Harabelerin Çiçeği

8,2/10  (20 Oy) · 
68 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.456 gösterim
HARABELERİN ÇİÇEĞİ, Reşat Nuri Güntekin'in "Cemil Nimet" takma adıyla yazdığı, 1981'de Zaman gazetesinde tefrika edilen ilk romanı. Yoksul insanların sımsıcak, içten gülümseyişlerinden ışıyan bir güzelliğin çerçevesi. Çelişkiler, düşler, özleyişler ve acımasız bir hayatın zorlukları. Acılar ve sevinç. Umut ve sevgi. İnsanca yaşamanın anlamını resmeden bir eser.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1999
 • Sayfa Sayısı:
  183
 • ISBN:
  9789751003040
 • Yayınevi:
  İnkilâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Yaren 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · Puan vermedi

Normalde okuduğum bir kitabı bir daha okuyamam fakat bu kitabı iki kez okudum ve bir daha okurum .Eğer bir kitap beni etkilemişse o kitabı unutmam.Harabelerin Çiçeği de aynen böyle bir kitap.Okurken insan kendini öyle bir kaptırıyor ki sanki yüzü yanan bendim sanki berbat bir evliliği olan hayatı zindan olan bendim.Kesinlikle okumalısınız.

Rukiye Egl 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mükemmel ve biraz da beni anlatıyor. İnsanlardan ötede, kırılmış, üzgün ve her şeye rağmen sevgi, fedakarlık dolu bir yüreği olan bir insan.. İşte o benim..

Çiğdem develi 
05 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumun iz bırakan kitaplarından biriydi.Olayları bire bir yaşadım sanki.Şiddetle okumanızı tavsiye ederim....

Mustafa Coskun 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 3/10 puan

Reşat Nuri Güntekin'in yazarken sıkılıp kısa kestiği bir roman ile Eski Ahbap isimli uzun bir hikaye ve Boyunduruk isimli uzun hikaye ile kısa roman arası bir eserinden müteşekkil bir kitap. Reşat Nuri'nin tarzını yansıtmasına rağmen, vasat bir kitap olmaktan kurtulamamış kanımca. Reşat Nuri'nin diğer kitaplarını tercih ederim.