Harry Potter und die Kammer des Schreckens (Harry Potter 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
13.093
Gösterim
Adı:
Harry Potter und die Kammer des Schreckens
Alt başlık:
Harry Potter 2
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9783551354020
Kitabın türü:
Dil:
German
Ülke:
Germany
Yayınevi:
Carlsen
Baskılar:
Harry Potter ve Sırlar Odası
Harry Potter Ve Sırlar Odası
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry Potter und die Kammer des Schreckens
Endlich wieder Schule! Einen solchen Seufzer kann nur der ausstoßen, dessen Ferien scheußlich waren: Harry Potter. Doch wie im vergangenen Schuljahr stehen nicht nur Zaubertrankunterricht und Verwandlung auf dem Programm. Ein grauenhaftes Etwas treibt sein Unwesen in der Schule. Wird Harry mit Hilfe seiner Freunde Ron und Hermine das Rätsel lösen und Hogwarts von den dunklen Mächten befreien können?

Dies ist der zweite Band der international erfolgreichen Harry-Potter-Serie, die Generationen geprägt hat.
314 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Bu güzel serinin bu güzel ikinci kitabına fantastik polisiye desem herhalde çok da yanlış bir şey söylemiş olmam. Zaten J. K. Rownling’in farklı mahlas ile yazdığı polisiye seriyi de göz önünde bulundurursak polisiyeye yakınlığını da görmüş oluruz. Hogwarts ise en ince ayrıntısına kadar kendi içinde apayrı bir fantastik dünya ve apayrı bir sihirli atmosfer ve bu güzel serinin en güzel tarafı da içinde barındırdığı polisiye esintiler.

Kitap kendisine aşırı ama aşırı bir şekilde bağlıyor, okumaya ara verdiğinizde, uyumadan önce veya rüyanızda kesinlikle size kendini hatırlatıyor. Dediğim gibi, polisiye romanı okuyormuş gibi Harry, Ron ve Hermione ile Slytherin'in Varisi’ni ararken roman içinde birçok unsuru ve delili de takip edeceksiniz. Eminim ki birçok delilden faydalanıp doğru sonuca ulaşacak ve birçok delilde de Rownling tarafından ters köşeye yatırılacaksınız. Kitap boyunca şüphelendiğim bir şey vardı ki kitabın sonucunda da sadece göründüğü gibi olmasına çok şaşırdım. Rownling bu dediğim unsuru okura karşı çok güzel yem olarak kullanmış.

İlk kitapta geçen birkaç cümleyi hatırlayınca aslında ikinci kitabın ana konusunu verdiğini fark ettim. Üçüncü kitabın ana konusunu bildiğim için de Rownling’in bu kitabında da sıradaki gelecek kitabına gönderme yaptığını görmek çok kolay ama keşke bu güzel seriyi yazım zamanı okuma şerefine nail olabilseydim de yeni bir kitabı beklemenin heyecanını yaşayabilseydim, aralardan bu kısa göndermeleri fark edebilmekle uğraşsaydım. Neyse şimdi de bu yaşlarda okumanın zevkini yaşıyorum, Allah okumama imkân tanıyanlardan razı olsun 

Kitapta ise unutamayacağım, çok sevdiğim ve bir o kadar üzüldüğüm karakter Dobby, çok üzdün be Dobby ve çok da fazla sevimlisin.
314 syf.
·10/10
Harry Potter bambaşka bir dünya ve Rowling bu dünyayı çok iyi kurgulamış bir usta olarak bir kez daha karşımıza çıkıyor. Günümüzde insanlar her ne kadar film izlemeyi kitap okumaya tercih etmiş olsalarda, bu Rowling'i okumadan öncesine kadar sürebilir en fazla. İyi ki varsın Rowling...
314 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın başları çok eğlenceli..Ancak sonlara doğru açıkçası biraz sıkıcı olmaya başlıyor. Başlarını ben severek okudum . Ama sonralı sıkıcı olduğundan dolayı okumak istemedim . O yüzden arada başka kitaplara da kaydım. Ama bitirmeden bırakmak istemediğim için tekrar o sıkıcı yere geri döndüm:):) ve en sonunda kitabi bitirdim."SİMYACI"adlı kiitabi okumak istiyordum .Harry Potteri bitirdim ve simdi o kitaba başlayacagim. Sonuc olarak Harry Potterle ilgili sayfası fazla gelebilir ama ben yinede az şeyin içinde çok şey anlatılmış diyeyim .Okumanızı da isterim . Birçoğunuz bence benimle aynı düşünceler içerisinde olacaktır .
314 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Harry potter serisi, benim ortaokul zamanlarında kitap okumaya başlama sebebim oldu.. Rowling'in kurguladığı dünya, o yaşlarda hayal dünyamı genişletti ve kitaplar sayesinde daha mutlu ve heyecanlı bir evrende yaşamaya başlamıştım.. Fantastik dünyaya girişim, ilk heyecanlarım, üst üste kitap bitirişlerim.. O gün bu gündür iyiki kitaplar var diyorum, ve özlem duyduğum bu kitapları tekrar aldım okuyorum.. Fantastiğin yaşı yok.. Şu yaşadığımız evren zevk vermiyorsa sebebi Rowling ve Tolkien'dir.. Var olun ;)
314 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Ve yine mükemmel soluk aldırmaz bir macera. Bence muazzam bir üsluba sahip. Kitabı elinizden bırakmanız mümkün değil. Kitabın sonunu hiç merak etmeye fırsatım olmadı çünkü düşündüğüm sadece bir sonraki paragraftı.
314 syf.
·19 günde·Puan vermedi
Harry potter çok farklı bir dünya... Filmi muhteşem ama kitap daha bir muhteşem....Filmini herkes izlemiştir ama bence kitabını da herkes okumalı..:)İyi okumalar
314 syf.
·Beğendi·10/10
Buraya yazacağım ilk satırların Harry Potter ile ilgili olması heyecanıyla duygularımı ve düşüncelerimi aktarmaya geçiyorum.
Harry Potter sıkça duyduğum şekilde "çocuk kitabı " olarak anılsada bence her yaş kesimi okuyabilir .Hemde her zaman...
Harry Potter çoğumuza göre "çocuk kitabı"değil hatta birnevi çocukluğumuzun kitabı .
Zihnimin en genç kısmı Harry Potter serisi ile kaplı .
En köşeler oynadığımız Harry Potter oyunları ile süslenmiş durumda .
Böyle olunca da Harry Potter "çocuk kitabı"değil de çocukluğumun ve her zaman geleceğimin bir kitabı olacak .
Biraz ciddi bir cümle kurmuş olsamda konu bu seri ile ilgili olunca cidden böyle cümleler gerekiyor bazen.
J.K Rowling bize sadece bir kitap serisi bırakmadı aslında.Bize Hogwarts'ın içine götürdü .Hepimiz büyücülük okulundaydık hayal dünyamızda. Bazılarımız aynı tarafta bazılarımız karşı taraftaydık ama ne olursa olsun hepimiz yine Hogwartsdaydık.
Hayal dünyamız büyülerle dolup taşarken biz bu büyülerle büyüdük ve birçok şeyi öğrendik .
Harry bize her zorlukta pes etmemeyi ve her zaman güçlu durmamızı öğretti .
Hermione zekiliği ve ders çalışmanın yararlarını gözler önüne sundu .
Ron ise her zaman sevinç kaynağımızdı.
İçimizde bulunan bazı şeylerin temsiliydi.
J.K.Rowling bu ve bundan daha fazlasını kattı her zaman bize .
İşte bu yüzden bu satırları yazıyorum .
Hala okumayanlar için ,bu seriye ön yargılı davrananlar için ,kitabı okumayı geç filmini bile izlemeyip anlamsız konuşanlar için ve bunun gibi birçok kişi için yazıyorum .
Umarım birgün bizim gibi Hogwarts'a katılırsınız.
Herkese yerimiz var .
Belki birkaç kişi hariç ...
Lumos
314 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Harry Potter ve Sırlar Odası... Serinin ikinci kitabı yine harikaydı. Kitabın nasıl bittiğini anlayamadım; dili sade, akıcı bir o kadar da samimi. Okurken çok keyif alıyorum. Bu fantastik dünya her sayfada beni şaşırtmayı başarıyor, Rowling'in hayal gücüne hayran kalıyorum. Gerçekten bambaşka bir dünya... Harry Potter'ı bu kitapta da farklı bir macera bekliyor: Sırlar Odası. Hermione, Ron ve Harry'nin bu gizemi çözmeye çalışırkenki yaşadıkları, fantastik canavarlarla mücadeleleri, dostluk, arkadaşlık bağı, sevgi... yine sımsıcak bir romandı. Keyifli okumalar.
314 syf.
·Beğendi·10/10
Harry Potter maceramız kaldığı yerden Sırlar Odası ile devam ediyor. Yeni maceralar, yeni karakterler ile. -Birisi var ki insanı gerçekten bezdiriyor.- Harry Potter ve arkadaşlarının Hogwarts'daki ikinci seneleri de olaysız geçmiyor tabii ki. Hatta Hogwarts'a adım atmadan başlıyor bütün aksilikler ve bizde bu serinin en sevilen karakterlerinden birisi ile tanışmış oluyoruz. Dobby.

Dobby seride en en sevdiğim karakterlerden birisi. Bi aileye ait -bad, bad family- ev cini olan Dobby yapmamasına rağmen Harry'i okula dönmemek konusunda uyarır ve sonrasında onu uyardığı için de kendisini cezalandırır.

Fakat Harry her şeye rağmen evim dediği okula dönmeye kararlıdır, nitekim başına ne gelirse gelsin okula dönmeyi başarır. Ama aksilikler son bulmaz. Okulda Slytherin'in canavarı denen bir şey kol gezmektedir ve Harry bu şeyi durdurmak için tehlikeli bir maceraya atılır.

Sırlar Odası ile seri daha da güzelleşiyor ve siz de bunun farkına varıyorsunuz zaten. Rowling'in anlatımı yavaş yavaş çocuk kitabı seyrinden çıkıyor, olaylar daha çetrefilli bir hal alıyor. Önceki okumalarımda gözümden kaçan bazı şeyleri de fark ettim bu sefer. Aslında Rowling olan şeylerin sinyalini çok daha önceden vermiş, kitabın bazı kısımlarına ipuçları serpmişti ama tabii ki bunları ilk okumalarımda fark edemedim. Bu sefer ise sanırım her şeyi bildiğim için daha dikkatli daha ağırdan okudum ve bütün her şey önüme serildi.

Yine muhteşemdi. Yine bayılarak aynı tadı alarak okudum. Ve seride en sevdiğim kitaplardan olan Azkaban Tutsağı için aşşşırı heyecanlıyım.
314 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle bu kitabı ilk kitaptan daha fazla sevdiğimi belirtmek istiyorum.
Kesinlikle her sayfayı merakla okuduğum bir romandi içinde beni güldüren ve şaşırtan yerler fazlasıyla oldu. Özellikle Ginny' nin harry gördüğünde verdiği tepkilerin bazıları kahkaha atmama yol açtı. :)
Şaşırdığım kısımsa Tom Riddle oldu.

Kitaba gelirsek Harry tatil dönemini dursleylerin evinde geçirirken Ron, fred ve george weasley harry' i alır ve kendi evlerine götürür. Yaz döneminin bitmesiyle okula başlıyacak olan harry daha okul başlamadan sorunlar yaşmaya başlar. Ron' la birlikte geçitten geçememiş ve Hogwarts ekspresini kaçırmışlardır...
314 syf.
Harry potter serisi bir çok seriden güzel ve sürükleyici bence gerek kitap olarak gerek film olarak yazarın çok güzel bir yaratması özellikle büyüler konusunda..
314 syf.
Zihnimin en genç kısmı Harry Potter serisi ile kaplı .
En köşeler oynadığımız Harry Potter oyunları ile süslenmiş durumda .
Böyle olunca da Harry Potter "çocuk kitabı"değil de çocukluğumun ve her zaman geleceğimin bir kitabı olacak .
"Yatak istirahatı ve belki de büyük bir fincan sıcak çikolata. Benim keyfimi hep yerine getirir bu."
J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Sayfa 252 - Yapı Kredi Yayınları (Resimli Baskı)
"...Bize aslında kim olduğumuzu gösteren şey, yeteneklerinizden çok seçimlerimizdir, Harry."
Dobby bir tür sefil coşku içinde, "Harry Potter arkadaşları için kendi hayatını tehlikeye atıyor!" diye inledi. "Ne kadar soylu bir şey! Ne kadar yiğitçe! Ama o kendini kurtarmalı, evet, Harry Potter asla..."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Harry Potter und die Kammer des Schreckens
Alt başlık:
Harry Potter 2
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9783551354020
Kitabın türü:
Dil:
German
Ülke:
Germany
Yayınevi:
Carlsen
Baskılar:
Harry Potter ve Sırlar Odası
Harry Potter Ve Sırlar Odası
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry Potter und die Kammer des Schreckens
Endlich wieder Schule! Einen solchen Seufzer kann nur der ausstoßen, dessen Ferien scheußlich waren: Harry Potter. Doch wie im vergangenen Schuljahr stehen nicht nur Zaubertrankunterricht und Verwandlung auf dem Programm. Ein grauenhaftes Etwas treibt sein Unwesen in der Schule. Wird Harry mit Hilfe seiner Freunde Ron und Hermine das Rätsel lösen und Hogwarts von den dunklen Mächten befreien können?

Dies ist der zweite Band der international erfolgreichen Harry-Potter-Serie, die Generationen geprägt hat.

Kitabı okuyanlar 5.580 okur

  • K.G
  • AHC
  • Fadime Erdoğan
  • Nuray Ertürk

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.1 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları