıntı

ayhan özköroğlu 
04 Nis 13:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Ferhan Şensoy'un Kübalı TV showmeni Hilario'ya ; yaptığı eleştirilerden Fidel'in bozulup bozulmadığı sorusuna Hilario'nun verdiği cevap:
"Hilario halkın avukatı, adalet sistemi ile dalga geçiyor. O dalga geçilecek bir şey bulamadığı gün adalet sistemimiz yerine oturmuş olacaktır diye düşünüyordur. Sanıyorum yani, çünkü hiç tutuklanmadım. Zaten düşünceler öldürülemez ki..."

Hacı Komünist, Ferhan Şensoy (Sayfa 278)Hacı Komünist, Ferhan Şensoy (Sayfa 278)