Hamur Tatlısı Cinayeti Bir Taşra Polisiyesi - 2

9,3/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
674 gösterim
Disiplinsizlikte ısrarcı Franz,
Bir okul müdürünün cesedi,
Romantik hesaplaşmalar,
Hüzünlü blues ve hamur tatlısı.

Franz Eberhofer, Niederkaltenkirchen'in sakinliğine alışmış, ahırdan bozma evini bir şekle sokmuş, Susi'yle ilişkisini yoluna koymuştur. Elbette hayatında değişmeyen şeyler de vardır: Otoriteye ve ağabeyine karşı duruşu, Wolfi'nin barında geçirdiği saatler, babasının müzik tutkusu ve Büyükanne Lenerl'in eşsiz yemekleri.

Franz bu tekdüze hayatı kabullenmişken lise müdürü Höpfl'ün cansız bedeni demiryolunda bulununca işler rayından çıkacaktır. Kimsenin sevmediği Höpfl, sevgisizlik canına tak ettiği için intihar mı etmiştir yoksa bu, azımsanmayacak kadar çok şüphelinin olduğu bir cinayet vakası mıdır? Peki, her şey yolunda giderken Susi neden aniden İtalya'ya kaçmıştır ve Franz'ın cüce burunlu yeğeni neden amcasına bu kadar düşkündür?

"Eberhofer polisiyelerini halka açık yerlerde okurken dikkatli olun! Gülmekten rahat duramayacak, tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Hamur Tatlısı Cinayeti çok komik, heyecanlı ve eğlenceli!"
-denglers-buchkritik.de-

"Falk, Almanya'nın en başarılı ve üretken yazarlarından biri."
-Die Zeit -

"Kara mizah üslubuyla bu yerel polisiye, doğru yolda ilerliyor."
-FOCUS -

"Falk'ın birinci kitabı Kış Patatesi Köftesi'ni beğenenler ve ev yapımı iyi bir polisiye okumak isteyenler bayram edecek."
-Brigitte-

"Birinci sınıf polisiyelerin sadece İskandinavya'dan çıktığını söyleyenler bir daha düşünebilirler!"
-Tiroler Tageszeitung
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786053432883
 • Orijinal Adı:
  Dampfnudelblues
 • Çeviri:
  İlhan Yabantaş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Eda tan 
10 Nis 01:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aslinda yabanci yazar okumayi pek sevmem lakin bu üçlü seriyi severek okudum. Genel olarak bakildiginda basit bir konusu var gibi duruyor. Ama bu basitlik farkli bir tat katmis.. Okunasi bir seri. Tavsiye ederim.