Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 3. Kitap

9,3/10  (714 Oy) · 
2.505 okunma  · 
669 beğeni  · 
6.157 gösterim
“Mahsur kalmış cadıların ve büyücülerin acil durum taşıtı Hızır Otobüs’e hoş geldiniz. Asanızı tuttuğunuz elinizi uzatın, otobüse atlayın, sizi istediğiniz yere götürelim.”
Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpertici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black’in, Karanlık Lord Voldemort’un hizmetkârı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban’dan kaçan Black’in peşinde olduğu bir tek kişi vardır: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları arasındayken, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. Çünkü aralarında bir hain olabilir.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  396
 • ISBN:
  9789750803116
 • Orijinal Adı:
  Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban
 • Çeviri:
  Kutlukhan Kutlu, Sevin Okyay
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Seride sevdiğim kitap sıralamasında 3. olan kurgusu çok sağlam bir kitap. Mitolojide hastası olduğum hayvanın kapak resminde görmemle daha bir içim ısınmıştı. :D Seride sevdiğim karakterlerden 2 tanesi daha sahneye çıkıyor. Fantastik dünyaya ruh emici yaratığının kazandırılması çok sevdim(Bence yaratığın özellikleri üstümde test etmek isterdim. Öpülmek haricinde. :D). Hermione'nin zekisi ve hırsının hayranlığı bu kitaptan kalmadır. Son söz olarak acaba dikkatle bakıyor musunuz. :D

Zeynep Serap Berktas 
05 Eyl 10:22 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Zihnimi gerçekten arındırıp, tamamen boşalttığım ve keyiflendirdiğim bir seri filmlerini izlemeden önce okusaydım keşke diyorum. Muhtemelen kendi kahramanlarımı yaratarak okumak, çok daha heyecan verici olacaktı

Mujurey 
 08 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Serinin üçüncü kitabında ise olaylar yavaş yavaş derinleşiyor. Harry Potter'ın tanıyamadığı ailesini öğreniyoruz biz de. Ve sevdiğim iki karakter daha giriyor bu kitapta maceraya: Sirius Black ve Remus Lupin.
Harry, Hermione ve Ron'un arkadaşlıklarındaki dalgalanma bu bölümde hoşuma gitmeyen tek olay oldu.
Ben de Hogwarts'dan mektup falan bekliyorum işte hala.

Azer Bağatur 
25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yine soluk soluğa bir macera. Ayrıca oldukça da uzun. Elimden hiç bırakmadım diyebilirim. Hayata dair verilen mesajlar gerçek hayatta cevabını buluyor. Bence inanılmazdı!

NEŞE AYVAZ 
22 Eki 07:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç tarzım değil deyip okumadan duramadığım bir kitap. Sanırım gerçek üstülüğe zaman zaman ihtiyaç duyuluyor. Kurgu cidden başarilı. Sıkılmaya fırsat bulamadan yeni bir heyecan başlıyor.

Can Azmaz 
03 Eyl 09:49 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuldaki üçüncü yılında Harry'yi, yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni, ilk kez alacağı Kehanet dersi, heyecanlı Quidditch maçları ve büyücülük köyü Hocamda de bekliyor. Her sayfasında heyecanlandıran bir kitap.

Hatice Sultan 
09 Nis 00:49 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitapları daima filmlerden çok daha iyi bulmuşumdur.Sonunu bilmeme rağmen son 100 sayfasını heyecanla okudum. Filmini özledim deyip okumamazlık yapmayın mutlaka okuyun.

Seride sevdiğim karakterlerden 2 tanesi daha sahneye çıkıyor. Fantastik dünyaya ruh emici yaratığının kazandırılması çok sevdim

Saitnur Demir 
09 Kas 23:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Olağanüstü biliyorum her hp kitabına böyle başlıyorum ama napiym söyliycek söz bulamıyorum :D bu kitabında hikayesi bence çok güzel biraz eski zamanlar hatırlansada keşke eski zamanları rowling biraz daha anlatsaydı kitapta harry nin snape e çapulcu haritasını okuması ve orda yazlanlar çok komikti ama keşke o dört kafadar snap in yaşadıklarını ve yaptıklarını bilseydi. kitap mükemmel tavsiye ederim

Kübra çil 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

En sevdiğim bölüm otobüs kısmı oldu doğrusu. Akıcılık,macera,merak hepsi son haddeye kadar gelmiş harika şeyler açıkcası Okumasam da olur demeyin sakın okumazsanız bu son derece eğlenceli olan ve en güzel hayal ürünlerini taşıyan birçok şeyi kaçırırsınız.

5 /

Kitaptan 19 Alıntı

Ulaş Koç 
 07 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harry Potter
"Mr Aylak, Profesör Snape'e selamlarını sunar ve anormal derecede büyük burnunu başkalarının işine sokmamasını rica eder."
Snape dondu kaldı. Harry nutku tutulmuş halde mesaja bakıyordu. Ama harita bununla kalmadı. İlkinin altında başka yazılar da beliriyordu.
"Mr Çatalak, Mr Aylak'a katılmakla kalmayıp, Profesör Snape'in çirkin bir rezil olduğunu eklemek ister."
Durum o kadar ciddi olmasa, çok komik olurdu aslında. Üstelik dahası da vardı...
"Mr Patiayak böyle bir budalanın Profesör olabilmesine nasıl hayret ettiğini belirtmek ister."
Harry dehşet içinde gözlerini yumdu. Onları yeniden açtığında, harita son sözünü söylemişti.
"Mr Kılkuyruk, Profesör Snape'e iyi günler diler ve saçını yıkamasını salık verir, pis herif."

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 340)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 340)
Pınar 
 17 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Duyduğu kelimelerin kulaklarından beynine ulaşması çok vakit alıyordu sanki. Bu yüzden anlamakta zorlanıyordu."

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Pınar 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Aslında tutsakları içeride tutmak için duvarlara ve denize ihtiyaç yok. Çünkü zaten hepsi kendi kafalarının içine kısılmış durumdalar. Neşeli tek bir şey düşünebilecek durumda değiller."

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Şeyma 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Mösyöler Aylak,Kılkuyruk,Patiayak ve Çatalak Sihirli Muziplik Sanatçılarının Yardakçıları gururla sunar:ÇAPULCU HARİTASI...

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Fırat Sipan BEŞTAŞ 
16 Tem 17:24 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

SİHİR BAKANLIĞI'NIN EMRİYLE
İkinci bir emre kadar Ruh Emici'lerin her gece Hogsmade sokaklarında devriye gezeceğini müşterilerimize hatırlatırız. Bu önlem Hogsmade sakinlerinin güvenliği için alınmıştır ve Sirius Black yeniden yakalanır yakalanmaz kaldırılacaktır. Bu bakımdan alışverişinizi karanlık basmadan önce tamamlamanız önerilir.
Mutlu Noel'ler!

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 185 - Ruh Emiciler)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 185 - Ruh Emiciler)
Fırat Sipan BEŞTAŞ 
 14 Tem 00:37 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Sevgili Mr. Potter,
Yeni okul yılının 1 Eylül'de başlayacağını bildirmek isteriz.
Hogwarts Ekspresi, King's Cross İstasyonu'nda Peron Dokuz Üç Çeyrek'ten saat on birde kalkacak.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 20 - YKY Yayınları)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 20 - YKY Yayınları)
Tuba Taş 
10 Tem 23:49 · Kitabı okudu

Harry'nin tek bildiği, Black'in canını elinden geldiği kadar yakmak istediğiydi, bunun karşılığında kendi canının ne kadar yanacağı da umrunda değildi...

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Ceren Özavcı 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kırbaç şakırtısı gibi bir ses duyuldu. Snape sendeledi Sırtında uzun, dantelli bir elbise, başında da tepesinde güve yenikli bir akbabanın bulunduğu yüksek bir şapka vardı şimdi. Elinde koskocaman, kırmızı bir çanta taşıyordu.
Herkes kahkahayı bastı.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 129)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 129)
Tuba Taş 
10 Tem 23:53 · Kitabı okudu

“Senin vaftiz baban yok!”
“Var,” dedi Harry neşeyle. “Annemle babamın en iyi arkadaşıydı. Kendisi hüküm giymiş bir katil, ama büyücü hapishanesinden kaçtı ve şu anda saklanıyor. Yine de benimle temasta kalmayı seviyor... benden haberdar olmayı... mutlu olup olmadığımı kontrol etmeyi...”

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Tuba Taş 
10 Tem 23:55 · Kitabı okudu

“Haydi, bir bahane yarat,” diye fısıldadı. “Bunu yapmam için bir bahane yarat, yemin ederim yaparım.”
Black olduğu yerde kaldı. Hangi yüzde daha büyük bir nefret olduğunu ayırt etmek imkansızdı.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
2 /