Giriş Yap

Hammurabi'nin Mührü - Babil

7.210 üzerinden
35 Puan · 4 İnceleme
455 syf.
·
7/10 puan
Kitabı alırken biraz heyecanlanmıştım Babil ve Hammurabi hakkında sonuçta diye ama doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir beklentiniz oluşmasın. Kitabın kahramanı imparatorluğunun 29. yılında olan Hammurabi mührünü taşıyan ..... burayı özellikle boş bırakıyorum merak edenler için diye sürüp gidiyor ve sürekli tekrarlanan olaylar bir ara kendimi kaybettim desem abartmış olmam. Tarihi isimler (şehir, tanrı , devlet büyükleri vs) çok sıktı, kitabın sonunda anlamları var ama ç.n şeklinde alta da yazılabilirdi daha pratik olurdu. Yani bir maceraya katılmak isteyenler için ideal ( asla bir İbn-i Sina'nın talebesi HEKİM kadar olamaz) ama bana birşey kazandırdığını söyleyemem. İyi okumalar.
Hammurabi'nin Mührü - Babil
Reklam
·
Reklamlar hakkında
455 syf.
·
71 günde okudu
·
8/10 puan
Hammurabi’nin mührü
Kitap Hammurabi’den değilde daha çok genç bir karakterin maceralarını anlatıyor. Kitapta en çok dikkate değer bölüm betimlemeler. Bir odanın, bir caddenin veya bir geminin tasviri tüm ayrıntıları ile verilmiş. Kokuların, yemeklerin tadı bile tüm ayrıntılarıyla verilmiş. Hikayeden çok bu detaylı anlatım beni şaşırttı. Son olarak, din simsarlarının kendi isteklerini dine alet etmelerinin zamanı olmadığı konusunda da önemli ip uçları var.
455 syf.
·
10 günde okudu
·
6/10 puan
İnsanlığın her devrinde her türlü yönetim şekline karşı hareketler bulunulmuştur. Bunlardan en etkililerinde dinin kullanılması ile yapılmıştır. Bu kitapta böyle bir harekete karşı Hammurabi gibi güçlü bir hükümdarın nasıl cevap verdiği anlatılmaktadır. Ancak bu anlatım yanında bir sürü gereksiz hikayenin asıl hikayeye karışması kitabı okumayı zorlaştırmaktadır.
455 syf.
·
8 günde okudu
·
5/10 puan
Ne olursa olsun Tarihi roman olsun diyenlerdenseniz veya Hammurabi dönemi ile ilgili bir araştırmanız varsa okuyabileceğiniz bir eser. Bir de okulda tarih öğretmeniniz mecbur kılmışsa. Her şeye rağmen kitap kendini okutuyor ancak biraz ağır ilerlediğini hatırlatmak isteriz.