6,0/10  (4 Oy) · 
48 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.332 gösterim
17. Yüzyıl Osmanlı Sarayında cinsel gücü elinden alınmış bir haremağası, ölümü beklerken çıldıran bir şehzade, kardeş katli, iktidar mücadelesi, entrika, aşk, şiddet ve cinsellik...
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  99
 • ISBN:
  9786054607198
 • Yayınevi:
  Destek Yayınevi
 • Kitabın Türü:
DUA 
 13 Kas 2017 · Kitabı okudu

Osmanlı devrinde ülkesinden zorla kaçırılıp Osmanlıya getirilen Süleyman Ağa'nın önce hadım edilip hareme sokulması ve sonrasında yaşadığı olaylar. Padişahın kardeşlerini öldürtmesi, deli olan kardeşinin kafese hapsedilmesi, kadınlar, kızlar sansürsüz çizimleriyle harem hayatı çizgi romanı. Zülfü Livaneli'nin kitaba katkısını çözemedim. Bilinen Osmanlı yaşamı farklı bir şey yoktu.

Cavanşir Gadimov 
01 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Bu kitabı birincisi üstünde Zülfü Livaneli ismi yazdığı için okudum. İkincisi ise bu sefer bir çizgi roman deneyeyim diye. Ama beğenme durumum sadece yüzde 50'de kaldı. Osmanlı dönemindeki saray kavgaları, iktidar savaşlarını çok iyi anlatmış. Ancak bir yandan da sanki dönemin bütün kötü yanlarını bir arada toplayan bir çizgi roman olmuş. Sanki o dönemde hiç olumlu şey yaşanmamış gibi. Haremi ise oryantalist bir bakış açısıyla sadece çıplak kızların olduğu, şehvet arularının hep dorukta olduğu bir yer olarak tavsir etmiş.
Ayrıntılı kitap incelemesi için: http://kitapokurum.blogspot.com.tr/...kun-harem-cizgi.html

seher 
 26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Zülfü Livaneli'nin Harem kitabı Engereğin Gözündeki Kamaşma kitabının Çağrı Coşkun tarafından çizgi romana çevrilmesidir. Çizgi roman okumayı sevenlere tavsiye ederim.