Hanedanın Sürgün Öyküsü Başucumda Bir Avuç Vatan Toprağı

8,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
961 gösterim
"Osmanoğlu'nun Sürgünü" belgeseliyle Osmanlı Hanedan Vakfı tarafından onursal üyeliğe kabul edilen Kerime Senyücel, yaşayan Son Osmanlıların, sürgüne bizzat tanık olmuş hanedan üyelerinin anlattıklarını birinci ağızdan kaleme aldı. Osmanlı Hanedanı'nın sürgün günlerini yaşayan son mensupları ve onlarla yapılan son röportajlar... Sultan II. Abdülhamid'in torunu Ertuğrul Osman Osmanoğlu; Sultan II. Abdühamid'in kızı Ayşe Osmanoğlu'nun oğlu Osman Nami Osmanoğlu; Sultan I. Abdülmecid'in kızı Mediha Sultan'ın torunu, Damat Ferit Paşa'nın üvey torunu Fethi Sami Baltalimalı ve diğerleri... 600 yıllık imparatorluğun varisleri, hanedanın sürgünde yaşadıkları, bilinmeyen yıllar...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786050812381
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Peter McKENNITT HARPER 
28 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir akşamda bitirdiğim hüzün ve haksızlık dolu bir hatırat kitabıdır. Etkileyicidir, okunup bilgi birikimi yapılabilir, bakış açısını da farklı bir şekilde kullanıp değerlendirebilir. Belgesel tarzında, mutlaka okumanızı öneririm. Hiç bir insan kendi millî târihini inkâr etmemeli ve bilmelidir.

Kitaptan 1 Alıntı

Peter McKENNITT HARPER 
20 Eyl 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kültürünüze tutunmak olağanüstü önemli. Belki de hatıralarla dolu bir bavuldan sonra sizin için en önemli olan şey, diliniz.
Catherine Melek Sami

Hanedanın Sürgün Öyküsü, Kerime Şenyücel (Sayfa 189 - Catherine Melek Sami)Hanedanın Sürgün Öyküsü, Kerime Şenyücel (Sayfa 189 - Catherine Melek Sami)