Haritada Kaybolmak

8,7/10  (6 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
320 gösterim
Kraliçe'yi Kurtarmak adlı kitabıyla matematiği sevmeyen çocuklara bile problem çözdüren Tumanov, becerisini bu kez coğrafya alanında kullanıyor. Soluk soluğa bir macerada çaresiz kalan kahramanlara yardımcı olmak isteyen çocuklar bu kez harita ve ansiklopedi karıştırmanın ne kadar da eğlenceli olabileciğinin farkına varacaklar...

Haritada Kaybolmak'ta iki kardeşin başlarına açtıkları dertten kurtulması, harita kullanma becerilerine bağlı! Bilmecelerde ipuçları verilen ülkelerin, dünya haritası ve ansiklopedi kullanılarak çözülmesiyle ilerleyen roman, hem öğrenmeyi eğlenceli kılıyor, hem de coğrafyanın yaşamımızdaki önemini vurguluyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789756227268
 • Orijinal Adı:
  Old Scroll
 • Çeviri:
  Mine Kazmaoğlu
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:

gerçekten okumaya değer bir kitap kendinizi içinde gibi hissedeceksiniz okurken zamanın farkına bile varamayacaksınız. bütün yaş grupları içinde yer alıyor yazarın kraliçe yi kurtarmak tan sonra yazdığı bu kitap gerçekten çok ilginç ve haliyle güzel ;)

Serpil Ağ 
18 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir kez daha, kızım için anlam ve değeri çok önemli olan bir kitapla karşınızdayım. Kitap çok geç olana kadar, babaannesine ve dedesine nasıl davranacaklarını fark edemeyen iki çocukla ilgilidir. Kitabı okuduktan sonra bizlere bahşedilen hayatı; çocukluktan yaşlılığa kadar geçen, o mucizevi süreci keşfedecek ayrıca, kızım ve benim yaptığım gibi, küreyi önünüze alıp yazarın bahsettiği yerleri keşfetmenin tadına varacaksınız. Kanada'da Batı Ontario Üniversitesi'nde ders veren bir eğitimci olan yazarın, okurken sizleri sıkmayan, nezih bir dil ile yazmış olduğu kitaplarını mutlaka temin edin. Pişman olmazsınız...

IRMAKK70 
30 Nis 15:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Guzel, surukleyici bir cocuk- genclik kitabi. Cografyayi sevmeyen ya da anlamakta zorlanan cocuklar icin faydali bir eser. Umarim oglumda okudugunda benim kadar sever:))