1000Kitap Logosu
Hanım Sahabiler

Hanım Sahabiler

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

525 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 14 sa. 53 dk.
Adı
Hanım Sahabiler
Basım
Türkçe · Türkiye · Siyer Yayınları · 9 Mart 2020 (İlk yayınlanma: 2008) · Karton kapak · 9786057689603
Diğer baskılar
Hanım Sahabeler
Hanım Sahabiler
Bugün insanlığın, özellikle yeni nesillerin yetiştirilmesinde rol model olacak şahsiyetlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu açıktır. Bu ihtiyaca en güzel şekilde cevap verecek nesil, elbette bizzat Hz. Peygamber'in (sas) eğitiminden geçen sahâbe neslidir. Sahâbe, yaşamımızın her karesi için canlı ve pratik çözümlerle süslü birer hazinedir. Allah Resûlü'nün (sas) kızları ve kız torunlarından sonra onun (sas) en yakınında olan hanım sahâbîlerin hayatlarını ele aldığımız bu kitapta, hayatınızı aydınlatacak birbirinden güzel örnekler bulacaksınız. Hz. Ebû Bekir, Hz. Osman, Ebû Hüreyre, Zeyd b. Sâbit gibi yıldızların anneleri... Dikenler arasında nadide bir gül gibi açan Büsre bint Saffân... Eşini gerdekten şehâdete uğurlayan Cemile bint Abdullah... Allah Resûlü'nü (sas) evinde ağırlayan Ümmü Eyyûb... Yâd ellerde eşini kaybedip inancından taviz vermeden ayakta dimdik duran Ramle Hanım... Hemşire, doktor, âlime Ümmü Atiye... Ve gök kubbemizi aydınlatan daha nice hanım sahâbe... Gelin, o yıldız sahâbîlerin örnek hayatlarını, birlikte okuyup birlikte aydınlanalım.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

9.2
10 üzerinden
26 Puan · 7 İnceleme
525 syf.
·
Puan vermedi
#hanımsahabiler Gerdekten şehadete İslam'a kucak açan hanımlar İşkenceden korkmayan müslüman hanımlar Çocuklarını şehitliğe uğurlayan sahabiler... Bizlerin yaşamaktan çok uzak olduğu, Peygamber'imiz (s.a.s) zamanında yaşayan 50 hanımın hikayesini kısaca anlatan bir kitap. Okurken şaşırmamak elde değil. İslam dini için nelere katlanmış, ne zorlukların üstesinden gelmiş, bir gün bile açlık susuzluktan, gördükleri iskencelerden şikayet etmemiş; aksine hep şükredip pes etmeden savasmislar. Okuyup, ders çıkarıp, örnek alacağımız bir eser. Hepsinin adını hikayesini hatirlayamasaniz da 2-3 tanesini kesin unutamayacak, etkisinden kurtulamayacaksınız. Benim aklımdan çıkmayanlar; Esma Bint Ebu Bekir (r.anha) Hint Bint Utbe (r.anha) Hikayelerini merak edip okumanizi tavsiye ederim
Hanım Sahabiler
9.2/10 · 151 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
525 syf.
·
7 günde
·
Puan vermedi
بسم الله الرحمن الرحيم Muhammed emin Yıldırım hocanın bir sohbetinde Resûlullah'ı sevmeye Ashabını sevmekle başlayabiliriz dediğini işittiğimde niyetlenmiştim Sahabi hayatını okumaya, öğrenmeye, onları örnek almaya bu kitaba da Gül kokulu Peygamberimin doğduğu o mübarek haftada başlamam çok güzel bir tevafuk oldu ♡ Allah Resulü (sas), "Ashabım yıldızlar gibidir, onlardan hangisine uyarsanız hidayete erersiniz." buyurmuştur. Bizlerinde her birinin hayatından alacağımız çok büyük dersler var. Esma bint Umeys'in şahsiyetinden, oğlu Abdullah b. Zübeyr'in öldürülüp başının kesilmesi bedenini günlerce meydanda asılı bırakıp "Annesi ricada bulunmadığı sürece indirmeyeceğiz." diyen Haccâc'ın sözlerine kulak asmayan metanet sahibi Esma bint Ebûbekir'in sabrından, Uhud savaşında müşriklere karşı Resûlullah'ın sağında solunda önünde arkasında savaşan, aynı zamanda yaralanan oğlunun yarasını sarıp "Haydi oğlum kalk müşriklerle savaş." dedikten sonra tekrardan Peygamberin (sas) yanında savaşmaya devam eden Nesibe bint Ka'b'ın Resûlullah sevgisinden, çeşitli işkencelere maruz kalıp ilk kadın Şehide olan Sümeyye bint Hayyat'ın sabrından, işkencelerden kaçıp çöllerde tek başına  kilometrelerce yol alıp Allah'a ve Resûlüne hicret eden Ümmü Gülsüm bint Utbe'den, En sevdiği hurma bahçesini Rabbine borç veren Ebû Dahdâh'ın cömertliğinden, Resûlullah'a evlerini veren ve üst katında o rahatsız olur diye yürümeye çekinen Ebû Eyyûb el Ensari ve eşinden ve yüzlercesinden öğreneceğimiz, ders alacağımız şeyler var ve en önemlisi de onlarca hayatı okuyup her birinde Resûlullah'ın izinin olması Efendimizi tanımak için Onu sevmek için Onu örnek alıp sünnetiyle yaşayabilmek için hayatımıza ışık tutuyor olmalarıydı. Rabbim hepsinden ve bu kitapta bizleri sahabe hanımlara buluşturan yazarlarımızdan razı olsun. 🌿 Hanım sahabiler-Abdullah Kara, Hilal Kara
Hanım Sahabiler
9.2/10 · 151 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
9 günde
·
9/10 puan
Peygamber Efendimizin kızlarından başlayarak hanım sahabelerin hayatlarının ve Müslüman olma süreçlerinin anlatıldığı bir kitap. Ayrıca bu süreçlerde insan bedenini ve ruhunu zorlayacak işkencelere karşı dimdik duruşlarının anlatıldığı güzel bir kitap. Dili açık anlaşılır ve okunabilir bir kitap. Kütüphanenizde bulundurmak faydalı olacaktır.
Hanım Sahabeler
9.2/10 · 151 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
46 günde
·
10/10 puan
Hamdolsun kitap bugün bitti fakat nasıl bitmek .. okudukca ben bittim ; Annelerin imanlarına yaşadıklarına bakıp da şimdiki halimize bakip binlerce kez kahroldum.. Onların imanlarının zerresi olsaydi bizlerde şimdi halimiz bu olmazdı ahh ne yazık ki ,ne yazık ! ...... Kitap Peygamber Efendimiz asmın en büyük kızları olan Zeynep Annemizle başlıyor ve zamanında köle olup Islâm ile aydınlığa ve hürriyetine kavuşan Zinnîre Annemizle sona eriyor . Kitapta toplam 50 Anneden bahsediliyor. Çok kapsamlı olmamakla birlikte Sahabe okumaları için özellikle de Anneleri okumaya başlayacak olanlara ve Hanım sahabeleri daha yakından tanımak isteyenlere payeler sunuyor. Içind çok kıymetli anektodlar ve bizlerin dahi şuan uygulayabileceği dersler çıkarabileceği noktalar yer alıyor. ...... Iyi okumalar dilerim,kesinlikle tavsiyemdir.
『Şemsüş şitâ』
『Şemsüş şitâ』
Hanım Sahabeler
9.2/10 · 151 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Günümüz kadınlarının başucu kitaplarından biri. Özellikle sahabe tavrını ortaya koyabilmek için sahabenin hayatı ve davranışları çok iyi öğrenilmesi gerekiyor. Elbette sahabe hayatından birçok örnek biliyoruz ama bunun yanında kadın sahabelerin daha farklı bir yeri olduğunu görüyoruz. Hani bazen biz kadınlar kendi kendimize deriz " ben Hz Ali gibi savaşlara kılıç sallayamam " ama en az 1 sahabe annemiz gibi evine ve erine en iyi şekilde sahip çıkabiliriz.
Hanım Sahabeler
9.2/10 · 151 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.