Harita Koruyucuları

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
148 gösterim
Harita Koruyucuları, gerçekten de bizim bugünümüze, dünden gelen bir anlatı. Dünden geliyor ama dünü, bugünü ve yarını bir bütün olarak algılatıyor. Mimar Sinan'ın bir yapısındaki kitabeyle bir anda zaman birleşiyor.

Oldukça akıcı bir dille yazan Esra Bahadır Cesar, bu ilk romanıyla bize daha nice güzel anlatının müjdesini veriyor.

Genç kuşaklarımıza, eskimeyen, pörsümeyen, solmayan evrensel insanî değerleri anlatmanın belki de en doğal ve en etkin yolu böylesi bir dil ve kurgu olsa gerek.

Genellikle ilk romanlar otobiyografiktir. Ama Cesar, bu kuralı da büyük oranda aşarak, edebî birikimini ve manevî zenginliğini yalın bir anlatımla bize yansıtabiliyor.

Bu güzel misafirin evimize, gönlümüze ve dilimize konuk olması çok sevindirici. Cesar'ın fantastik anlatıma duyduğu ilgi, anlatıya ayrı bir nitelik kazandırıyor.

Edebiyatımız adına bu misafire hoş geldin, diyorum...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789759968434
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Esra hanımefendiyle Beyazıt kitap fuarında tanıştım,kitabınıda o vesileyle tanımış oldum,gençlere yönelik bir kitap,hernekadar konu 10.sınıf öğrencileri arasında geciyor olsada bana kalırsa ortaokul öğrencilerine hitap edecek düzeyde.. Yeni yazar olmasına ragmen anlatımı acık fakat benı hiç sarmadı,cok sıkıldım okurken..
Yazım hayatında Esra hanımefendiye basarılar diliyorum..