Hak Hak Söyleşiler

8,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
473 gösterim
Türkçe şiirin ayrık bir sesi ve en önemli modern ustalarından olan Ece Ayhan'dan apaçık bir (başka) saldırı-

Sanat dünyamızın 'marj'lara yakın duran sanatçılarıyla, durmadan esik 'marjinal'lere ve tarihe göndermeler yaparak kurduğu söyleşilerde, Ece Ayhan, Hayat'a, Dünya'ya, Sanat'a, Sanatçı'ya, Düzen'e ve İktidar'a cevabı zor sorular yöneltiyor. Kimi kez karşısındakini dinlemediği, cevabını yok saydığı oluyor, hedefi tam da kalbinden vurmak adına.

Daha önce Şiirin Bir Altın Çağı adlı kitapta başka söyleşiler ve yazılarla yan yana duran Hay Hak! Söyleşiler, bu kez bir başına, 'sıkı' bir kitap halinde.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2002
 • Sayfa Sayısı:
  124
 • ISBN:
  9789750803345
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Yusuf 
27 Haz 14:14 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Aktedron Fikret (Andoğlu): Fikret Andoğlu, her türlü, eski-yeni akademimizin ve öğretimin dışında dolaşmış, onlar tarafından da dışlanmış, resminin içinden çıkan şiddeti, kendini öldürüşü, genel evham mitosu ve benzer marifetleri ile benzersiz kişilikte birisi. Türkiye’de ilk gerçek dışavurumcu, çok az anlaşılmış, çok iyi bir ressam.

Hak Hak Söyleşiler, Ece AyhanHak Hak Söyleşiler, Ece Ayhan
Yusuf 
27 Haz 14:15 · Kitabı okudu · 8/10 puan

EA — Rant. Ricardo’nun bir rant kuramı vardır. Kasabadan en uzakta bulunan ‘son tarla’nın ürünü o ürünün piyasadaki fiyatını belirler. Düşünce de, resim de, şiir de... Böyledir ve bence çemberin en ucunda olunmalıdır.

Hak Hak Söyleşiler, Ece AyhanHak Hak Söyleşiler, Ece Ayhan