Hafıza Geliştirme Teknikleri (Sihirli Güç Beyin)

·
Okunma
·
Beğeni
·
11
Gösterim
Adı:
Hafıza Geliştirme Teknikleri
Alt başlık:
Sihirli Güç Beyin
Baskı tarihi:
1 Ocak 2013
Sayfa sayısı:
102
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
İnsan beynindeki karmaşık sistemi ve yüksek işlem hacmini açıklayabilmek için verilebilecek bir örnek bulamadım açıkçası ve kıyaslanabilecek bilinen hiçbir yapı tanımıyorum. Bilgisayar teknolojisiyle yapılan karşılaştırmalar ve rakamsal ifadeler her geçen gün eskimekte; her an yeni çalışmalarla birlikte beynin bilinmeyen bir yönü daha keşfedilmektedir. Kim bilir, belki siz bu kitabı okurken beynin yepyeni bir mucizesine daha şahit olabiliriz.

Evet, beynimiz bir mucize. Onu şu an ki bilgimiz ışığında dahi kullanabilsek; özelliklerini kavrayıp o şekilde davranabilsek; korumayı ve daha da geliştirmeyi öğrenebilsek kesinlikle daha mutlu, daha uyumlu ve daha başarılı bir yaşam sürebiliriz, diye düşünüyorum.

Başarılı insanlar incelendiğinde beyninin her iki tarafını da kulla-nan, özellikle sağ tarafını daha etkin kullanan insanlar olduğu görülür.

Geçmişte öğrenme modelleri her zaman sol beynin etkin kullanılmasını hedeflemişse de son zamanlarda çıkan tüm eğitim modelleri sağ beynin üzerine konumlanmaktadır. Bu da geçmişte tek yönlü hare-ket ettiğimizi göstermektedir. Ancak beynimizin bir bütün olarak yaratıldığı ve tüm özelliklerinin etkin bir şekilde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Tarihteki bütün dehalar ve üstün kişiler beyninin iki yarısını da mükemmel bir işbirliği içinde kullanan kimselerden çıkmıştır. İş hayatında, okul hayatında ya da özel hayatta başarılı ve mutlu olabilmek beynimizi her yönüyle, yani bütünüyle kullanmaktan geçmektedir.
Hafıza Geliştirme Teknikleri'ni okuyanlar