Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 3. Kitap

9,3/10  (799 Oy) · 
2.742 okunma  · 
754 beğeni  · 
6.910 gösterim
“Mahsur kalmış cadıların ve büyücülerin acil durum taşıtı Hızır Otobüs’e hoş geldiniz. Asanızı tuttuğunuz elinizi uzatın, otobüse atlayın, sizi istediğiniz yere götürelim.”
Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpertici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black’in, Karanlık Lord Voldemort’un hizmetkârı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban’dan kaçan Black’in peşinde olduğu bir tek kişi vardır: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları arasındayken, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. Çünkü aralarında bir hain olabilir.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  396
 • ISBN:
  9789750803116
 • Orijinal Adı:
  Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban
 • Çeviri:
  Kutlukhan Kutlu, Sevin Okyay
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Seride sevdiğim kitap sıralamasında 3. olan kurgusu çok sağlam bir kitap. Mitolojide hastası olduğum hayvanın kapak resminde görmemle daha bir içim ısınmıştı. :D Seride sevdiğim karakterlerden 2 tanesi daha sahneye çıkıyor. Fantastik dünyaya ruh emici yaratığının kazandırılması çok sevdim(Bence yaratığın özellikleri üstümde test etmek isterdim. Öpülmek haricinde. :D). Hermione'nin zekisi ve hırsının hayranlığı bu kitaptan kalmadır. Son söz olarak acaba dikkatle bakıyor musunuz. :D

Zeynep Serap Berktas 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Zihnimi gerçekten arındırıp, tamamen boşalttığım ve keyiflendirdiğim bir seri filmlerini izlemeden önce okusaydım keşke diyorum. Muhtemelen kendi kahramanlarımı yaratarak okumak, çok daha heyecan verici olacaktı

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı benzeri kitaplar

Mujurey 
 08 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Serinin üçüncü kitabında ise olaylar yavaş yavaş derinleşiyor. Harry Potter'ın tanıyamadığı ailesini öğreniyoruz biz de. Ve sevdiğim iki karakter daha giriyor bu kitapta maceraya: Sirius Black ve Remus Lupin.
Harry, Hermione ve Ron'un arkadaşlıklarındaki dalgalanma bu bölümde hoşuma gitmeyen tek olay oldu.
Ben de Hogwarts'dan mektup falan bekliyorum işte hala.

Azer Bağatur 
25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yine soluk soluğa bir macera. Ayrıca oldukça da uzun. Elimden hiç bırakmadım diyebilirim. Hayata dair verilen mesajlar gerçek hayatta cevabını buluyor. Bence inanılmazdı!

NEŞE AYVAZ 
22 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç tarzım değil deyip okumadan duramadığım bir kitap. Sanırım gerçek üstülüğe zaman zaman ihtiyaç duyuluyor. Kurgu cidden başarilı. Sıkılmaya fırsat bulamadan yeni bir heyecan başlıyor.

Can Azmaz 
03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuldaki üçüncü yılında Harry'yi, yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni, ilk kez alacağı Kehanet dersi, heyecanlı Quidditch maçları ve büyücülük köyü Hocamda de bekliyor. Her sayfasında heyecanlandıran bir kitap.

Hatice Sultan 
09 Nis 2017 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitapları daima filmlerden çok daha iyi bulmuşumdur.Sonunu bilmeme rağmen son 100 sayfasını heyecanla okudum. Filmini özledim deyip okumamazlık yapmayın mutlaka okuyun.

Seride sevdiğim karakterlerden 2 tanesi daha sahneye çıkıyor. Fantastik dünyaya ruh emici yaratığının kazandırılması çok sevdim

Saitnur Demir 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Olağanüstü biliyorum her hp kitabına böyle başlıyorum ama napiym söyliycek söz bulamıyorum :D bu kitabında hikayesi bence çok güzel biraz eski zamanlar hatırlansada keşke eski zamanları rowling biraz daha anlatsaydı kitapta harry nin snape e çapulcu haritasını okuması ve orda yazlanlar çok komikti ama keşke o dört kafadar snap in yaşadıklarını ve yaptıklarını bilseydi. kitap mükemmel tavsiye ederim

Berçem Arslan 
08 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bayıldığım bir seri ama en çok sevdiğim kitap Azkaban .Bu kitap bambaşka bir şeydi düşündüğümün çok çok ötesinde zaten bayıldığım şeyde beklemediğim yerlerde vurulmak .Bu kitap hayal gücünün ötesinde diğerlerinden farklı benim en çok beğendiğim seri ve kitap.Bazen bu seride ne buluyorsun diyorlar benim cevabım bir kitap sadece sevilemez mi ?

Kitaptan 27 Alıntı

Ulaş Koç 
 07 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harry Potter
"Mr Aylak, Profesör Snape'e selamlarını sunar ve anormal derecede büyük burnunu başkalarının işine sokmamasını rica eder."
Snape dondu kaldı. Harry nutku tutulmuş halde mesaja bakıyordu. Ama harita bununla kalmadı. İlkinin altında başka yazılar da beliriyordu.
"Mr Çatalak, Mr Aylak'a katılmakla kalmayıp, Profesör Snape'in çirkin bir rezil olduğunu eklemek ister."
Durum o kadar ciddi olmasa, çok komik olurdu aslında. Üstelik dahası da vardı...
"Mr Patiayak böyle bir budalanın Profesör olabilmesine nasıl hayret ettiğini belirtmek ister."
Harry dehşet içinde gözlerini yumdu. Onları yeniden açtığında, harita son sözünü söylemişti.
"Mr Kılkuyruk, Profesör Snape'e iyi günler diler ve saçını yıkamasını salık verir, pis herif."

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 340)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 340)
dilanur 
27 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sanıyor musun ki sevdiklerimiz ölünce bizi gerçekten de terk ederler? Zora düştüğümüzde onları her zamankinden de berrak bir şekilde hatırlamadığımızı mı sanıyorsun? Baban senin içinde yaşıyor Harry ve ona ihtiyacın olduğu zamanlarda kendini açıkça gösteriyor.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 388)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 388)
Çağla Büşra 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Böcürt nedir?" diye sordu Profesör Lupin.
Hermonie elini kaldırdı.
"Biçim değiştiricidir." dedi. "Bizi en fazla neyin korkutacağını düşünüyorsa onun biçimine bürünür."
...
Hermonie, "Keşke ben de Böcürt'le karşı karşıya gelseydim." dedi.
"Seninki ne olurdu?" dedi Ron, kıs kıs gülerek. "On üzerinden dokuz aldığın bir ev ödevi mi?"

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
dilanur 
25 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir Ruh Emici'ye fazla yaklaştğında bütün iyi duyguların, bütün mutlu anıların emilip alınır senden. Bir Ruh Emici, eğer başarabilir de seninle uzun süre beslenirse, sonunda seni de kendi gibi bir şey haline getirir -ruhsuz ve kötücül.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 175)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 175)
Pınar 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Aslında tutsakları içeride tutmak için duvarlara ve denize ihtiyaç yok. Çünkü zaten hepsi kendi kafalarının içine kısılmış durumdalar. Neşeli tek bir şey düşünebilecek durumda değiller."

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Pınar 
 17 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Duyduğu kelimelerin kulaklarından beynine ulaşması çok vakit alıyordu sanki. Bu yüzden anlamakta zorlanıyordu."

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Şeyma 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Mösyöler Aylak,Kılkuyruk,Patiayak ve Çatalak Sihirli Muziplik Sanatçılarının Yardakçıları gururla sunar:ÇAPULCU HARİTASI...

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Çağla Büşra 
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Percy Öğrenciler Başkanı oldu!" dedi Mrs.Weasley gururla.
...
"Yarın King's Cross'a nasıl gidiyoruz baba?" diye sordu Fred.
"Bakanlık iki araba gönderiyor." dedi Mr.Weasley.
"Niye?" diye sordu Percy merakla.
"Senin sayende, Percy." dedi George ciddi bir ses tonu ile. "Kaportaların üzerinde kücük bayraklar da olacak, onların üstünde de ÖB yazacak."
"-Öküz Başlı anlamında." dedi Fred.
Percy ve Mrs.Weasley hariç herkesin gülmekten burnundan puding fışkırdı.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Fırat Sipan BEŞTAŞ 
16 Tem 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

SİHİR BAKANLIĞI'NIN EMRİYLE
İkinci bir emre kadar Ruh Emici'lerin her gece Hogsmade sokaklarında devriye gezeceğini müşterilerimize hatırlatırız. Bu önlem Hogsmade sakinlerinin güvenliği için alınmıştır ve Sirius Black yeniden yakalanır yakalanmaz kaldırılacaktır. Bu bakımdan alışverişinizi karanlık basmadan önce tamamlamanız önerilir.
Mutlu Noel'ler!

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 185 - Ruh Emiciler)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 185 - Ruh Emiciler)
3 /