Hadislerle Gerçekler

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
26 gösterim
Kimi "önce vatan" der, kimi "önce insan". Kimi "önce para" der, kimi "önce kavga". Kimi "önce emek" der, kimi "önce sermaye".. Kimi "önce iş" der, kimi "önce tahsil".. Kimi "önce araba" der, kimi "önce petrol".. Kimi "önce ekonomi" der, kimi "önce demokrasi". Kimi "önce seçim" der, kimi "önce geçim".. Kimi "önce Coo" der, kimi "önce Hans". Kimi "önce kredi" der, kimi "önce avans".. Kimi "önce can" der, kimi "önce canan". Kimi "önce parti" der, kimi "önce cemaat".. Kimi "önce kadro" der, kimi "önce unvan!." Hem dünya hem de âhirette mutluluk isteyen, bir başka ifade ile dünya ve âhiretin mutluluğuna talib olan Müslümanlar için "önce İslâm" demek, hem bir görev, hem bir şeref, hem bir şuur, hem de bir kimlik meselesidir.
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  631
 • ISBN:
  9789755482231
 • Yayınevi:
  M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Verâ Hatun 
01 Eyl 2017 · Kitabı okumadı

Kitaplığınızda bulunsun bence. L.Çakan bütün hadisleri almamış tabi ama kitapta mevcut olanlar üzerinden -dikkatle okursak- bize yön verecek nitelikte yazılar yazmış..
Hemen okuyup bitirip rafıma koyacağım bir kitap değıl demiştim aldığımda. Pek çok ciltli eser gibi her daim selâm verilmesi gerekiyor..
Çünkü söz konumuz Efendimiz (s.a.v) ve onun kutlu sözleri.. Şu çarpık düzenin tuzaklarına karşı dimdik durabilmek için Allah Rasulünün bize sımsıkı sarılın dediği sünnetlerini onun ahlakı olan Kuran'ı herşeyden fazla bilmemiz ve yaşamaya gayret etmemiz gerek.
Bu gayret ise kendimizi ilgilendirmeyen ne varsa onlarla ilgilenmemekle olur.
Zira vaktimizi enerjimizi en çok onlar alıyor..
Inşallah faideli olur okuyanlar için..

Kitaptan 1 Alıntı