Harry Potter und die Heiligtümer des Todes

·
Okunma
·
Beğeni
·
9.158
Gösterim
Adı:
Harry Potter und die Heiligtümer des Todes
Sayfa sayısı:
768
Format:
Karton kapak
ISBN:
9783551577771
Kitabın türü:
Dil:
German
Ülke:
Germany
Yayınevi:
Carlsen Publisher
Baskılar:
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
Harry Potter and the Deathly Hallows
Harry Potter und die Heiligtümer des Todes
An eine Rückkehr nach Hogwarts ist für Harry nicht zu denken. Er muss alles daransetzen, die übrigen Horkruxe zu finden. Erst wenn sie zerstört sind, kann Voldemorts Schreckensherrschaft vergehen. Mit Ron und Hermine an seiner Seite begibt sich Harry auf eine gefährliche Reise durch das ganze Land. Als die drei auf die rätselhaften Heiligtümer des Todes stoßen, muss Harry sich entscheiden. Soll er dieser Spur folgen? Doch welche Wahl er auch trifft – am Ende des Weges wird der Dunkle Lord auf ihn warten …

Dies ist der siebte und letzte Band der international erfolgreichen Harry-Potter-Serie, die Generationen geprägt hat.
690 syf.
Her şey nasıl Felsefe Taşı ile başladıysa, Ölüm Yadigarları ile de bitti. En ağlamaklı olarak düşündüğüm Melez Prens kitabını geçti. Artık her şeyin sona erdiği, her şeyin aydınlığa kavuştuğu bir kitap olarak kalacak. Bundan sonra her şey güzel olacak lakin, asla sevdiklerimizi geri getiremeyeceğiz. Ama bazılarımızın dediği gibi: Bedeller, ödenmek içindir. Tek kelimeyle: ''MÜKEMMMELDİ''...
690 syf.
·15 günde·10/10
Şimdiye kadar okuduğum tüm kitapları/serileri bir köşeye çekiyorum. Çünkü Harry Potter ve Ölüm Yadigârları, zirvede! Yalnızca fantastik kitaplarda değil bence tüm kurgu kitapları arasında böyle. Çünkü Harry Potter bir fantastik seriden çok daha fazlası.
Yıllarca bir spoiler bile yemeden büyüdüğüm için kendimi tebrik ederim. Çocuk kitabı bu diyerek seriyi okutmayan, izletmeyen arkadaşlarıma da sevgilerimi yolluyorum. Küçükken okusam herhalde bu kadar derinlere inemezdim.
Tahmin ettiğim çoğu şey gerçekleşti ama beni çok şaşırtan şeyler de oldu. Ağladım, çok da güldüm. İçim acıdı bazen, kimi zaman da sımsıcak hissettim. Harry Potter serisi benim için her zaman çok özel bir yere sahip olacak. Defalarca okuyacağımı da biliyorum. Kaldı ki ben normalde bir kitabı ikinci kez okumam.
Yaklaşık 3 paket post-it bitirdim yalnızca bu kitap için. İşaretlediğim alıntıları siz düşünün.
Sayfalarca yazsam da seri veya son kitap hakkındaki duygularımı aktarabileceğimi sanmıyorum. Okuyan arkadaşlarım ile saatler, günler süren sohbetler ancak beni doyurabilir. Bütün taşlar o kadar güzel yerine oturdu ki. Hani derler ya 'içimin yağları eridi' tam da öyle.
Ayrıca bir yazar ile tanışıp sohbet etme şansınız olacak denseydi bir dakika bile düşünmeden J. K. Rowling derdim. Bir yazarın kitabı nasıl kurgulayıp - özellikle seriyse- yazdığını çok iyi bildiğim için gerçekten hayran kaldım.
Sırada, kendime geldikten ve filmleri izledikten sonra her şeyi bilerek seriyi baştan okumak var.
Son olarak, sadece filmini izleyen kişiler varsa mutlaka kitapları da okuyun. Henüz Harry Potter ile, Sağ Kalan Çocuk'la tanışmamış olanlarınız varsa çok şey kaçırdığınızı söylemek isterim.
690 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Hayatımda okuduğum en ölümlü kitaptı o zamanlar. Son 100 sayfaya ağlamaklı başlayıp ağlamaklı bitirmiştim fakat kitap bitirince de evin içinde koşturup "Bittiii bittii" bağırışları yapmadım değil. JK Rowling'e ölümler konusunda hala daha kızgınımdır. Özellikle beni en etkileyen ikizlerin vahim durumu olmuştu. Her güzel şeyin bir sonu vardı ve bu sonu 2 yıl önce tattım. Bu nedenle aklıma pek bir şey gelmiyor. Tek diyeceğim şey: Neden 19 sayfacık bir gelecek??!
690 syf.
·Beğendi·10/10
Rowling in bu kitaptan sonra siyasi bir kitap yazmış olması beni hiç şaşırtmadı. Zaten bu kitabı okurken farkedersiniz. Gerçek dünyadaki "darbe" yi büyücüler dünyasına uyarlayarak gençlere bu durumda nasıl davranılması gerektiğini gayet iyi bir şekilde gösteriyor.
690 syf.
·Beğendi·10/10
Çağ.
Kim bilebilirdi ki, yeni bir nesil gelecek ve bu çağlara sığmayan kitabı listelerde aşağı çekeceğini. Birinci ve yedinci kitapın aynı anda yazılmaya başlandığı göz önüne alınırsa kitaplara tek tek yorum yazmakta absürd kaçar belki. Harry Potter bir bütündür, her kitap bulmacanın bir parçasıdır ve seri başlı başına bir neslin gökyüzünü görmek ve hayal kurmak için tırmandığı bir merdivendir.
O halde şöyle bitirmenin sakıncası yoktur sanıyorum.
"After all this time?
Always."
690 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Harry Potter serisi ile öğrencilerim ve Harry Potter'ı çocukken okuyan arkadaşlarım tarafından şiddetle tavsiye edilmesi ile karşılaştım..Öğrencimin kitaplarını alıp okumaya başladım..

Okuduğum bir cok kitaptan daha fazla etkilendiğimi söylemem gerekir.
Yazarın kurduğu Hogwarts Büyücülük Okulunda bulunmak isterdim.Voldemort ile savaşarak arkadaşlarıma yardım etmek,Zümrüdü Anka Yoldaşlığının bir üyesi olmak isterdim..Şuan bile kitapları bitirebildiğim için hem mutluyum hem de birazcık buruk..

7 kitabı kütüphanemdeki enler bölümüne ekleyip yeniden okumayı planlıyorum..

Eğer hala Harry Potter'ı okumadıysanız hayatınızda çok önemli bir serüvene başlamamışsınızdır demektir.Bu serüvene başlayıpta bittiği için üzgünseniz aynı duyguları paylaşıyoruz demektir.

#HarryPotter
690 syf.
·Beğendi·10/10
2018 yılı Harry Potter kitaplarıyla tanışma serüvenimle geçti. Ve bitti.. Hala daha tam anlamıyla bittiğini kabul etmemek için direniyorum. Öyle hüzünlüyüm ki, beni bambaşka dünyalara götüren, hem güzel hem kötü duygular yaşatan bir başka evrenim son buldu. Kaçamaktı benim için, yanımdayken istediğim her an başka dünyaya adım atabileceğimi bildiğim bir mücevherdi. Severus, Sirius, Tonks, Lupin ve Fred... En çok üzüldüğüm isimler. Severus ise en çok takdir ettiğim karakter. Bu seriyi okumayan, bu serüvene katılmayan insanlara üzülüyorum.
Cocuklugumu yasadigim bir seri idi benim icin.
Bir cocugun tum olanlara ragmen yalnizligini en derinlerde hissettigim, arkadaşligin en saf hallerine tanık oldugum karsiliksiz, menfaatsiz çıkarsiz temiz duygularla baglarla islenmis mukemmel bir kurgunun bize neler kattığını uzun uzadiya anlatabilirim. Değer yargılarının bize verdiği kazandırdığı bir cocuk korkunun karsisinda en buyuk korkusu olan korkmanin ve bu bu korkunun uzerine en tehlikeli dusmaniyla karşılaşması ve bu savasta kazanan tarafın saf sevginin oldugunu net bir sekilde gostermis oldu.Bana cok sey katan kendimle buyuyen bir seri ile yasadim her duyguyu.Hayallerimin kahramani J.K.ROWLING'e tesekkur ediyorum.
690 syf.
·Beğendi·9/10
Üç kere okuduğum ve her seferinde yeni detaylar fark ettiğim bu kitaba inceleme yapmamak olmazdı. Harry Potter'ın okuduğum ikinci kitabıdır kendileri. İçinde en çok macera ve en çok hüzün barındıran kitabı da budur. Rowling bütün gizemleri-King's Cross hariç- bu kitabıyla birlikte nihayete erdirir ve son derece duygusal ve mutlu bir sonla seriyi bitirir. Eski bir dostumuzu uğurlar gibi uğurlarız Harry'i, Peron Dokuz Üç Çeyrek'ten.

Buradan sonrası içerik hakkında bilgi içerir. Dumbledore Snape yüzünden ölmüş, Melez Prens'in kim olduğu açığa çıkmış, Snape okulu terk etmiştir. Dumbledore'un Kara Göl'de yapılan cenazesinin ardından anka kuşu Fawkes'un okuldan gittiğini gören Harry de Hogwarts'ı bırakıp Dumbledore'un ona verdiği görevi yerine getirmeye, Voldemort'un ruhunun parçalarını koyduğu Hortkuluk'ları bulmaya kararlıdır. Kambersiz düğün olmaz. Ron ve Hermione de ona katılır. Sihir Bakanı Scrimgeour, Kovuk'ta yapılan Bill Weasley ve Fleur Delacour'un düğününden bir gün önce, Harry'nin doğum gününde Kovuk'a gelir. Dumbledore'un her biri birbirinden anlamsız miraslarını bırakır onlara. Hermione'ye Ozan Beedle'ın Hikayeleri, Ron'a kendi icadı ışıkemeri, Harry'ye ise ilk yakaladığı snitch'i ve Gryfindor'un kılıcını bırakmıştır. Dumbledore'un her zamanki bilmece gibi işlerinden olan bu hediyeler kitap boyunca anlam kazanacak ve Dumbledore öldükten sonra bile Harry'i korumaya devam edecektir. Yolculuk boyunca Harry ile Ron'un dostluğu bir kez daha sınanacaktır.

Rita Skeeter'ın yazdığı biyografiyle Dumbledore hakkında yeni bilgilere ulaşan Harry'nin ona olan güvensizliği artar. Dumbledore'un Grindelwald'la geçirdiği karanlık mazi aydınlanırken Harry Hortkuluklar'a karşı muhtemel bir silahın varlığını keşfeder: Ölüm Yadigarları. Görünmezlik Pelerini, Diriltme taşı ve bütün hikaye boyunca elden ele dolaşan dünyanın en güçlü asası Mürver Asa. Bir yandan Hortkuluklar'ı bir yandan Yadigarlar'ı arayan Harry sonunda Hogwarts'a gelecek ve her şeyi sona erdirecek olan nihai savaşı başlatacaktır. Zümrüdüanka Yoldaşlığı üyeleri birer birer Hogwarts'a gelir, okuldaki öğrenciler, Grawp ve hocalara katılıp Voldemort'un Ölüm Yiyen, kurt-adam ve devlerden oluşan amansız ordusuna karşı mücadele verir. Bu arada Harry Snape sayesinde öğrendiği bilgiler sayesinde geçmişiyle alakalı çok önemli şeyler öğrenir.

Bu kitabı okuyalı neredeyse 8 sene oluyor ve neredeyse her bir ayrıntısını hatırlıyorum. Şöyle sorabilirsiniz: "After all this time?" Ben de size "Always." diye cevap veririm. Kitabın sonunda içinizde oluşan boşluk duygusunu boşuna kapatmaya çalışmayın. Keyifli okumalar...
690 syf.
·Beğendi·9/10
Serinin diğer kitapları gibi bu kitap da bir kitaptan fazlası benim için. Aslında bu kitap için değerlendirme yazmaya da gerek yok bence. Kalın sayılacak bir kitap olmasına rağmen nasıl sonuna geldiğimi anlamadan okudum her okuyuşumda. Çocuk kitabı olduğunu düşünen varsa düşünmesin, Harry Potter'ın yaşı olmaz.
690 syf.
·4 günde·9/10
Takibe başladığım müthiş serinin son kitabı. Okuduğumda hem seriyi bitirmiş olmam hem de karakterlerle vedalaşmamın verdiği o hüznü kalbimde hissettim. (Neyse ki yeni çıkan Harry Potter lanetli çocuk kitabı var, onu okuyacağım tesellisi ile avutuyorum kendimi.) Adeta bir arkadaşa dönüşen, yedi seri boyunca maceradan maceraya koşan potter hayatımdan çıkmış gibi hissettim. Karakterleri iyiki tanımışım dedim. Harika bir sondu. Yazarın hayal gücü inanılmaz, anlatımı akıcı ve kitapların çevirisi de oldukça başarılıydı.
Keyfini çıkara çıkara okuyun..
690 syf.
·Beğendi·10/10
Benim için yeri en apayrı olan seri en sevdiğim kitaplar ilk bu seriyle kitap aşkının bende başladığı bu seri okuyup filmleriyle beraber bu seriyle büyüdüğüm kitap ne kadar anltsam sevgim bitmez bu büyülü dünyaya karakterlerine konusu herşeyiyle harikulade bi dünya okumayan her yaştan insana kesinlikle tavsiye ediyorum bu muhteşem büyülü dünyadan kimse mahrum kalmasın
"Son bir şey daha," dedi Harry. "Bu gerçek mi? Ya da kafamda kurduğum bir şey mi?"
Dumbledore içtenlikle ona baktı, parlak beyaz bir duman Harry i sararken, kulaklarına gelen ses güçlü ve yüksekti.
"Tabi ki bu kafanın içinde gerçekleşiyor, Harry ama neden gerçek olmadığı manasına gelsin ki?"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Harry Potter und die Heiligtümer des Todes
Sayfa sayısı:
768
Format:
Karton kapak
ISBN:
9783551577771
Kitabın türü:
Dil:
German
Ülke:
Germany
Yayınevi:
Carlsen Publisher
Baskılar:
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
Harry Potter and the Deathly Hallows
Harry Potter und die Heiligtümer des Todes
An eine Rückkehr nach Hogwarts ist für Harry nicht zu denken. Er muss alles daransetzen, die übrigen Horkruxe zu finden. Erst wenn sie zerstört sind, kann Voldemorts Schreckensherrschaft vergehen. Mit Ron und Hermine an seiner Seite begibt sich Harry auf eine gefährliche Reise durch das ganze Land. Als die drei auf die rätselhaften Heiligtümer des Todes stoßen, muss Harry sich entscheiden. Soll er dieser Spur folgen? Doch welche Wahl er auch trifft – am Ende des Weges wird der Dunkle Lord auf ihn warten …

Dies ist der siebte und letzte Band der international erfolgreichen Harry-Potter-Serie, die Generationen geprägt hat.

Kitabı okuyanlar 3.473 okur

  • Nuray Ertürk

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları